botoks

BOTOKS
Botoks, Clostridium Botulinum adlı bakteri toksininin, çeşitli laboratuvar teknikleri kullanılarak saflaştırılmasıyla elde edilen bir ilaçtır.

Botoks çok uzun bir süredir, kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak ve kırışıklık tedavisi amacıyla tıbbi olarak kullanılmakta ve uygulandığı alandaki kasların kasılmalarını bir süreliğine durdurmaktadır.

GÜVENLİ BİR YÖNTEM MİDİR?
FDA (Amerika Gıda ve İlaç İdaresi) nin kullanımını onayladığı bir ilaçtır.

BOTOKSUN ETKİSİ NEDİR?
Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu (gülme, kızma, şaşırma vs) cilt yüzeyinde kırışıklıklara yol açar. Botoks bu kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltır, yüze daha genç ve daha yumuşak bir ifade verir. Tekrarlayan seanslarla yeni kırışıklık oluşumu engellenir.

HANGİ KIRIŞIKLIKLARA UYGULANABİLİR?
Genellikle alın, göz çevresi (kaz ayakları) ve kaş arasına uygulanır. Ayrıca boyun çizgilerinin silinmesi, kaşların kaldırılması/ düşürülmesi, burun üzerindeki yatay çizgiler, dudak üstündeki dikey çizgiler (sigara çizgileri), dudak köşelerindeki sarkma çizgileri, burun ucunun kaldırılması, cene hattının sivriltilmesi, yanak hacminin azaltılması gibi ileri uygulamalarda yapılabilmektedir.

İŞLEM NE KADAR SÜRMEKTEDİR?
Uygulama yaklaşık 15-30 dak. sürer. Uygulama sonrasında enjeksiyon yerlerinde hafif kızarıklık olabilir ancak kısa sürede geriler. Kişiler sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilirler.

ETKİ NE KADAR SÜRMEKTEDİR?
Botoks uygulamayı takip eden 3-7 gün içinde etki göstermeye başlar. Etki süresi 3-6 ay devam eder. Tekrarlayan uygulamalar ile etki süresi artmaktadır.

AŞIRI TERLEMEDE BOTOKS TEDAVİSİ
Aşırı terleme kişilerin sosyal hayatını olumsuz etkileyen önemli bir tıbbi sorundur. Tıptaki adıyla Hiperhidroz olarak adlandırılan; özellikle koltukaltı, avuçiçi, ayak tabanında oluşan aşırı terleme şikayeti botoks ile tedavi edilebilmektedir. Botoks ter üretimini engelleyerek aşırı terlemenin önüne geçer. Yaklaşık yarım saat süren seans sonrasındaki etki 8-12 ay arasında devam etmektedir.

İŞLEM NE KADAR SÜRMEKTEDİR?
Uygulama yaklaşık 15-30 dak. sürer. Uygulama sonrasında enjeksiyon yerlerinde hafif kızarıklık olabilir ancak kısa sürede geriler. Kişiler sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilirler.

Günümüzde ekonomik nedenlerle yaygın olarak Uzakdoğu’dan getirilen botox kullanılmaktadır. Etkinliği , konsantrasyonu , uzun dönemde oluşabilecek yan etkilerin bilinememesi nedeniyle hastalarımıza bu ürünlerden uzak durmalarını ve yalnız orijinal botox kullanıldığından emin oldukları sağlık kurumlarında bu işlemleri yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Ayrıntılı bilgi alabilmeniz için not bırakın, sizi arayalım !

    Your Content Goes Here