Safir saç ekimi nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Çeşitli sebeplerden dolayı saçta meydana gelen kayıplar sonucu saç ekimi gerçekleştirilmektedir. İlerleyen yaş travmatik yaralanmalar ve tıbbi rahatsızlıklar sonucu kişide saç kayıpları meydana gelebilmektedir. Saç ekimi ile kişide oluşan kellik ve saç kayıpları kalıcı bir şekilde yok olmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Saç ekimi tekniği, kellik oluşmayan bölgelerden ( ense, göğüs, bacak, kol, genital bölge) alınan kıl köklerinin özellikle ense bölgesinin kıl köklerinin dökülme olan bölgeye nakil edilmesidir. Günümüzde uygulanan birçok yöntem olup bunlar; dhi saç ekimi, fue yöntemi, fut tekniği ve buna benzer birçok yöntem mevcuttur. Safir saç ekimi en çok tercih edilen saç ekimi yöntemlerinden biridir. Fue saç ekimi tekniklerinden biri olan safir saç ekimi; sapphire saç ekimi ya da sapphire fue saç ekimi olarak da bilinmektedir.

Bu yazımızda safir saç ekimi nedir, safir saç ekimi nasıl yapılır ve safir saç ekimi avantajları nelerdir sorularına cevaplar vereceğiz.

Safir saç ekimi nedir?

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ile saç ekimi tekniklerinde de ilerlemeler kaydedilmiştir. Her geçen gün başarılı sonuçlar elde edilerek yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Minimal invaziv yöntemlerle saç ekimi operasyonlarında kullanılan aletlerin gelişmesine de olanak sağlanmıştır. Safir saç ekimi, doğal safir taşından elde edilen ve cilt dokusuna herhangi bir zararı olmayan safir uçlu kalem yardımı ile nakil yapılacak bölgeye yuvalar açmak için kullanılan bir saç ekim yöntemidir. Bu yöntem ile daha hızlı sonuçlar elde edilmekte ve daha az kanama ile çabuk iyileşme imkânı sağlanmaktadır. Safir saç ekimi aynı zamanda sapphire saç ekimi veya sapphire fue tekniği olarak da tanınmaktadır.

Safir saç ekimi nasıl yapılır?

Safir fue yöntemi saç ekiminde kullanılan yeni yöntemlerin başında gelmektedir. Safir saç ekiminde fue yönteminde olduğu gibi önce donör bölge saptanarak greft sayısı belirlenir. Safir fue saç ekimi tekniğinde 0.6-0.8 mm uçlarında mikromotorlar kullanılarak tek tek açılan kanallara saçın çıkış yönüne bakılarak alınan greftler yerleştirilir. Safir uçlarının yarattığı konfor sayesinde hızlı iyileşme görülmektedir.

Safir saç ekimi avantajları nelerdir?

Safir saç ekimi tekniği diğer yöntemlere nazaran daha hızlı sonuç ve daha hızlı iyileşme sağlama yönünden avantajları diğer yöntemlere göre daha fazladır. Safir saç ekiminin avantajları şöyledir:

 • Safir doğal bir element olduğu için cilde diğer yöntemlere göre daha az zararda bulunmaktadır.
 • İyileşme oranı ve başarı oranı daha yüksektir.
 • İşlem sonrası ağrı ve kanama oranı minimal düzeyde olmaktadır.
 • Safir saç ekimi tekniğinde kullanılan malzemeler kişiye özel olup tek kullanımlıktır.
 • Operasyon sonrası kişinin enfeksiyon kapma riski düşük olup kişiye doğal bir görünüm sunmaktadır.

Safir Saç Ekimi son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş bir saç ekimi yöntemidir. Saçlı deride yara izi bırakmadan gerçekleştirilen bu yöntem, doğal görünümlü ve kalıcı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar.

Safir saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Safir Saç Ekimi işlemi sonrasında, dikiş veya yara izi oluşmaz. Yine de işlem sonrası iyileşme dönemi oldukça önemlidir. İyileşme sürecinde, enfeksiyon riskini en aza indirmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar şunlardır:

 • İşlem sonrası ilk 48 saat içinde saçlar yıkanmamalıdır.
 • İlk hafta boyunca saçlı deriye su temasından kaçınılmalıdır.
 • İlk 3 gün boyunca ağır egzersizler yapılmamalıdır.
 • İşlem sonrası ilk 3 gün güneşten korunmak önemlidir.
 • Sigara kullanımı işlem sonrası 1 ay boyunca kesilmelidir.
 • İyileşme sürecinde verilen ilaçlar düzenli kullanılmalıdır.
 • Safir saç ekimi sonuçları ne kadar sürede görülür?

Safir Saç Ekimi işlemi sonrasında, ilk hafta içinde saçlı deride kızarıklık ve hafif şişlikler oluşabilir. Ancak bu semptomlar genellikle birkaç gün içinde azalır. Saç ekimi sonuçları, işlemden sonra birkaç hafta içinde başlar. Saç kökleri yerleştirildikten sonra, saçların çıkması yaklaşık olarak 3-6 ay arasında değişebilir. Tam sonuçlar ise genellikle 12-18 ay sonra elde edilir.

Safir saç ekimi ile normal saç ekimi arasındaki farklar nelerdir?

Safir Saç Ekimi, normal saç ekiminden farklı olarak safir uçlu özel bir alet kullanılarak gerçekleştirilir. Bu alet, normal saç ekiminde kullanılan aletlere göre daha ince ve keskin bir uca sahiptir. Bu sayede, saç köklerinin yerleştirilmesi daha doğal ve hassas bir şekilde yapılabilir. Ayrıca, Safir Saç Ekimi yöntemi, normal saç ekimine göre daha az invaziv bir işlemdir ve daha az travma ile sonuçlanır.

Normal saç ekiminde, işlem sırasında kullanılan aletlerin ucu çeliktir ve kökleri çıkarmak için keskin bir bıçak kullanılır. Safir saç ekiminde ise, köklerin çıkartılması için özel bir safir alet kullanılır. Safir alet, daha az travmatik bir işlem yapar ve daha az hasar verir, bu da daha hızlı iyileşme süreci ve daha doğal sonuçlar sağlar.

Ayrıca, safir saç ekiminde, saç köklerinin ekileceği kanalların açılması için özel bir iğne kullanılır. Bu iğne, kanalları daha küçük ve daha düzenli açarak daha doğal görünümlü saç çizgisi oluşturur. Normal saç ekiminde ise, kanalların açılması için keskin bir bıçak veya iğne kullanılır ve bu da daha büyük ve daha düzensiz görünümlü saç çizgisi oluşturur.

Safir saç ekimi riskleri nelerdir?

Safir saç ekimi, herhangi bir cerrahi işlem gibi bazı riskler içerebilir. Ancak, bu risklerin çoğu çok nadirdir ve iyi eğitimli bir cerrah tarafından uygulandığında azaltılabilir.

Safir saç ekimi riskleri şunları içerebilir:

 • Enfeksiyonlar: Safir saç ekimi sonrası, saçlı deride enfeksiyon riski vardır. Bu riski azaltmak için cerrah, steril bir ortamda çalışmalı ve enfeksiyonu önlemek için uygun antibiyotikler reçete etmelidir.
 • Kanama: Safir saç ekimi sırasında kanama olabilir. Cerrah, kanama riskini azaltmak için birkaç gün öncesinden aspirin ve diğer kan inceltici ilaçların alınmamasını önerir.
 • Kabuklanma: Safir saç ekimi sonrası, saçlı deride kabuklanma görülebilir. Bu, normal bir iyileşme süreci olarak kabul edilir ve genellikle birkaç gün içinde kaybolur.
 • Şişlik ve morarma: Safir saç ekimi sonrası, saçlı deride şişlik ve morarma olabilir. Bu şikayetler birkaç gün içinde kaybolur.
 • Saç dökülmesi: Safir saç ekimi sonrası, ekilen saçlar geçici olarak dökülebilir. Bu durum normal bir iyileşme süreci olarak kabul edilir ve saçlar birkaç ay içinde yeniden büyümeye başlar.
 • Saç ekimi sonrası acı: Safir saç ekimi sonrası, saçlı deride acı olabilir.

Safir Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç dökülmesinin farklı nedenleri olabileceği gibi, farklı tedavi seçenekleri de mevcuttur. Safir saç ekimi, son zamanlarda popüler hale gelen bir saç dökülmesi tedavi yöntemidir. Ancak, herkes safir saç ekimi yaptıramaz. Kimlerin safir saç ekimi yaptırabileceğine dair bazı faktörler vardır.

Safir saç ekimi genellikle 25 yaş ve üstü erkeklerde uygulanır. Saç dökülmesi genellikle erkeklerde daha yaygın olduğu için, safir saç ekimi genellikle erkeklere uygulanır. Ancak, kadınlar da saç dökülmesi yaşayabilir ve safir saç ekimi yaptırabilirler.

Safir saç ekimi için adayların saçlı derisinin yeterli kalınlıkta olması gerekir. Ayrıca, donör bölgesindeki saçların yeterli olgunluğa ulaşmış olması gerekir. Bazı hastalıklar ve sağlık sorunları, safir saç ekimi için bir engel oluşturabilir. Özellikle kan hastalıkları, kalp hastalıkları, diyabet, hepatit gibi bazı kronik rahatsızlıkları olan hastalar safir saç ekimi için uygun adaylar olmayabilirler.

Safir Saç Ekimi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Safir saç ekimi yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. İlk olarak, safir saç ekimi yaptırmaya karar vermeden önce, dikkatli bir araştırma yapılmalıdır. İyi bir safir saç ekimi kliniği seçmek, başarılı bir sonuç elde etmek için önemlidir.

Safir saç ekimi yaptırmadan önce, doktorunuza sağlık geçmişinizi anlatmanız gerekir. Sağlık geçmişinizdeki bazı rahatsızlıklar, safir saç ekimi için bir engel oluşturabilir. Ayrıca, doktorunuzun size saç ekimi sürecinde neler yapmanız ve neler yapmamanız gerektiği konusunda tavsiyeleri olabilir. Bu nedenle, doktorunuzun önerilerine uymanız önemlidir.

Safir saç ekimi yaptırmadan önce, düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa, doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir. Bazı ilaçlar, safir saç ekimi için bir engel oluşturabilir veya safir saç ekimi sonrası iyileşme sürecinizi etkileyebilir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ve medikal estetik ekibimiz ile safir saç ekimi imkânı sunmaktayız. Safir saç ekimi ve safir saç ekimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilirsiniz. Safir saç ekimi ve diğer saç ekimi yöntemleri hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA ÜCRETSİZ BİLGİ ALMAK İÇİN BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, BİZ SİZİ ARAYALIM !

  Lütfen saçlarınızın ön, arka ve üstten fotoğraflarını yükleyiniz...

  Neden Türkiye?

  Türkiye son zamanlarda sağlık turizmi ve saç ekimi konusunda dünyadaki lider ülkelerden biri konumuna gelmiştir. Bunda hem doktorların tecrübesi ve kullandığı teknolojiler hem de diğer ülkelere göre işlemlerin daha ekonomik olmasının büyük rolü vardır. Ayrıca İstanbul tarihi, kültürel ve turistik açıdan görülmesi gereken güzel bir şehirdir. Kaş Tıp Merkezi evsahipliğinde hem saç ekiminizi gerçekleştirebilir, hem de kalan zamanınızda İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

  Neden Kaş Tıp Merkezi ?

  Kaş Tıp Merkezi, İstanbul Atatürk Havalimanına 6 km mesafede, birçok 4 – 5 yıldızlı otelin merkezinde bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından A sınıfı Cerrahi Tıp Merkezi olarak ruhsatlandırılmıştır. Bu ruhsat Türkiye’de sağlıkta kalite açısından en üst seviyedeki tıp merkezlerine verilmektedir. 1997 yılında kurulan merkezimizin 21 yıllık tecrübesi mevcuttur. Sağlık kadromuz, konusunda uzman ve yüksek nitelikli kişilerden oluşmaktadır.

  6500 m2 kapalı alanda sadece saç ekimi değil, birçok tıbbi alanda hizmet verilmektedir.

  Saç ekiminde  ekilecek alanın doğru planlanması, greftlerin toplanması, ekim yapılırken saç yönünün ve yoğunluğunun ayarlanması sonuçların doğallığı açısından çok önemlidir. Bu konuda tecrübeli ekibimiz sizler için gerekenin en iyisini yapacaklardır.

  Saç ekiminden sonra iyileşme sürecinin en önemli zamanı olan ilk 12 saati hastalarımız kurumumuzda, bizim kontrolümüz altında geçirmektedir. Takviye oksijen tedavileri ile iyileşme süreci hızlanmakta, kanda artan oksijen seviyesi sayesinde ekilen greftler maksimum verimle beslenmektedir.

  Saç Ekimi planlaması nasıl yapılacak?

  İlk olarak telefon, whatsapp veya e-mail yoluyla bizimle iletişime geçip fotoğraflarınızı gönderdikten sonra, ücretsiz bir ön görüşme yapılacaktır. Saç ekimine uygun olduğunuz kararlaştırılıp randevu ayarlandıktan sonra, kesin geliş tarihinizle ilgili bize bilgi vermeniz gerekmektedir. Bunun için uçak biletinizin fotoğrafını rica etmekteyiz.

  İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ekibimiz tarafından karşılanarak hastanemize getirileceksiniz. Kayıt işlemlerinin ardından süreç işlemeye başlayacaktır.

  Saç ekimi sonrası 1 gece hastanemizde misafir edileceksiniz. Birçok kurum saç ekimi sonrası hastayı hemen taburcu etmektedir ancak biz daha titiz davranarak hastamızın 1 gece hastanemizde kalmasının, ekim sonrası sağlık takipleri açısından daha uygun olduğunu düşünmekteyiz. Ertesi gün kontrolünüz ve pansumanınız yapılarak hastaneden taburcu edilerek otelinize transfer edileceksiniz. Ekim sonrası 3. Gün otelinizden alınarak hastaneye getirileceksiniz ve hastanede ilk saç yıkamanız yapılacak ve nelere dikkat edeceğiniz anlatılacak.  2 gece 4 -5 yıldızlı otelde oda & kahvaltı konakladıktan sonra, yine ekibimiz tarafından havalimanına transfer edileceksiniz.

  saç dökülmesi tedavisi

  Fiyat Neleri İçeriyor ?

  • Havalimanından hastaneye transfer
  • Ekim öncesi yapılan kan tahlilleri
  • Saç ekimiyle ilgili tüm tıbbi giderler
  • Ekim günü hastanede öğle ve akşam yemeği, ertesi gün kahvaltı
  • Ekimden sonraki gün pansuman
  • Saç ekimi sonrasında kullanılacak ilaç, şampuan ve losyon
  • Ekimden sonraki 3. Gün ilk yıkama için otel – hastane – otel transferleri
  • 2 gece 4 -5 yıldızlı otelde oda & kahvaltı konaklama
  • Otelden havalimanına transfer

  Erkeklerde, tepe ve alındaki saç kökleri testesteron hormonuna duyarlı olduğu için zamanla dökülürler. Ancak ense bölgesindeki saç kökleri, bu hormona duyarlı olmadığından dökülmez. Yani ensedeki bu saçlar güçlüdür. Saç ekimi , ense bölgesindeki bu saç köklerinin ihtiyaç duyulan kelleşmiş bölgeye ekilmesidir. Ekilen bu saçlar testesterona duyarlı olmadığından ekimden sonra dökülme olmaz.

  Hastalar saç ekimi konusunda araştırma yapmaya başladıklarında akıllarına gelen ilk soru kendilerine kaç adet saç kökü ekileceğidir. Bu noktada greft terimiyle karşılaşırlar. Greft, saç ekiminde kullanılan yapının adıdır. Bu yapıda saç kökleri ve bir miktar deri bulunmaktadır. Tek bir greft içinde iki – üç hatta dört saç kökü bulunabilir.

  Saç ekimi işlemi her hastanın saç yapısına özel olarak uzman ellerde yapılmalıdır.

  FUE (Follicular Unit Extraction) dünyada ve Türkiye’de saç ekimi işleminde yaygın olarak kullanılan tekniğin adıdır. FUE tekniği adını ekim işleminde kullanılan mikromotor veya diğer greft alma tekniğinden almıştır.

  FUE olarak adlandırılan teknikte, dökülmeye dayanıklı bölgeden mikromotorlar yardımıyla alınan greftler, ihtiyaç duyulan bölgeye ekilmektedir. FUE tekniği hem acısız bir işlem olması, hem de elde edilen başarılı sonuçlar nedeniyle günümüzde en sık kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisidir.

  Saç ekiminin ardından ilk 12 saat iyileşme süreci açısından kritik önem taşımaktadır. Kaş Tıp Merkezi saç ekimi hastalarını 1 gece kurumda konaklatan Türkiye’deki tek kurumdur. Bu sayede iyileşme süreci hastanede kontrol altında başlamaktadır. Oksijen tedavisi gibi destekleyici tedavilerle dokunun beslenmesi ve iyileşmenin hızlanması sağlanmaktadır.

  Greftlerin alınacağı ense bölgesi mutlaka traş edilmelidir. Ancak ekim yapılacak alan küçükse ve ekimi engellemeyecekse bu bölge traş edilmeden de ekim yapılabilir.

  DHI, kalem yöntemi veya Choi İmplant denilen başka bir yöntem daha vardır. DHI (Direct Hair Implant) tekniğini FUE tekniğinden ayıran en belirgin özellik saç köklerine kanal açma işlemi yapılmadan özel uçlu kalem (Choi implanter) yardımıyla deriye ekilmesidir. DHI kalem tekniği olarak da adlandırılır.

  Operasyon işlemleri kanal açılmaması dışında FUE tekniğiyle aynıdır. Saç kökleri özel uçlu bir cihaz ile ekim yapılacak bölgeye eklenir. “Implanter” ince ve sivri uçlu yapılı fakat yapısı gereği içine kolaylıkla saç kökü yerleştirilebilen bir uca sahiptir.

  Ekim işlemi FUE tekniğine göre daha uzun, zahmetli ve maliyetlidir. Alınan sonuçlarda ise iki yöntem arasında belirgin bir farklılık yoktur. Sonucun iyi olması için tecrübeli ellerde yapılması şarttır. Hastanemizde tüm yöntemlerle ekim yapılabilmektedir.

  Öncelikle kişide herhangi bir hastalık olup olmadığı tespit edilir. Kan tahlilleri yapılarak saç ekimine uygun olup olmadığına bakılır.

  Sonrasında hastanın saçı traş edilir. Hastaya steril önlük giydirilir ve saç ekim salonuna alınır.

  Ekim sırasında ihtiyaç halinde ilaç verilebilmesi için damar yolu açılır.

  Ekimin doğal görünmesi için gereken en önemli nokta alın ön çizgisinin doğru planlanmasıdır. Uzmanlarımızın tecrübesi sayesinde bu planlama başarıyla gerçekleştirilmektedir.

  Hasta yüzükoyun yatırılarak saç derisine lokal anestezi uygulanır. Bu sayede hasta işlem esnasında bir ağrı duymaz.

  Donör bölge dediğimiz ense bölgesinden greftler toplanmaya başlanır. Bu işlem alınan greftlerin sayısına göre 2 -3 saat sürmektedir. Toplanan bu greftler özel bir solüsyonda petri kutularına alınır.

  Daha sonra ekim yapılacak alanda saçların çıkma yönüne uygun şekilde kanallar açılır. Bu işlem 1 – 1.5 saat arası sürer.

  Son aşama olarak da açılmış bu kanallara ense bölgesinde alınmış saç kökleri yerleştirilir. Bu işlem de 2 ila 3.5 saat arası sürmektedir.

  Tüm bu süreçler toplanan ve ekilen greft sayısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

  Saç ekimi sonrasında greft alınan veya ekilen bölgede hiç bir şekilde yara izi kalmamaktadır. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi profesyonel olmayan ellerde yapılan ekimlerde, alınan greftlerin boyutları ve yoğunluğu ayarlanamazsa saç derisinde izler kalmasına neden olunabilir.

  Bu işlem sırasında lokal anestezi kullanılarak saç derisi uyuşturulur. Dolayısıyla greft alımı ve ekimi sırasında hasta hiçbir sızı hissetmemektedir. Ekim esnasında hasta isterse akıllı telefonuyla zaman geçirebilir, TV seyredebilir, müzik dinleyebilir, kitap veya dergi okuyabilir.

  Bu kişinin ense bölgesindeki saçların kapasitesiyle doğru orantılıdır. Ensedeki saç yoğunluğuna göre bir gün içerisinde 6000 grefte kadar saç nakli gerçekleştirilebilir.

  Saç ekimi operasyonunda, ekim sonrası dönem de ekim kadar önem arz eder. Operasyon sonrasında ekim yapılan bölge bandajlanmadan açıkta bırakılmalı ve hava alması sağlanmalıdır. Böylece bölge hava alarak kolayca kabuklanacak ve kendi içerisindeki saç köklerini beslemeye devam edecektir. Ekim yapılan alan 1 hafta boyunca hiçbir yere sürtülmemelidir. Ayrıca bölge travmaya neden olabilecek darbelerden de korunmalıdır. Kan dolaşımını arttıracak aktif spor gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. Saç ekilen bölgenin sürtünmeden korunması için hastaya ilk 2 gün oturur pozisyonda uyuması tavsiye edilmektedir. Ekimden sonraki gün hastaya kontrol ve pansuman yapılır. Ardından ikinci gün ilk yıkaması yapılarak, hastanın sonraki süreçlerde saçlarını yıkarken dikkat etmesi gereken noktalar hastaya anlatılır. Yıkama yapılırken en kritik nokta tırnak kullanılmaması, kabukların soyulmaya çalışılmamasıdır. Ekimden bir süre sonra saçlar dökülme sürecine girer. ‘Şok dökülme’ olarak adlandırılan bu dönem 1-3 ay arası sürebilir. Bu dönemin ardından saçlar kalıcı olarak çıkmaya başlar.

  10-12 ay içinde ekim yapılmış saçın son halini görebiliriz.

  Saç ekimi yaptıran kişiler işlemden 15 gün kadar sonra denize veya havuza girebilir.

  Operasyondan yedi gün sonra yürüyüş ve hafif egzersizler yapabilir, 2 ay sonra da her zaman yaptığınız sporları yapabilirsiniz.

  Tıbbi olarak operasyondan hemen sonra sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Ense bölgesindeki verici alanda ve saç naklinin gerçekleştirildiği bölgedeki kabuklanma bir hafta içinde kaybolur. Bazı kişiler kabukların dökülmesi için gereken bu süreden sonra işe dönmeyi tercih ederler. Bu tamamen kişinin tercihine kalmış bir durumdur.

  Saç ekimi erkek hastalarda olduğu gibi kadın hastalarda da başarıyla uygulanarak yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir.

  Evet, yapılabilir. Merkezimizde kaş ve sakal ekimi de başarıyla yapılmaktadır.

  Sakal ekimi saç ekimi gibi değerlendirilmemelidir. Çünkü sakal yoğunluğu kişiden kişiye değişim göstermektedir ve her hasta birbirinden farklı bir görünüm isteyebilir. Eğer hastada belirli bir bölgede sakal kaybı varsa o bölgenin büyüklüğüne ve sakalın genel sıklığına göre planlama yapılmaktadır. Hiç sakalı olmayan bir hastada ise istenen sakal yoğunluğuna göre 1000-3000 kök ile başarılı bir ekim gerçekleştirilebilir. Sakal ekimi için ense bölgesinin hemen üzerindeki saç kökleri kullanılır. Ayrıca bu ekim için ensenin alt kısmındaki istenmeyen kıl kökleri de sakalı sıklaştırmak için kullanılarak o bölgede kalıcı bir epilasyon sağlanabilir.

  Öncelikle yüze uygun, doğal görünecek kaş şekli belirlenir ve çizilir. Daha sonra kafanın arka kısmındaki donör alandan greftler alınır. Ardından ekilecek bölgede kaşın yönüne uygun şekilde kanallar açılır. Kaşın doğal yapısına uygun tek kıl içeren greftler, kaşın çıkma yönüne uygun şekilde bu kanallara ekilir. Aynı saç ekiminde olduğu gibi kaş ekiminde de 3-4 hafta içinde dökülme olur. Ancak altı ay sonra kaşlar yoğun ve güzel bir şekilde görülmeye başlar. Ancak burada önemli olan nokta, ekilen saçlar zamanla uzayacağından ortalama 2 haftada bir kaş boyuna uygun şekilde kısaltmak gerekmektedir.

  Ameliyattan 10 gün öncesinden başlayarak ASPİRİN ya da kan sulandırıcı herhangi bir ilaç alınmaması gerekir. 1 hafta öncesinden alınmaması gereken diğer ilaçlar ise şunlardır :

  • Omega-3 ve balık yağı kapsülleri
  • Antiinflamatuvar İlaçlar
  • Bitkisel çaylar
  • Ameliyattan 3 gün öncesine kadar alkol alınmaması gerekmektedir.

  DİKKAT ! : Herhangi bir hastalığınız veya kullandığınız bir ilaç varsa mutlaka doktorunuza bilgi veriniz !

  Donör bölgede yeterli saç bulunmayanlara, malign veya iyi huylu tümörleri olanlara, özellikle pıhtılaşma faktörlerini yetersizleştiren kan hastalıkları olanlara, akut veya kronik enfeksiyona sahip olanlara, Alopesi Areata hastalığı olanlara ve 18 yaşının altında olanlara saç ekimi yapılmamaktadır.

  EKİBİMİZ

  Uzm. Dr. Sibel L. Kaş
  Uzm. Dr. Sibel L. KaşMedikal Estetik Uzmanı
  Dr. Aziz Kaş
  Dr. Aziz KaşMedikal Koordinatör
  Evin Akbal
  Evin AkbalBaşhemşire

  MERKEZİMİZDEN FOTOĞRAFLAR

  İçindekiler gizle