YAĞ ENJEKSİYONU

Yağlar özel liposuction enjektörleri yardımıyla genellikle karın bölgesinden alınır. Bel ve kalça bölgeleri yağ alımında kullanılan diğer bölgelerdendir.

Yeni yerine transfer edilen yağ hücrelerinin bir kısmı homojen olarak erir ancak enjekte edilen yağların %40-50’si kalıcı olmaktadır. Yağ enjeksiyonunun hyalüronik asit içeren dolgu yöntemlerinden üstünlüğü bu kalıcılıktır. 6 ayın ardından eğer arzu edilirse yağ enjeksiyonu tekrarlanabilir.

Yağ enjeksiyonu 30-60 dakika sürmektedir. Lokal anestezi ile de yapılabilse de, yağ enjeksiyonunun ameliyathane ortamında yapılması tavsiye edilmektedir. Böylelikle sakinleştirici ilaçlar yardımıyla ihtiyaç halinde hastanın konforu arttırılabilir. İşlem bir çok aşamadan oluştuğundan dolayı da tamamen steril bir ortamda uygulanması gerekmektedir.

Yağ enjeksiyonu genel anestezi ile yapılsa dahi, hastanın hastanede yatmasına gerek olmaz. Aynı gün taburcu edilen hasta, işlemden sonra evine dönebilir. İlk birkaç gün ödemin fazlalığı ve oluşabilecek morluklar nedeniyle dinlenerek geçirilmelidir. İlerleyen günlerde oluşan ödem dağılmaya başlar. Zamanla azalarak tamamen kaybolur. İşlem ise kalıcıdır.

Ayrıntılı bilgi alabilmeniz için not bırakın, sizi arayalım !

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.