Burun estetiği, yüzün önemli bölgesinde yer alan burnumuzun kemik ve kıkırdak yapısının doğru olmaması dolayısıyla yapılmaktadır. Tıp dilinde rinoplasti olarak da geçen bu estetik türünde, burun yapısı baştan aşağıya değiştirilir.

Günümüze kadar en çok kadınların tercih ettiği burun estetiği ameliyatını, artık erkekler de sıklıkla yaptırıyor. Estetik açıdan hoş yüz hatlarına sahip olmak için olmazsa olmazlardan birisi olan burun estetiğinde yalnızca kemik ve kıkırdak dokusu değil, burun ucunun da yapısı değişmektedir.

Ultrasonik rinoplasti nedir?

Burun estetiğinde eski teknikler artık tarihe karışmak üzere ve bunların yerini son teknoloji tıbbi cihazlar almaktadır. Ultrasonik rinoplasti de son teknoloji ameliyat tekniklerinin başında geliyor. Eskiden burun kemiğini düzeltmek için törpü, çekiç gibi aletler sıkça kullanılıyordu. Bunların yerine geçen ultrasonik rinoplasti, ses dalgalarını kullanarak kemik ve kıkırdak dokusuna fazla zarar vermenin önüne geçiyor. Böylece ameliyatlar daha az acılı ve az ağrılı hale geliyor.

Ultrasonik rinoplasti ile burun estetiği nasıl yapılır?

Burun estetiğini ultrasonik rinoplasti yöntemi ile yapacak olan uzman hekim, kemikleri görerek, milimetrik bir ölçüm ile hareket edebilmektedir. Ses dalgalarının yaydığı titreşimler sayesinde kemiklerin yapısı kolayca değiştirilerek ilerleniyor.

Ultrasonik rinoplasti yalnızca açık ameliyatlarda kullanılabilmektedir. Kapalı burun estetiği operasyonu geçirecekseniz bu teknikten faydalanmanız mümkün değildir.

Ultrasonik rinoplasti avantajları nelerdir?

Ultrasonik rinoplastinin en büyük avantajı ağrı ve acıyı minimum düzeye indirmesidir. Eski tekniklerde olduğu gibi çekiç ve törpü kullanımının ortadan kalkması bile birçok kişiyi bu alana yönlendirmiştir.

Bir diğer avantajı ise, milimetrik hesaplamaların ses dalgalarının doğru bir şekilde ayarlanması ile tutmasıdır. Doktor tarafından yapılan bu hesaplamalar hem sağlıklı hem de güzel bir görünüme kavuşmak isteyen hastaları direkt olarak bu yönteme çekmektedir.

Ultrasonik rinoplasti ile işlemler oldukça kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Yaklaşık olarak 10 – 15 dakika içerisinde tüm operasyon gerçekleşebilir.

Ultrasonik rinoplasti riskleri nelerdir?

Tıp alanında her ameliyatta risk söz konusudur. Dolayısıyla ultrasonik rinoplastinin de belirli çerçevede risk içerdiğini söylemek hiç de güç değildir. Risk içeren faktörler genel olarak ameliyat sonrasında kendisini gösterir. Bunlar arasında, kanama, asimetri, burnun şekilsel olarak kayması, enfeksiyon kapılması ya da kişinin alerjik durumları sayabiliriz.

Ultrasonik rinoplasti ameliyatları son dönemde sıklıkla tercih edilse de bu türden operasyonları mutlaka alanında uzman bir hekime yaptırmanız sağlık açısından riskleri azaltabilir.

Ultrasonik rinoplasti fiyatları ne kadar?

Ultrasonik rinoplasti fiyatları her hastanede farklıdır. Genel olarak özel hastanelerde yapılmaktadır. Dolayısıyla hastanenin belirlediği fiyat politikası çerçevesinde hareket edilir. Ayrıca ameliyatı yapacak uzman hekim ve ekibinin de fiyatın içerisine dahil edildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca sağlık kompleksinin kullandığı malzemeler ve cerrahi operasyon sonrasında hastanede yatış verilip, verilmeyeceği gibi ek hizmetler de fiyata dahil olabilir.

Formu doldurun, hemen sizinle iletişime geçelim !

  Piezo Rinoplasti

  Burundaki şekil bozukluklarını düzeltmeye yarayan bir ameliyattır. Güzel bir görünüm kişinin kendisini zihnen ve ruhen iyi hissetmesine ve kendine güveninin artmasına neden olur. Burun yüzün merkezinde bulunduğundan yüz güzelliği için önemli bir organdır ve bu yüzden estetik burun ameliyatı tüm dünyada en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Rinoplasti ameliyatı ile burun küçültülebilir, gerekirse büyütülebilir ve şekil bozukları düzeltilebilir.

  Bununla birlikte rinoplasti bir estetik ameliyat olmasına rağmen burun içindeki eğrilikler ve burun eti büyümeleri gibi burun tıkanıklığına neden olan diğer problemlerde aynı ameliyat ile tedavi edilebilir. Hatta bazı hastalarda burun ameliyatını rinoplasti şeklinde yapmadan iyi bir fonksiyonel sonuç elde etmek mümkün olmamaktadır. Bu yüzden rinoplasti ameliyatı sadece bir estetik cerrahi ameliyatı olarak düşünülmemelidir.

  Operasyon esnasında hasta tamamen anestezi altında olacağı için hiçbir şey hissetmeyecektir. Ameliyatın ardından ilk birkaç gün ağrı kesiciler ile giderilecek kadar ağrı olabilmektedir. Bunun ardından herhangi bir ilaç kullanmayı gerektirecek ağrı olmaz. Operasyon ardından buruna koyulan tamponlar az da olsa nefes alma güçlüğü yaratabilir. Tamponlar çıkarıldığında başka herhangi bir sıkıntı kalmayacak ve hasta olağan yaşamına devam edecektir.

  Tüm cerrahi operasyonlarda belirli miktarda risk ve komplikasyon potansiyeli mevcuttur. Tüm olası riskler konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Ameliyat sonrası kanama, ödem gibi durumlar oluşabilir. Bu durumlar hekiminizin tavsiyeleriyle kolaylıkla halledilebilecek türdendir. Ameliyattan sonra gelişebilecek herhangi bir durumda hekim mutlaka durumdan haberdar edilmeli ve problem hekim eşliğinde çözülmelidir.

  Yapacağımız operasyonda tüm nefes alma sorunlarınız giderilirken, görsel olarak da tüm problemleriniz giderilecektir. Rinoplasti operasyonunda hastanın istekleri ön planda tutularak, hastanın isteklerine yönelik tedavi planlanmaktadır.

  Sigara içmek her türlü cerrahi operasyon sonrası iyileşmeyi olumsuz etkiler. Özellikle burun ameliyatlarında, ameliyat sonrası yoğun sigara kullanımı iyileşmeyi ve ameliyat sonucunu olumsuz etkileyecektir.

  Operasyon tipine göre atılan dikişler bir hafta sonra alınabilmektedir. Eğer dikişler burun içine atıldıysa bu dikişler kendiliğinden eriyecektir.

  Ameliyattan hemen sonra slikon tamponlar sayesinde burundan nefes alabilirsiniz. Ameliyatı takip eden bir hafta boyunca hastalara sümkürmemelerini önermekteyiz. Bunun ardından burnunuzu tuzlu su ile temizlemeye başlayabilirsiniz.  Bu temizlik esnasında hafifçe sümkürmek burunda kalan kabukların atılması için yararlı olabilir.

  Operasyon yetişkinlere uygulandığında büyüme devam etmez. Bu nedenle kızlar için 16 yaşından sonra, erkekler için ise 17-18 yaşından sonra operasyon önerilmektedir.

  BAZI OPERASYONLARIMIZ

  MERKEZİMİZ