göz kapağı estetiği

BLEFAROPLASTİ (GÖZ KAPAĞI AMELİYATI)

Zamana ve farklı etkenlere bağlı olarak cildimizin genç ve canlı görünmesini sağlayan kollajen gibi maddelerin miktarı azalmaya başlar. Bu durumdan kaşlar ve göz kapakları da etkilenmektedir.

Bu bölgelerdeki cilt, azalan maddelere bağlı olarak gevşeyerek sarkmaya başlar. Ayrıca alt göz kapaklarının yağ dokularının fıtıklaşması ve öne doğru torbalanması da sık karşılaşılan şikayetlerdir.

Aşağı doğru inen kaşlar, sarkan göz kapakları, göz altı torbaları kişinin mutsuz ve yorgun görünmesine sebep olduğu gibi, kişiyi olduğundan yaşlı göstermektedir.

Göz kapağı ameliyatı ( blefaroplasti ) ile göz kapaklarında gevşeyen fazla derinin ve göz altında fıtıklaşan torbaların alınması mümkün olabilmektedir. Bu operasyonla göz kapağı sarkmasına bağlı olarak yaşanan görme sorunları da giderilebilir.

Kişinin şikayetlerinin boyutuna göre sadece üst veya alt gözkapağı yada her iki göz kapağı onarılabilir. Ameliyatın ardından göz kapaklarında ince bir iz kalabilir, ancak bu iz farkedilmeyecek kadar iyi gizlenir.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.