meme küçültme

MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİ
Göğüs küçültme estetiğini en çok tercih eden hastalar, göğüslerinin ağırlığından dolayı rahatsızlık duyan kişilerdir. Göğüs küçültme operasyonuyla aynı zamanda göğüs şekli de düzeltilir. Göğüs küçültme operasyonuyla göğüsler vücuda orantılı ve estetik bir görüntü kazanır. Normalden daha büyük memeler boyun ağrılarına ve sırt ağrılarına neden olduğu gibi, kamburluğa kadar giden problemlere yol açabilir.

Bazı kadınlarda sütyenin kol sinirlerine yaptığı aşırı baskı sonucunda kollarda uyuşmalar görülebilir.  Normalden büyük boyutlardaki memenin altında pişik ve yara oluşumu da yaygın olarak görülmektedir. Bu da hastaların meme küçültme estetiğine yönelmesinin bir diğer sebebidir. Aşırı büyük memeye sahip kadınlar ayrıca günlük hayatlarında zorlanır ve kıyafet seçiminde sıkıntılar yaşayabilir.

Meme küçültme ameliyatında meme dokusu kişinin vücut ölçülerine  bağlı olarak yeniden şekillendirilir. Fazlalık meme dokusu ve meme derisi alınır. Meme başı daha yukarıya taşınır. Meme küçültme operasyonunun ardından iz kalması kaçınılmazdır. Operasyon izleri genellikle meme başının etrafında ve meme başından aşağıya doğru ters T şeklinde olur.

Ameliyat sonrası bu izler silikleşmeye başlar. Kalan izler cilt yapısı ve ameliyat tekniğine göre değişkenlik gösterebilir.

Meme küçültme ameliyatının ardından her iki memeye de dokularda biriken sıvının tahliyesi için dren takılır. Drenler 1-2 günün ardından çıkartılır. Ameliyattan sonra sütyene benzeyen sargılar kullanılır, bu sargıların da kalış süresi bir haftadır. Bir haftanın sonunda sargılar çıkartılır, 10 gün içinde ise dikişler alınır.

Operasyonun ardından şişlik, morarma, meme başında hissizlik gibi şikayetler oluşabilir. Bu şikayetler de bir hafta içinde kendiliğinden düzelmektedir.

    Your Content Goes Here