Estetik operasyonların yoğunlukla yapıldığı yüz bölgesinde ameliyatsız çözümlerin başında gelen hyalüronik asit dolgusu yoğun olarak tercih edilmektedir. Genel anestezi ve kesiye ihtiyaç duymadan uygulanabilen dolgular ile kırışıklık veya şekil bozuklukları düzeltilebilmekte kişi hayal ettiği görünüme kavuşabilmektedir. Bu yazımızda yüz dolgusu nedir, dolgu yüzde hangi bölgelere uygulanabilir, yüz dolgusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve yüz dolgusu nasıl yapılır konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Yüz dolgusu nedir?

Dolgular genellikle yüzdeki buruşma gösteren dokuların veya çukurların giderilmesi için üretilmiş, çoğunlukla hyaluronik asit denilen maddeyi içeren enjeksiyon ile uygulanan estetik ajanlardır. Dolgu tedavisinde hastaların şikâyetçi oldukları bölge üzerinde kaybolabilen ve vücuda hiç bir zararı olmayan madde kullanılır ve oluşan kötü görüntü giderilmeye çalışılır. Bu tür tedavilerde başarı oranı oldukça yüksektir ve olumsuz bir durum söz konusu değildir.

Dolgu hangi bölgelere uygulanır?

Dolgu tedavisi vücudun birçok yerine uygulanmaktadır. En yaygın olanı yüze uygulanan estetik dolgudur. Zamanla yüzde oluşan kırışıklıklar ve yüz şeklinin bozulması durumunda tercih edilen bir işlemdir. Dolgu tedavisinin en çok uygulandığı bölgeler kaş araları, alın, göz kenarları ve dudak kenarlarıdır. Hastaların şikâyet ettikleri yerler kaş araları ve burun kenarlarına inen kıvrımlardır. Bu işlem estetikten korkan ve ameliyat olmadan sorunlarından kurtulmak isteyen hastalar için oldukça idealdir.

Yüz dolgusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Hastalar bu işlem sonrası kaygı içine girmektedir. Herhangi bir enfeksiyon oluşumundan korkmaktadırlar. Alanında uzman kişiler tarafından hijyenik hastane ortamında uygun teknikler ile yapıldığında dolgu operasyonlarının tehlikesi bulunmamaktadır. Yüze yapılacak dolgu veya estetik operasyonlar kişinin bakış ve duruşunu değiştirmesi, hataların gizlenememesi sebebiyle ekstra dikkat ve tecrübe gerektiren operasyonlardır. Dolgu yaptırmak için alanında uzman doktorlar kadrosuna sahip hyalüronik asit dolgusu yapan hastaneler tercih edilmelidir.

Yüz dolgusu nasıl yapılır?

Dolgu maddesi kırışıklık hattına ve şekil verilmek istenen bölgeye ince bir iğne veya ucu künt kanüller yardımıyla küçük miktarlarda enjekte edilerek uygulanır. Dolgu enjeksiyonu yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir. Uygulamadan hemen sonra yüzde hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir. Nadiren oluşan noktasal deri altı kanamaları ise 5-7 gün içinde kaybolur. Dolgular çeşitlidir. Geçici,  yarı kalıcı ve kalıcı dolgular olmak üzere üç çeşit dolgu mevcuttur. Geçici dolgu olarak bilinen hyalüronik asittir. Hyalüronik asit dolgusu oldukça popüler ve başarılı sonuçlar veren bir dolgu yöntemidir. Yarı kalıcı dolgular arasında en sık kullanılanı kalsiyum hidroksi apatittir. Kalıcı dolgular ise yan etki yarattığı için günümüzde pek tercih edilmemektedir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane ortamında estetik dolgu imkanı sunmaktayız. Yüz dolgusu, yüz dolgusu fiyatları ve hyalüronik asit dolgusu fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilirsiniz. Yüz dolgusu ve hyalüronik asit dolgusu hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  DOLGU

  Dolgu maddeleri kırışıklıkları ve boşlukları doldurarak yüz hatlarını belirginleştiren doğal maddelerdir. En sık kullanılan dolgular, hyaluronik asit bazlı dolgular olup, hyalorunik asit aslında insan vücudunda doğal olarak bulunan hücrelerarası dolgu maddesidir. Genç ciltte yoğun miktarda bulunan hyalorunik asit, yüksek su tutma kapasitesiyle cildin gerginliğini ve dolgunluğunu sağlar.

