Botoks tedavisi nasıl yapılır?

Botoks uygulaması yüz ve vücudun diğer bölgelerindeki kırışıklıkları gidermek uğruna yapılan geçici tedavi yöntemidir. Botoksla alın bölgesindeki yatay çizgiler ve iki kaş arasındaki dikey çizgiler ortadan kaldırılabilir. Aynı zamanda yaşlanmayla birlikte meydana gelen dudak kenarında oluşan çizgiler de bu uygulama ile yok edilebilir. Bu yöntem sadece vücutta oluşan kırışıklıkları gidermek için değil terleme sorunu için de uygun bir yöntemdir. Ayak, koltuk altı ve avuç içindeki terlemeye yönelik de kullanılan bir enjeksiyondur. Bu tedavinin etki süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Vücut her insanda aynı tepkiyi vermeyebilir. Kişinin yaşı ve uygulanan yere bağlı olarak etki süreci değişiklik gösterebilir. Botoks tedavisi botulinum toksini denilen maddenin seyreltildikten sonra ince iğneler yardımı ile kas içine yani nöromusküler olarak enjekte edilmesidir. İşlemden 20 dakika önce uygulanacak bölgeye lokal krem sürülür ve bölgenin uyuşması sağlanır. Bu işlem yaklaşık 15 dakika gibi sürede tamamlanır. Kasa enjekte edilen bu toksin etkisini 24-72 saatte göstermeye başlar. Her kişide aynı zamanda olmayabilir. Nadir de olsa bazı kişilerde 5 ile 7 güne kadar sürebilir. Botoks yaptırmak isteyen kişiler bu tekniği bilen ve deneyimli doktorlara kendilerini emanet etmelidir. Botoks tedavisinde herhangi bir yan etki olur mu diye düşünenler mutlaka vardır. Botoks uygulaması sonrası evet işlem yapılan bölgede geçici olsa da kısa süreli bir kızarıklık ve kabarıklık oluşabilir. Bunlar 24-48 saat gibi sürede yok olur.

Botoks tedavisinin avantajları nelerdir?

Botoks tedavisi diğer estetik operasyon türlerine göre birçok avantaj barındıran bir tedavi türüdür. Bıçaksız tedavi de denilen medikal tedaviler ile ameliyat ve anesteziye gerek olmadan kırışıklıklar ve yaşlanma etkilerini giderebilmektedir. Cerrahi tedavilere kıyasla kısa operasyon süresi ve kısa iyileşme süresi ile hasta hızlıca normal hayatına dönebilmekte, tedavinin sonuçları hemen görülebilmektedir.

Botoks tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Botoks oldukça popüler bir tedavi metodu olduğundan dolayı yetkisiz birçok yerde hatta sağlıksız koşullarda uygulanmaktadır. Botoks tedavisi için tercih edilen kurumun alanında uzman doktor ve medikal estetik ekibi bulunan botoks tedavisi yapan hastaneler tercih edilmeli, sadece fiyat göz önünde bulundurularak yetkisiz kişi ve kurumlardan uzak durulmalıdır.

Botoks uygulaması sonrası için hekimlerin genel olarak tavsiye ettikleri ise; ağır fiziksel aktiviteden uzak durulması, enfeksiyon riskinden dolayı havuz, hamam, deniz gibi yerlere gidilmemesi, direkt güneş ışığında maruz kalınmaması ve alkol alınmaması önerilmektedir. Her tedavinin kişiye özel olduğu ve doktorunuzun başka önerilerde bulunabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ve medikal estetik ekibimiz ile hijyenik hastane koşullarında botoks tedavisi imkanı sunmaktayız. Botoks tedavisi, botoks uygulamaları ve botoks fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilirsiniz. Botoks hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  BOTOKS

  Botoks, Clostridium Botulinum adlı bakteri toksininin, çeşitli laboratuvar teknikleri kullanılarak saflaştırılmasıyla elde edilen bir ilaçtır.
  Botoks çok uzun bir süredir, kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak ve kırışıklık tedavisi amacıyla tıbbi olarak kullanılmakta ve uygulandığı alandaki kasların kasılmalarını bir süreliğine durdurmaktadır.

  GÜVENLİ BİR YÖNTEM MİDİR?
  FDA (Amerika Gıda ve İlaç İdaresi) nin kullanımını onayladığı bir ilaçtır.

  BOTOKSUN ETKİSİ NEDİR?
  Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu (gülme, kızma, şaşırma vs) cilt yüzeyinde kırışıklıklara yol açar. Botoks bu kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltır, yüze daha genç ve daha yumuşak bir ifade verir. Tekrarlayan seanslarla yeni kırışıklık oluşumu engellenir.

  Genellikle alın, göz çevresi (kaz ayakları) ve kaş arasına uygulanır. Ayrıca boyun çizgilerinin silinmesi, kaşların kaldırılması/ düşürülmesi, burun üzerindeki yatay çizgiler, dudak üstündeki dikey çizgiler (sigara çizgileri), dudak köşelerindeki sarkma çizgileri, burun ucunun kaldırılması, cene hattının sivriltilmesi, yanak hacminin azaltılması gibi ileri uygulamalarda yapılabilmektedir.

  Uygulama yaklaşık 15-30 dak. sürer. Uygulama sonrasında enjeksiyon yerlerinde hafif kızarıklık olabilir ancak kısa sürede geriler. Kişiler sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilirler.

  Botoks uygulamayı takip eden 3-7 gün içinde etki göstermeye başlar. Etki süresi 3-6 ay devam eder. Tekrarlayan uygulamalar ile etki süresi artmaktadır.

  AŞIRI TERLEMEDE BOTOKS TEDAVİSİ

  Aşırı terleme kişilerin sosyal hayatını olumsuz etkileyen önemli bir tıbbi sorundur. Tıptaki adıyla Hiperhidroz olarak adlandırılan; özellikle koltukaltı, avuçiçi, ayak tabanında oluşan aşırı terleme şikayeti botoks ile tedavi edilebilmektedir. Botoks ter üretimini engelleyerek aşırı terlemenin önüne geçer. Yaklaşık yarım saat süren seans sonrasındaki etki 8-12 ay arasında devam etmektedir.

  İŞLEM NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

  Uygulama yaklaşık 15-30 dak. sürer. Uygulama sonrasında enjeksiyon yerlerinde hafif kızarıklık olabilir ancak kısa sürede geriler. Kişiler sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilirler.

  Günümüzde ekonomik nedenlerle yaygın olarak Uzakdoğu’dan getirilen botox kullanılmaktadır. Etkinliği , konsantrasyonu , uzun dönemde oluşabilecek yan etkilerin bilinememesi nedeniyle hastalarımıza bu ürünlerden uzak durmalarını ve yalnız orijinal botox kullanıldığından emin oldukları sağlık kurumlarında bu işlemleri yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar