prp tedavisi

PRP  TEDAVİSİ

İnsan kanında 3 tip hücre bulunur : Alyuvarlar,  Akyuvarlar ve Trombositler.  Bu hücrelerden trombositler,  kanın pıhtılaşması ve lokal doku tamirinden sorumludur.  Bu nedenle trombositlerin içinde yaralanan dokunun tamiri için gerekli olan bir takım büyüme ve tamir faktörleri bulunur.

PRP tedavisi de hastanın kendi  kanında bulunan  trombositlerin,  santrifüjle kanın diğer kısımlarından ayrıştırılıp, yoğunlaştırılmış bir şekilde hasarlı dokuya enjekte edilmesidir.  Bu şekilde hasarlı dokuda tamir ve iyileşme potansiyeli  arttırılmış olur.

PRP tedavisinin ortopedide en sık kullanıldığı alanlar diz kireçlenmesi (gonartroz), kısmi menisküs yırtıkları, tenisçi dirseği, topuk dikeni,  kas-tendon yaralanmaları gibi rahatsızlıklardır.

Ayrıntılı bilgi alabilmeniz için not bırakın, sizi arayalım !

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.