Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

FELÇ
REHABİLİTASYONU

Formu doldurun, sizinle iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.
  felç tedavisi

  FELÇ REHABİLİTASYONU

  Felç olan hastalarda fizik tedavi ve rehabilitasyonun öncelikli amacı hastanın mümkün olan en yüksek yaşam kalitesinde ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde hayatını devam ettirmesini sağlamaktır. Her hastaya uygulanacak tedavi felcin türüne, hastanın yaşına, sağlık durumuna ve felcin şiddetine göre uzman doktorlar tarafından oluşturulmalı ve işinde uzman fizyoterapistler tarafından uygulanmalıdır. Rehabilitasyon seansları yaklaşık olarak 1.5 – 2 saat arasında sürmektedir. Tedavi süresince akıllı cihazlar, egzersizler, sıcak-soğuk uygulamalar ve masaj uygulanmaktadır. Tedavinin etkisi felcin türüne göre değişiklik göstermektedir. 

  Özel Kaş Tıp Merkezi bünyesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, her biri alanında uzman ve tecrübeli fizyoterapistlerimiz, uzman hekimlerimiz, geniş teknolojik altyapımız, 20’nin üzerinde yatak kapasitemiz, ulaşım kolaylığımız, temiz, ferah ve hijyenik hastane ortamımız ile hastalarımıza yüksek kaliteli hizmet sunmaktadır. 

  Felç duyu kaybı ile birlikte görülen, kas ve sinir sisteminin işlevini yitirmesi olayıdır. Felce yol açan olaylar beyin veya omurilikte gerçekleşmektedir. Genellikte sağ veya sol olmak üzere tek taraflı olmaktadır.

  – İnme
  – Travma
  – Çocuk felci
  – Serebral palsi
  – Periferik nöropati
  – Parkinson hastalığı
  – Gıda zehirlenmesi
  – Spina bifida
  – Çoklu skleroz
  – Guillain-Barré sendromu

  İki tür felç vardır. Vücudun yüz veya el gibi belirli bir kısmı etkilendiğinde lokalize felç olarak, vücudun geniş bir bölümü etkilendiğinde genel felç olarak adlandırılabilir.

  Felç sonucu hasar gören beyin dokusunun iyileşme hızı ilk aylarda daha yüksektir. Bu nedenle ilk 2 ay gelişme hızlı olabilmektedir. Daha sonraki altı ayda ise iyileşme hızı bir nebze azalsa da iyileşme devam eder. Rehabilitasyon süreci bir yıla kadar devam edebilir.

  Beyinde etkilenen bölgeye bağlı olarak;

  • Vücutta his kaybı
  • Denge bozukluğu
  • İdrar ve büyük abdest tutamama
  • Kaslarda sertleşme
  • Yutma bozuklukları
  • Depresyon ve kişilik bozuklukları
  • Unutkanlık
  • Nöbetler

  Merkezimizden Fotoğraflar

  ÖZEL KAŞ TIP MERKEZİ

  kaş tıp merkezi konum