Botoks hakkında en çok merak edilenler nelerdir?

Botoks işlemi hakkında merak edilen, insanlarda oluşan birçok soru işareti mevcuttur. Kişiler yaptırmadan önce ufak bir şüpheye düşebiliyorlar. Botoks uygulamasının uzun süren bir işlem olduğunu sanıyorlar fakat öyle bir durum yoktur. Uzun süren bir işlem değildir. Eğer uzman doktorlar ve işinin ehli olan bir hekim tarafından yapılıyorsa 15 dakikada biten bir işlemdir. Acı veren bir işlem olarak görülüyor fakat yine öyle bir durum yok. Çünkü ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Çok fazla yan etkisi var mı diye şüphe duyanlar mevcut. Doğru dozda doğru yere ve doğru katmana uygulanırsa yan etki gösterme oranı nerdeyse sıfırlanır. Bu yazımızda botoks nedir, botoks hangi bölgelere uygulanır, botoks hangi hastalıklarda kullanılır, botoks ana maddesi nedir, botoks etkisi kaç günde belli olur, botoks nereye yapılır, botoks etkisi ne zaman geçer, botoks nasıl etki eder ve botoks zararlı mı konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Botoks nedir ve neden yapılır?

Botoks; clostridium botulinum adlı bakteriden üretilen tıbbi bir ilaçtır. Yüzde belirli kırışıklıkları gidermek amaçlıyla kullanılan bir proteindir.

Botoks hangi bölgelere uygulanır?

Botoks uygulaması yüz ve vücuda uygulanabilen bir enjeksiyon tedavi yöntemidir. Alın bölgesindeki çizgiler, iki kaş arasındaki dikey çizgiler, kazayağı adı verilen çizgiler, burnun yan duvarındaki çizgiler, ağız kenarındaki çizgiler, çene ucunda oluşan çizgiler, boyundaki yatay ve dikey çizgiler, koltuk altı terlemesi, avuç içi terlemesi ve ayak terlemesi bu işlem ile ortadan kaldırılabilir.

Botoks hangi hastalıklarda kullanılır?

Botoks uygulamasının etki ettiği birçok hastalık vardır. Kişiler tiklerinden botoksla kurtulabilir. Botoks distoni ve tiklerin tedavisinde oldukça etkili bir işlemdir. Distoni; istemsiz ve sürekli tekrar eden, kas kasılmasıyla kendini gösteren ve istem dışı gerçekleşen bir hareket bozukluğudur. Kişiler botoks yöntemiyle bu durumdan kurtulabilir. Çeşitli nörolojik hastalıkların tedavisinde de uygulanabilmektedir. Aşırı terlemenin önüne bu yöntemle geçilebilir. Migren ve gerilim tipi ağrılarda da kullanılabilir.

Botoks ana maddesi nedir?

Botoksun etken maddesi Botulinum Toksin A adı verilen bir maddedir.

Botoks etkisi kaç günde belli olur?

Botoks etkisini 24-48 saat sonra göstermeye başlar. 14. günde tamamen oturmuş hale gelir.

Botoks yüzde nereye yapılır?

Botoks yüzde alın bölgesine, iki kaş arasına, göz kenarlarına, burnun yan duvarlarına, boyuna ve çene ucuna yapılmaktadır.

Botoksun etkileri ne zaman geçer?

Botoks etkisi 6 sonra kaybetmektedir. Etkisinin en fazla görüldüğü Aralık ilk 4 aydır. Sonraki aylarda etkisi azalmaya başlar ve 6 ayı bulunca etkisi tamamen kaybolur.

Botoks nasıl etki eder?

Botoks uygulaması düzenli aralıklarla yapıldığı takdirde var olan kırışıklıklar yok olur ve yüzeysel hale gelir. Botoks sinir uçlarında oluşan iletimi engelleyerek sinirlerin ulaştığı kaslar arasındaki iletimi de engelleyerek durdurur ve etkisini göstermiş olur. Bu sayede kasların kasılması durur ve kırışıklıklar ortadan kalkar.

Botoksun zararı var mı?

Botoks uygulaması kişiye özel üretilmediği için alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Böyle bir durumun oluşmasını engellemek için uygulama yapılacak bölgede ufak bir test yapılması gerekir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ve medikal estetik ekibimiz ile hijyenik hastane ortamında botoks tedavisi imkanı sunmaktayız. Botoks, botoks uygulamaları ve botoks fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilirsiniz. Botoks hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  BOTOKS

  Botoks, Clostridium Botulinum adlı bakteri toksininin, çeşitli laboratuvar teknikleri kullanılarak saflaştırılmasıyla elde edilen bir ilaçtır.
  Botoks çok uzun bir süredir, kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak ve kırışıklık tedavisi amacıyla tıbbi olarak kullanılmakta ve uygulandığı alandaki kasların kasılmalarını bir süreliğine durdurmaktadır.

  GÜVENLİ BİR YÖNTEM MİDİR?
  FDA (Amerika Gıda ve İlaç İdaresi) nin kullanımını onayladığı bir ilaçtır.

  BOTOKSUN ETKİSİ NEDİR?
  Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu (gülme, kızma, şaşırma vs) cilt yüzeyinde kırışıklıklara yol açar. Botoks bu kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltır, yüze daha genç ve daha yumuşak bir ifade verir. Tekrarlayan seanslarla yeni kırışıklık oluşumu engellenir.

  Genellikle alın, göz çevresi (kaz ayakları) ve kaş arasına uygulanır. Ayrıca boyun çizgilerinin silinmesi, kaşların kaldırılması/ düşürülmesi, burun üzerindeki yatay çizgiler, dudak üstündeki dikey çizgiler (sigara çizgileri), dudak köşelerindeki sarkma çizgileri, burun ucunun kaldırılması, cene hattının sivriltilmesi, yanak hacminin azaltılması gibi ileri uygulamalarda yapılabilmektedir.

  Uygulama yaklaşık 15-30 dak. sürer. Uygulama sonrasında enjeksiyon yerlerinde hafif kızarıklık olabilir ancak kısa sürede geriler. Kişiler sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilirler.

  Botoks uygulamayı takip eden 3-7 gün içinde etki göstermeye başlar. Etki süresi 3-6 ay devam eder. Tekrarlayan uygulamalar ile etki süresi artmaktadır.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar