Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Göz Kapağı Estetiği
Blefaroplasti

Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  *Kişisel bilgileriniz bir defaya mahsus sizinle iletişime geçilmesi için kullanılacaktır. İzniniz dışında kimseyle paylaşılmayacak, başka hiçbir amaçla kullanılmayacaktır.

  Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği)

  Blefaroplasti ya da diğer adıyla göz kapağı estetiği, alt veya üst göz kapaklarına uygulanabilen, bölgedeki sarkmış fazla deri ve kas dokusunun çıkartılması ve göz çevresi dokularının şekillendirilmesi ile uygulanan bir estetik operasyondur.

  Yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bu deformasyon göz çevresinde sarkma, torbalanma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi belirtilerle kendisini gösterir. Hava kirliliği, güneş ışığına fazla maruz kalma, düzensiz uyku ve sağlıksız alışkanlıklar da bu süreci hızlandırabilmektedir.

  Aşağı doğru inen kaşlar, sarkan göz kapakları, göz altı torbaları kişinin mutsuz ve yorgun görünmesine sebep olduğu gibi, kişiyi olduğundan yaşlı göstermektedir.

  Göz kapağı ameliyatı ( blefaroplasti ) ile göz kapaklarında gevşeyen fazla derinin ve göz altında fıtıklaşan torbaların alınması mümkün olabilmektedir. Bu operasyonla göz kapağı sarkmasına bağlı olarak yaşanan görme sorunları da giderilebilir.

  Kişinin şikayetlerinin boyutuna göre sadece üst veya alt gözkapağı ya da her iki göz kapağı onarılabilir. Ameliyatın ardından göz kapaklarında ince bir iz kalabilir, ancak bu iz farkedilmeyecek kadar iyi gizlenir.

  Göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapağı estetiği olarak ikiye ayrılır. Üst göz kapağı estetiği veya göz kapağı düşüklüğü ameliyatında göz kapağı katlanma çizgisinden bir kesi yapılarak fazla deri ve kas dokusu çıkartılır. Kesi katlanma çizgisine yapıldığından görünür bir iz olmaz.

  Alt göz kapağı estetiğinde ise elmacık kemikleri üzerinde yer alan yağ yastıkçıkları zaman geçtikçe aşağıya doğru çöker. Bu durum göz altlarında çökme ve ağız kenarındaki gülme çizgilerinde derinleşmeye yol açar. Bu yağ yastıkçıklarına kirpiklerin hemen altından yapılan kesi ile müdahale edilir ve bu görünüm düzeltilir.

  Göz kapağı estetiği daha çok 35 yaşın üzerindeki kişiler tarafından yaptırılır. Bunun sebebi yaşlanma belirtilerinin bu yaşlardan sonra ortaya çıkmasıdır. Ancak medikal olarak ihtiyaç duyan her yaşta hastaya bu işlem uygulanabilmektedir. Ameliyat sonrasında kişideki yorgun yüz ifadesi giderilerek kişi daha canlı bir görünüme kavuşturulur.

  Merkezimizden Fotoğraflar