Kişiyi hayattan ve sosyal yaşamdan soyutlayan hastalıklardan birisi olan idrar kaçırma birçok nedenle meydana gelebilir. İdrar kaçırma kişinin kontrolünün dışında gerçekleşen hadisedir. Daha çok yaşlı insanlarda görülen bir rahatsızlık olsa da genç yaşta da görülebiliyor.

İdrar kaçırmanın birden çok nedeni bulunmaktadır. Bunların bazıları cinsiyete bağlı olsa da geneli hem kadın hem erkeklerde görülen altyapısal sorunlardır. Obezite, genetik bozukluklar, sistit, böbrek rahatsızlıkları, sinir sisteminde oluşan arızalar hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilir. Erkeklerde prostat ve idrar torbası sorunları, kadınlarda ise doğum, menopoz, vajinal enfeksiyonlar bu sorunların cinsiyete yönelik kısımlarını ifade etmektedir.

İdrar kaçırma tedavi edilerek üstesinden gelinebilecek sorunlardandır. Son yıllarda lazerle idrar kaçırma tedavisi uygulanarak ciddi anlamda başarı elde edilmiştir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Hastaların gündelik yaşamlarını olumsuz yönde etkileyen idrar kaçırma sorununa lazer yöntemi ile getirilen tedavi yönteminde kişiler hızlı bir şekilde eski sağlıklarına kavuşmaktadır. Lazerle idrar kaçırma tedavisi, orta ve hafif derecede kaçırmalara ek olarak karışık tipte kaçırmaları da düzeltmektedir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

Oluşturulan foto termal etki ile idrar torbası ve farklı sorunları çözüme kavuşturarak problemi ortadan kaldırma yöntemine lazerle idrar kaçırma tedavisi adı verilmektedir. Bölgede kolajen dokunun üretiminin artmasına yardımcı olan bu tedavi sayesinde özellikle idrar torbasının yerinde durması ve pelvik kasların eskisi gibi çalışması sağlanmaktadır. Bu da kişilerin idrar kaçırma sorununa çözüm olarak sunuluyor.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle idrar kaçırma tedavisi oldukça basit bir operasyondur. Hasta operasyon masasına yatırılır ve herhangi bir kesi işlemi gerçekleşmeden tüm işlem başlar. Lazer probu hastanın vajinası ya da penisin içerisine yerleştirilir ve işlem başlar. Lazer bu noktada yalnızca ilgili bölgeye enerji verir ve burada oluşumunun durduğu kolajeni uyarır. Bu işlem ile birlikte yeniden burada elastik ve kolajen üretimi başlar.

Lazerle idrar kaçırma tedavisi tek seans üzerinden gerçekleşmez. İşlemin daha sağlıklı olabilmesi için en az 2 ila 3 seans aralığında tedavinin alınması gerekiyor.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazerle idrar kaçırma tedavisi iki, üç seans kadar sürer ve her seans yaklaşık 20 dakika ile yarım saat aralığında gerçekleşir. Her seans aralığı 3 ila 4 hafta arasında gerçekleşir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Avantajları

Lazerle idrar kaçırma tedavisinin en büyük avantajı kesim ve dikim gibi zorlayıcı işlemlerin olmamasıdır. Bu işlemler ağır ameliyatlarda gerçekleşirken bu işlemde kan dahi görülmemektedir. Bunun yanı sıra kesi işlemi olmadığı için herhangi anestezi işlemi de uygulanmaz. Dolayısıyla hasta aynı zamanda kalkıp, sosyal yaşamına geri dönebilir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Fiyatları

Lazerle idrar kaçırma tedavisi kuruma göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda işlemi yaptıracağınız sağlık kuruluşuna ya da muayenehaneye danışmanızda fayda var.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  İdrar Kaçırma Tedavisi

  İdrar kaçırma günümüzde özellikle kadınların en sık karşılaştığı problemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar doğurganlık çağındaki kadınların %20-46’sının, menopozdaki kadınların ise %40-69’unun idrar kaçırma problemiyle mücadele ettiklerini göstermektedir. Ani olarak karın içi basıncını arttıracak aksırma, öksürme, ıkınma gibi durumlarda mesaneden idrar kaçağı şeklinde ortaya çıkan bu şikayet, idrar geldikten sonra tuvalete yetişememe şeklinde de görülebilmektedir. İdrar kaçırma şikayeti olan kadınlar genellikler bu sorunu ped kullanmak, evden çıkmamak gibi yöntemlerle kendi kendilerine çözmeye çalışmaktadır. Ancak fiziksel rahatsızlıkların yanında psikolojik sorunlara da sebep olabilen idrar kaçırma problemi, kolaylıkla tedavi edilebiliyor. İdrarın böbreklerden süzüldükten sonra biriktirildiği organ olan mesane ve idrarı mesaneden vücut dışına taşıyan üretra, pelvis- leğen kemiği- boşluğu içinde bulunmaktadır.

  Bu organlar ise pelvis boşluğunu alt kısımdan destekleyen kaslar tarafından sabit tutulmaktadır. Bu kaslardaki gevşeme ve zayıflamalar, idrar tutmada güçlük çekilmesine ve idrar kaçırmaya sebep olabilir.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Merkezimizden Fotoğraflar