Estetik denildiği zaman yalnızca yüz ve çevresi, meme ve karın bölgesi aklımıza gelir. Ancak günümüzde hem tekniğin gelişmesi hem de teknolojinin ilerlemesi sayesinde vajinal estetik de yapılmaktadır. Genital bölgenin estetik ile toparlanması sonucunda kişinin cinsel olarak özgüveni artabilir.

Kapalı toplumlarda pek dillendirilmese de vajina estetiği son zamanlarda oldukça rağbet gören operasyonların başında gelmektedir. Birbirinden farklı vajina estetiklerini şu şekilde sıralayabiliriz; iç dudak, dış dudak klitoris estetikleri, vajina daraltma, perine düzeltmesi ve dudakların dolgunlaştırılması. Kadınların bugünlerde vajina estetiğinde iki tercihi bulunmaktadır. Birincisi doğal görünüm ikincisi ise Barbie vajina denilen yeni tekniktir.

Barbie vajina estetiği nedir?

İlk kez Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmış bu estetik türü, o dönem sosyete arasında yaygınlaşmış ve zamanla tüm dünyaya yayılmıştır. Barbie Doll Vagina adı ile dünyada bilinen bir operasyon olan bu estetik, ülkemizde de sıklıkla tercih edilmektedir. Sarkmış, iri görünen ve zamanla kırışık hale gelmiş iç dudakların mümkün mertebe küçültülmesi ile elde edilmiştir. Bu estetik düzeye ulaşmak için de labioplasti uygulaması yapılmaktadır.

Barbie vajina görünümü nedir?

Barbie vajina görünümünde içte kalan dudakların kısa olması ve böylece bölgenin daha derli toplu durması vardır. Klitoris üzerinde yer alan tümseğin de operasyonla ortadan kaldırılması ile vajinanın dışında yer alan dudakların sarkmasının önüne geçilmektedir. Barbie vajina görünümü ile dış kısımdan yalnızca vajinanın yarık kısmı gözükür. Buna da Venüs çizgisi ismi verilmiştir.

Barbie vajina estetiği nasıl yapılır?

Hemen her operasyonda olduğu gibi Barbie bebek vajina için öncelikle doktorumuzun kontrolünden geçer, onayını alırız. Ardından lokal ya da genel anestezi ile operasyon başlar. Bu noktada doktorumuz labioplasti ve hudoplasti uygulamalarının yanı sıra dudaklara yağ enjeksiyonu da yapabilir.

Labioplasti: İç dudaklardaki kusurların ortadan kaldırılması için yapılan uygulamanın adıdır. Vajinal estetik operasyonlarında çok kullanılan bu teknik, Barbie vajina yönteminde de kullanılmaktadır. Çok fazla uzamış ve sonucunda sarkmış olan iç dudakların boyutu küçülür.

Hudoplasti: Kadınların en fazla cinsel haz duydukları bölüm olan klitorisin üzerindeki dokunun düzeltilmesidir. Burada var olan fazlalıklar alınarak daha toplu bir görünüm elde edilir.

Dudaklara Yağ Enjeksiyonu: Barbie vajinanın yaptırılma sebeplerinden birisi de pürüzsüz görünmesidir. Bu noktada dudaklara yağ enjeksiyonu devreye girmektedir. Operasyon sonrasında daha gergin dudaklar ortaya çıkar.

Barbie vajina estetiği avantajları nelerdir?

Barbie vajinanın son dönemlerde sıklıkla tercih edilmesinin altında yatan avantaj kırışık görünümden uzaklaştırılarak daha pürüzsüz görüntü elde edilmesidir. Venüs yarığı denilen görünüm ile cinsel anlamda kadınlar daha özgüvenli olurlar. Vajina dudaklarının kısalması sonucunda cinsel ilişki sırasında acı hissi de en aza iner. Dolayısıyla bugün birçok kadın bu tür avantajlarından dolayı Barbie doll vajina denilen tekniği uygulayarak daha iyi görünüme kavuşur.

Barbie vajina estetiği riskleri nelerdir?

Barbie vajina estetiği; sarkık, iri, kırışık bir yapıda olan iç dudakların küçültülmesi ve dış kısımda sarkan hiç bir yapının bulunmayacağı şekilde kısaltılması ile karakterize olan bir estetik operasyonudur. Barbie vajina estetiğinde amaç; iç dudakları küçültmek ve kötü görünümün yerini estetik bir görünüme bırakmaktır. Barbie vajina estetiği ile dış kısma sarkan yapılar yok edilmektedir ve hoş bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Herkes tarafından epey ilgi gören bir operasyon olan barbie vajina estetiği, bir labioplasti türüdür ve bu operasyonla birlikte klitoris adı verilen bölgedeki varsa cilt fazlalıkları alınarak daha estetik bir görünüm ortaya çıkartılabilir. Barbie vajina estetiği operasyonu yaptırmak isteyen kişiler operasyon hakkında bir bilgileri olmadığı için nasıl bir operasyon geçirecekleri konusunda endişe duyabilirler. Barbie vajina estetiği endişe duyulacak bir operasyon olmayıp aksine kişinin istediği genital bölgeye kavuşturmaktadır ve estetik olmayan kötü yapılar ortadan kalkmaktadır. Operasyon sonrası hastalar işlemden son derece memnun kalmaktadır. Barbie vajina estetiği operasyonu ağır geçen bir iyileşme süreci barındırmaz ve hastalar bir hafta gibi bir süre zarfında iyileşme sağlarlar. Operasyon sonrası önerilen tavsiyeler doğrultusunda adım atarlarsa iyileşme sürecine katkıda bulunmuş olacaklar.

Bu yazımızda barbie vajina estetiği riskleri nelerdir, barbie vajina estetiği kimler için uygundur, barbie vajina estetiği sonrası hasta memnuniyeti nasıldır ve barbie vajina estetiği fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Barbie vajina estetiği kimler için uygundur?

Barbie vajina estetiği operasyonu için öncelikle gereken şart hastanın genel sağlık durumunun yerinde olmasıdır. Genital bölgenin görüntüsünden memnun olmayan ve bu durumdan etkilenerek ruhsal ve fiziksel sıkıntı çeken kişiler barbie vajina estetiği yaptırabilir. Barbie vajina estetiği sonrası hastalar konforlu, sağlıklı ve özgür bir hayat sürmektedir.

Barbie vajina estetiği sonrası hasta memnuniyeti nasıldır?

Barbie vajina estetiği, uzman doktorlar eşliğinde doğru tekniklerle yapıldığında hastalar için oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Operasyon sonrası vajinanın anatomik yapısından dolayı hızlı iyileşme göstermesi kaçınılmazdır. Barbie vajina estetiği sonrası hastaların istekleri ve arzuları karşılandığında memnuniyet oranı oldukça fazla olmaktadır. Barbie vajina estetiği operasyonu ile estetik bir görünüm elde edilmekte ve kişinin kendine olan özgüveni geri kazandırılmaktadır.

Barbie vajina estetiği fiyatları ne kadar?

Barbie vajina estetiği fiyatları, kişinin sağlık durumu ve operasyonun yapılacağı hastane göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Vajina estetiği, barbie vajina estetiği fiyatları, genital estetik operasyonları, genital estetik fiyatları hakkında detaylı bilgi için hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisi ile iletişime geçebilir ve daha fazla bilgiye ulaşmak için whatsapp hattımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar