Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Glutatyon Tedavisi

  Glutatyon, vücudumuzdaki hücrelerin yapısında doğal olarak bulunan aminoasit bileşiklerdir. Karaciğer tarafından üretilen ve bazı besinler aracılığıyla alınabilen glutatyon hücre hasarına karşı bir bariyer görevi yapmaktadır. Vücuttaki glutatyon oranının ilerleyen yaş ile birlikte azaldığı bilinmektedir. Glutatyon olarak bilinen bu aminoasit bileşik bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, karaciğerin kimyasallardan arınmasında, ilaçların vücuttan atılmasında ve hücre yenilenmesinde büyük bir rol oynar.

  Yetersiz beslenme, ilerleyen yaş, stres ve çevresel toksinler glutatyon seviyesinin azalmasının nedenleri arasında gösterilebilir. Ayrıca kanser, diyabet, parkinson gibi hastalıklarda da glutatyon seviyesinin düşük olduğu gözlenmiştir.

  Glutatyonun faydaları düşünüldüğünde en büyük faydasının antioksidan özelliğinden geldiği söylenebilir. Vücutta zamanla gelişen serbest radikaller vücut için oldukça stres üretici ve hastalıklara neden olabilecek etkilere sahiptir. Uzun vadede kanser, otoimmün bozukluklar, katarakt, romatoid artrit, kardiyovasküler ve nörodejeneratif hastalıklara neden olabilecek bu serbest radikaller Glutatyon’un güçlü antioksidan özelliği sayesinde vücuttan daha kolay atılır. Bu da vücut üzerindeki oksidatif stresi azaltır, vücutu yeniler ve yaşlanmanın etkilerini azaltır.

  Glutatyonun bir diğer olumlu etkisi de detoks etkisidir. Karaciğeri korumak ve karaciğer hasarından kaçınmak için glutatyon seviyelerinin yüksek tutulması önemlidir. Özellikle alkol tüketimi alışkanlığı olan kişilerde glutatyon seviyesinin yüksek tutulması önemlidir. Glutatyon içerdiği aminoasitlerle alkolün vücutta neden olduğu hasarı engellemeye ve ortaya çıkardığı kanserojen maddeleri metabolize ederek vücuttan atmaya yardımcı olur.

  Glutatyonun diğer faydaları şu şekilde özetlenebilir;

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • C ve E vitaminlerini aktive eder
  • Yağların parçalanması için karaciğer ve safra kesesini destekler
  • Toksinlerin atılmasına yardımcı olur
  • DNA oluşumunda ve onarımında rol oynar
  • Serbest radikalleri parçalar
  • Bazı enzimleri aktive eder

  Damardan Glutatyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Vücuttaki glutatyon seviyesini maksimize etmeyi amaçlayan damardan glutatyon uygulaması 3-7 gün aralıklarla, 5-10 seans olarak uygulanır. Glutatyon uygulamasının ardından, etkiyi ve uygulamadan alınan faydayı arttırmak için C vitamini enjeksiyonu uygulanır. Uygulama 10-15 dakika kadar sürer. Etkileri uygulama sonrası hissedilmeye başlar. Gerektiğinde yapılacak hatırlatma dozları ile de etki süresi uzatılabilir.

  Merkezimizden Fotoğraflar

  ÖZEL KAŞ TIP MERKEZİ