  DOLGUNUN ETKİSİ NEDİR?
  Hyaluronik asit yüzdeki yaşlanmaya bağlı volüm kaybını düzeltir, sağlıklı ve genç bir görünüm sağlar, yüzün yapılandırılması için kullanılır. Yüzdeki ince çizgileri, burun-dudak çizgisini doldurmak, volümünü kaybeden yanaklara destek sağlamak ve hacim etkisiyle dudak kalınlaştırmak amacıyla uygulanır.

  İŞLEM NASIL UYGULANMAKTADIR?
  Deriye lokal olarak uygulanan anestezik krem sonrası ince uçlu özel enjektörlerle veya özel kanüller yardımıyla deriye enjeksiyon yoluyla uygulanır. İnce çizgi ve yüzeyel hacim eksiklikliklerinde daha az yoğun dolgular tercih edilirken, daha cok hacim gerektiren alanlarda daha yoğun dolgular tercih edilir. İşlem yaklaşık 15-30 dakikalık bir uygulama olup kişiler sosyal hayatlarına hemen dönebilirler.

  Yüz bölgesinde en çok uygulanan bölgeler; burun kenarı ile ağız köşeleri arasındaki çöküklük, dudak kalınlaştırma, elmacık kemiklerini belirginleştirme, burun biçimlendirme, çene ve yüz ovalini belirginleştirme amaçlarıyla uygulanır. Bu uygulamalar yüze eski hacmini geri kazandırarak genç bir görünüm sağlar.

  İşlem sonrasında dolgunluk etkisi başlar. Yaklaşık 8-12 ay etki devam eder. Dudak dolgusu ve yüz dolgusu işlemlerinde tekrarlayan seanslarda dolgunun kalıcılığı artmaktadır.

  Dolgu konusunda medyada çok olumsuz haberler çıkmakta , kişiler yan etkilerinden ve istenmeyen sonuçlardan çekindiklerinden dolgu işleminden uzak durmaktadırlar. Ancak kaliteli ve güvenilir dolgu markaları tercih edilir ve tecrübeli ellerde yapılırsa sonuçlar çok doğal ve güzel olmakta. Hastalarımız geçleşmiş ve güzelleşmiş olarak mutlu bir şekilde kurumumuzdan ayrılmaktadırlar.

  DUDAK DOLGUSU

  Ufak bir dokunuşla dudaklarınız daha dolgun ve estetik görünebilir . İşlem diğer hyaluronik asit dolgu uygulamalarında olduğu gibi 15-20 dakika sürmektedir. Kişi sosyal hayatına hemen devam edebilir. Kullanılan dolgu maddesinin kalitesi ve tecrübeli ellerde uygulanması sonucunda korkulan suni görüntülerden uzak doğal bir dolgunluğa ulaşılır.

  GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

  Son dönemlere kadar göz altı bölgesinin hassas olması, derisinin ince olması, tyndall etkisi ile dolguyu belli etmesinden dolayı bu alana uygulama yapılamıyordu. Son dönemlerde, Gözaltı Işık Dolgusu bu amaçla geliştirilen ve kullanıma sunulan bir dolgu maddesi olarak gözaltı morlukları ,torbalanma ve çöküklüklerinin tedavisinde çığır açmıştır.

  KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

  Yanak ve gözaltları arasındaki oluklar ( teartrough) , gözaltı çöküklüğü, alt göz kapağındaki torbalanmalar ve göz altı morlukları belirgin şekilde azalır.

  Merkezimizden Fotoğraflar