mide botoksu

Mide Botoksu

Mide botoksu uygulamasında, cerrahi bir müdahale olmadan, endoskopik yöntemlerle hastanın midesinin açlık ve iştah bölümlerine botoks uygulanmaktadır. Bu uygulama sonucunda midenin boşalma süresi uzamakta, iştah azalmaktadır. Diyet programlarına uymakta zorlanan, obezite gibi sağlık sorunları olan ve kilo vermekte zorlanan kişilerde başarıyla kullanılmaktadır. Vücut kitle endeksi 35’in üzerinde olan bireylere önerilmemektedir. Ayrıca sindirim sistemiyle ilgili herhangi bir hastalık varsa bu hastalıkların uygulama öncesi tedavi edilmesi gerekmektedir. Uygulamanın etki süresi 3-6 aydır. Bu süre içerisinde diyetisyen desteği ve egzersiz ile birlikte 10 – 20 kg kilo kaybı hedeflenebilmektedir. Yan etkisi veya riski yoktur. Ameliyatsız obezite tedavi yöntemleri arasında en güvenilir olanlardan biridir.Nadir olarak bulantı, hazımsızlık ve şişkinlik gibi şikayetler görülebilir. İdeal kilosuna ulaşabilmek için etki süresinden daha fazlasına ihtiyaç duyan hastalar için tekrar uygulama yapmak mümkündür.

Mide Balonu

Mide balonu midenin içerisine yerleştiren, gaz veya sıvıyla şişirilen silikon bir balon vasıtasıyla midenin gıda alım kapasitesinin düşürülmesi prensibine dayanan bir tedavi biçimidir. Bu yöntem ile hastanın gıda alım kapasitesi sınırlandırıldığından hastalar kısa sürede sağlıklı şekilde kilo verebilmektedir. Cerrahi bir işlem olmayan mide balonu uygulamasının ardından hasta hemen taburcu edilerek günlük yaşantısına devam edebilmektedir. Çıkarılmak istendiğinden aynı yöntemle endoskopik olarak bu balon çıkartılabilmektedir.

mide balonu

Ayrıntılı bilgi alabilmeniz için not bırakın, sizi arayalım !

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.