Botoksla terleme nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Günümüzde sıkça kullanılan ve tercih edilen bir yöntem olan botoks; Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilen bir toksin olup estetik veya medikal amaçlarla kullanılan bir yöntemdir. Sıklıkla yüzdeki kırışıklıkları açmak için medikal estetikte, ayrıca diş sıkma tedavisinde ve aşırı terleme sorunu yaşayanlarda uygulanmaktadır. Gelişen modern tıp teknolojisi ile botoks uygulaması sayesinde aşırı terleme şikâyetleri yaşayan kişiler şikâyetlerinden kurtulmaktadır. Terleme; kişinin ısı, tuz ve su dengesini sağlayan bir aktivitedir. Aşırı terleme dışında normal terleme bile kişinin huzursuz olmasına ve sıkıntı çekmesine sebebiyet vermektedir. Aşırı terleme sorunu yaşayan kişiler gün içinde sık kıyafet değiştirmeye ve bazı kozmetik ürünleri kullanmaya maruz kalmaktadır. Aşırı terleme sorunu kimi insanda koltuk altında belirirken kimi insanda ise el veya ayaklarda  belirmektedir.

Bu yazımızda botoksla terleme tedavisi nedir, botoksla terleme tedavisi nasıl yapılır, botoksla terleme tedavisi etki süreci ne kadardır, botoksla terleme tedavisi kimlere uygulanmaz, botoksla terleme tedavisi avantajları nelerdir ve zararlı mıdır sorularına detaylı bir şekilde cevaplar vereceğiz.

Botoksla terleme tedavisi nedir?

Botoks uygulaması hem koltuk altı terlemesine hem de el veya ayak  terlemesine çözüm getirmektedir. Botoks ile terleme tedavisi; aşırı terleyen bölgeye botoks enjekte ederek terlemenin önlenmesini amaçlamaktadır. Oldukça kısa süren bir işlem olup başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Botoksla terleme tedavisi nasıl yapılır?

Botoksla terleme tedavisi aşırı terleyen bölgelere uygulanmakta ve çoğunlukla koltuk altı , el ve ayakta işlem yapılmaktadır. Botoksla terleme tedavisi koltuk altına uygulanıyor ise öncelikle nişasta testi yapılarak en çok terleyen bölge tespit edilmektedir. Daha sonra terleyen bölgelere botoks enjekte edilerek ağrısız bir şekilde işlem tamamlanmaktadır. İşlem sonrası uygulama yerinde herhangi bir pansuman yapımına gerek olmamaktadır ve terleme sorunu bir hafta içerisinde yok olmaktadır.

Botoksla terleme tedavisi etki süresi ne kadardır?

Botoksla terleme tedavisi etki süreci 3 ile 7 gün arasındadır. İşlemden sonra 2 hafta süre ile sıcak sudan uzak durulması önerilmektedir.   Etkinliği 6-8 ay kadar sürer. Tekrarlayan seanslarla  etkinlik ve kalıcılık süresi artar.

Botoksla terleme tedavisi kimlere uygulanmaz?

Botoksla terleme tedavisi her insanda uygulanabilen bir işlem değildir. Botoksla terleme tedavisi yapılamayan kişiler şunlardır:

 • Emziren anneler
 • Hamileler
 • Cilt enfeksiyonu olanlar
 • Bağışıklık sistemini zayıflatan ilaç kullananlar
 • Nörolojik hastalıkları olanlar
 • Bazı antibiyotik çeşitlerini kullananlar

Botoksla terleme tedavisi avantajları nelerdir?

Botoksla terleme tedavisinin kişiye kazandırdığı bazı avantajlar vardır. Botoksla terleme tedavisi avantajları şöyledir:

 • Tedavi süresi oldukça kısadır.
 • Günlük hayata hemen dönülebilir.
 • Başarı oranı oldukça yüksektir.
 • Herhangi bir yan etkisi mevcut değildir.
 • Hastaların terleme sorunu ortadan kalkmaktadır.

Botoksla terleme tedavisi zararlı mı?

Aşırı terleme sorunu yaşayan kişiler için terleme, yaşam kalitelerini düşürmekte ve sosyal yaşamlarını kısıtlamaktadır. Aşırı terleme şikâyetlerinden muzdarip olanlar botoks tedavisine başvurmaktadır. Günümüzde sıklıkla uygun olan tüm kişilerde uygulanmakta ve problemlerine çözüm olmaktadır. Botoksla terleme tedavisi kişiye herhangi bir zarar vermeyip yan etki de bulunmamaktadır. Botoks, botulinum adlı sıvıdan elde edildiği için vücut kolaylıkla kabul etmekte ve olası semptomlara yol açmamaktadır.

Botoks uygulamaları ve botoks fiyatları hakkında bilgi almak için medikal estetik servisimize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  BOTOKS

  Botoks, Clostridium Botulinum adlı bakteri toksininin, çeşitli laboratuvar teknikleri kullanılarak saflaştırılmasıyla elde edilen bir ilaçtır.
  Botoks çok uzun bir süredir, kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak ve kırışıklık tedavisi amacıyla tıbbi olarak kullanılmakta ve uygulandığı alandaki kasların kasılmalarını bir süreliğine durdurmaktadır.

  GÜVENLİ BİR YÖNTEM MİDİR?
  FDA (Amerika Gıda ve İlaç İdaresi) nin kullanımını onayladığı bir ilaçtır.

  BOTOKSUN ETKİSİ NEDİR?
  Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu (gülme, kızma, şaşırma vs) cilt yüzeyinde kırışıklıklara yol açar. Botoks bu kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltır, yüze daha genç ve daha yumuşak bir ifade verir. Tekrarlayan seanslarla yeni kırışıklık oluşumu engellenir.

  Genellikle alın, göz çevresi (kaz ayakları) ve kaş arasına uygulanır. Ayrıca boyun çizgilerinin silinmesi, kaşların kaldırılması/ düşürülmesi, burun üzerindeki yatay çizgiler, dudak üstündeki dikey çizgiler (sigara çizgileri), dudak köşelerindeki sarkma çizgileri, burun ucunun kaldırılması, cene hattının sivriltilmesi, yanak hacminin azaltılması gibi ileri uygulamalarda yapılabilmektedir.

  Uygulama yaklaşık 15-30 dak. sürer. Uygulama sonrasında enjeksiyon yerlerinde hafif kızarıklık olabilir ancak kısa sürede geriler. Kişiler sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilirler.

  Botoks uygulamayı takip eden 3-7 gün içinde etki göstermeye başlar. Etki süresi 3-6 ay devam eder. Tekrarlayan uygulamalar ile etki süresi artmaktadır.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar