LİPOSUCTİON (YAĞ EMME)

Liposuction; vücudun belirli bölgelerindeki yağ birikimlerinin, özel bir vakumla veya enjektörle alınarak vücuttan uzaklaştırılması ameliyatıdır.

Unutulmamalıdır ki; liposuction bir obezite ya da zayıflama ameliyatı değildir. Liposuction ile sadece vücudun belirli bölgelerinde diyet ve egzersiz ile kaybolmayan dirençli yağ birikimlerinin alınması söz konusudur.

Liposuction ameliyatında öncelikle; inatçı yağ dokusunun olduğu bölge/bölgeler sıvı enjekte edilerek şişirilir. Daha sonra bu alana birkaç mm uzunluğunda minik kesiler yapılır.

Bu kesilerden 2 – 6 mm çapındaki kanül adı verilen metal borular deri altı tabakası içine ilerletilir. Kanüller şeffaf hortumlarla vakum cihazına bağı bulunmaktadır. Kanüllerin bağlı olduğu vakum cihazı çalıştırılır, bu sırada cerrahlar kanülleri yağ birikim bölgelerinde hareket ettirir. Bu sayede vücuttan inatçı yağların uzaklaştırılması sağlanmış olur.

Vakum aracılığı ile yağların emilmesi işlemi istenilen vücut hatlarına ve düzgün bir cilt yüzeyi sağlanıncaya kadar devam eder .

BOYUN VE GIDI ESTETİĞİNDE LİPOSUCTİON

Boyun ve gıdı liposuction işlemi, çok ince kanüllerle boyun ve çene altındaki yağlar dışa aktarımı demektir. Liposuction işlemi ile yağın dışa aktarımı sonrasında giyilecek korse ile derinin yeni yerine yapışması ve küçülmesi sağlanmaktadır. Yaklaşık 1 saat süren bu işlem lokal anestezi altında yapılabilir. İşleşme süresi ve iz bırakmayan bu işlem, hastanın konforu açısında tercih edilen bir estetik girişimdir. İyileşme süresi oldukça kısadır. Boyun ve gıdı estetiğinde liposuction sonrası hasta 2 ya da 3 gün sonra normal hayatına dönebilir.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.