Botoks; clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen, yaşa, aşırı mimik kullanımına ve genetik faktörlere bağlı olarak gelişen estetik ve kozmetik amaçlarla kullanılan bir uygulamadır. Botoks uygulamalarının amacı; yüzdeki kırışıklıkları azaltmak, terleyen bölgedeki terlemeyi durdurmak ve kronik migreni tedavi etmektir. Botoks günümüzde sadece yüzde oluşan kırışıklıkları gidermek için değil yüz şekillendirme ve terleme tedavisinde de kullanılmaktadır. Yüzde kırışıklık oluşabilecek bölgeler; alın, kaşlar arası, göz kenarları ve dudak çevresidir. Botoks uygulaması ile kırışıklık olan bölgeler giderilir ve güzel bir görünüm sağlanır.

Bu yazımızda botoks fiyatları neye göre belirlenmektedir, botoks yaptırırken nelere dikkat edilmeli, vücudun hangi bölgelerine botoks yapılabilir, evde botoks yapılır mı ve botoks ne zaman etkisini gösterir sorularına detaylı cevaplar vereceğiz.

Botoks fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Botoks yaptırmak isteyen kişilerin akıllarında botoks ağrılı mı, botoks ne kadar sürede etki eder gibi sorular oluşmaktadır. Botoks kişiye enjeksiyon şeklinde uygulanan bir işlemdir ve ağrılı olmamakla birlikte kişi operasyon sonrası günlük yaşamına devam edebilmektedir. Botoks sinir uçlarına kadar ulaşarak madde salınımını engeller ve dokular arasında iletimi durdurur, etkisini bu şeklide göstermektedir. Botoks fiyatları botoksun uygulanacağı alana ve botoksun uygulanacağı amaca göre değişmektedir. Örneğin terleme tedavisinde kullanılan botoks fiyatı ile kırışıklık gidermede kullanılan botoks fiyatları aynı olmamaktadır. Botoks, botoks fiyatları ve botoks uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız hastanemiz medikal estetik servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Botoks yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Botoks uygulamaları doktor tarafından veya doktor kontrolünde medikal estetik uzmanları tarafından yapılması gereken tıbbi müdahalelerdir. Bu sebeple botoks yaptırırken kişilerin göz önünde bulundurması gerektiği bazı hususlar vardır. Botoks yaptırmak isteyenler sadece fiyat kriterini göz önüne alarak kalitesiz botoksları tercih etmemelidir. Botoks uygulamalarını ruhsatlı sağlık kuruluşlarında ve uzman doktorlar tarafından yaptırmalıdırlar. Botoks uygulaması için tercih edilecek yerde daha önce botoks yaptıranlar tarafından yapılan yorumlar ve incelemeler dikkate alınmalıdır. Hastanemizde İstanbul’dan veya il dışından gelecek hastalarımız için botoks tedavisi imkânı sunuyoruz.

Vücudun hangi bölgelerine botoks yapılabilir?

Botoks uygulamalarının vücutta etkili olduğu birçok bölge bulunmaktadır. Botoksun estetik amaçlı olarak en sık yapıldığı vücut bölgeleri şu şekildedir:

Alın botoksu: Alın bölgesi yüzdeki kırışıklıkların yoğun olarak görüldüğü bir bölümdür. Alındaki yatay çizgiler çoğunlukla kaş arası botoksu ile birlikte giderilmektedir.

Kaş arası botoksu: Kaş arası bölgesi kişiyi oldukça sert ve yaşlı gösterebilen çizgilerin bulunduğu alandır. Kaş arası botoksu ile oluşan sert ve yaşlı görünüm ortadan kalkmaktadır.

Göz çevresi botoksu: Göz çevresi kaz ayağı olarak da bilinmektedir. Göz çevresi botoksu ile kaz ayakları olarak da bilinen kırışıklıklar giderilebilir.

Dudak botoksu: Dudak üzerinde sigara çizgileri adı verilen kırışıklıklar meydana gelebilir. Dudak botoksu ile bu durum yok olmaktadır.

Burun botoksu: Burun botoksu ile burun ucu düşüklüğü yaşayan kişiler ameliyatsız olarak burun estetiği olmuş olurlar.

Bunlar dışında botoks uygulamaları, kasların hareketsiz bırakılarak tedavi gerektiren birçok hastalık söz konusu olduğunda da sıklıkla kullanılmaktadır.

Botoks evde yapılır mı?

Botoks uygulaması kişinin kendi kendine evde yapabileceği bir uygulama değildir. Botoks, mutlaka sürekli olarak botoks uygulanan ruhsatlı sağlık kuruluşlarında ve yetkili uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Botoks ne zaman etkisini gösterir?

Botoks yaptırmaya karar veren birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri de budur. Botoks uygulamaları, ilk etkisini operasyondan 2 ile 4 gün içinde göstermektedir. Gösterdiği ilk etki 4-6 ay kadar sürmektedir ve sürekli düzenli olarak botoks yaptıran kişilerde etki süresi artmaktadır.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  BOTOKS

  Botoks, Clostridium Botulinum adlı bakteri toksininin, çeşitli laboratuvar teknikleri kullanılarak saflaştırılmasıyla elde edilen bir ilaçtır.
  Botoks çok uzun bir süredir, kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak ve kırışıklık tedavisi amacıyla tıbbi olarak kullanılmakta ve uygulandığı alandaki kasların kasılmalarını bir süreliğine durdurmaktadır.

  GÜVENLİ BİR YÖNTEM MİDİR?
  FDA (Amerika Gıda ve İlaç İdaresi) nin kullanımını onayladığı bir ilaçtır.

  BOTOKSUN ETKİSİ NEDİR?
  Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu (gülme, kızma, şaşırma vs) cilt yüzeyinde kırışıklıklara yol açar. Botoks bu kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltır, yüze daha genç ve daha yumuşak bir ifade verir. Tekrarlayan seanslarla yeni kırışıklık oluşumu engellenir.

  Genellikle alın, göz çevresi (kaz ayakları) ve kaş arasına uygulanır. Ayrıca boyun çizgilerinin silinmesi, kaşların kaldırılması/ düşürülmesi, burun üzerindeki yatay çizgiler, dudak üstündeki dikey çizgiler (sigara çizgileri), dudak köşelerindeki sarkma çizgileri, burun ucunun kaldırılması, cene hattının sivriltilmesi, yanak hacminin azaltılması gibi ileri uygulamalarda yapılabilmektedir.

  Uygulama yaklaşık 15-30 dak. sürer. Uygulama sonrasında enjeksiyon yerlerinde hafif kızarıklık olabilir ancak kısa sürede geriler. Kişiler sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilirler.

  Botoks uygulamayı takip eden 3-7 gün içinde etki göstermeye başlar. Etki süresi 3-6 ay devam eder. Tekrarlayan uygulamalar ile etki süresi artmaktadır.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar