Burun, hem yüzümüz hem de sağlıklı nefes alabilmemiz için oldukça önemli bir organdır. Zaman zaman yapısal sorunlar kişilerin hem sosyal alanına zarar vermekte hem de sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Her ne olursa olsun burun estetiği yaptırmak eskiden olduğu gibi zahmetli ve acılı bir süreç olmaktan çıktı. Tıp biliminde rinoplasti olarak bilinen bu operasyon ile birlikte hastanın burnu hem düzeltilir hem de rahat nefes alması sağlanır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte burun estetiği ameliyatları da kolay hale gelmiştir. Birçok ameliyat gibi bu operasyon da kapalı şekilde gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla ağrı ve acı çekmeden kısa sürede sağlınıza kavuşabilirsiniz. Hastalar bu operasyonu yaptırabilmek için yalnızca estetik nedenlerle doktora başvurmazlar. Zaman zaman kemik ve kıkırdak yapısının şeklinin bozulması ile nefes alma güçlü çekilmesi de bu noktada ameliyat için sebep oluşturabilir.

Burun küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Burun ameliyatları genel olarak kapalı yapılmaktadır. Ancak doktorunuz kapalı operasyonu uygun görmez ve risk barındırdığını tespit ederse açık ameliyatı da tercih edebilir. Bu noktada öncelikle uzman doktorumuza muayene olmak ve ardından sizi bilgilendirmesi oldukça önemlidir.

Burun küçültme operasyonları, estetiğe göre daha zordur. Bu açıdan bakıldığında yapısal sorunların giderilmesi ve daha orantılı bir burun olması için süreç biraz daha uzundur. Hastaların ameliyatla burun uçları ve burun sırtları tamamen düzeltilir ve küçültülür. Operasyonda burun kemiği ve kıkırdaklarının bir kısmı şekillendirme aşamasında hastadan alınır. Böylece tamamen düz ve pürüzsüz burun ortaya çıkar.

Burun küçültme ameliyatı riskli mi?

Her ameliyatta olacağı gibi burun küçültme operasyonlarında da risk vardır. Ancak uzman doktorun tecrübeli olması bu riskleri en aza indirger. Bazı komplikasyonlar ameliyat sırasında değil sonrasında çıkabilir. Ameliyat sonrasında çıkabilecek en büyük risk enfeksiyondur. Dolayısıyla bu noktada hastanın doktorun tavsiyelerine ve uyarılarına kati suretle uyması gerekir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğabilir.

Burun küçültme ameliyatı ne kadar sürer?

Burun küçültme ameliyatlarında kapalı ya da açık yapılmaya bağlı olarak süre değişimi görülmektedir. Kapalı ameliyatlar 2 ila 2,5 saat sürerken, açık operasyonlar 3 ila 4 saat aralığında değişir. Bu noktada doktorumuzun vereceği karara göre açık ya da kapalı ameliyat yapılır. Bunun yanı sıra burunda farklı sorunlar varsa ve bunlar da düzeltilecekse süre buna bağlı olarak artabilir. Operasyon öncesinde doktorunuz sizinle tüm bilgileri paylaşacak ve ne kadar sürede tüm ameliyatın sonuçlanacağını aktaracaktır.

Burun küçültme ameliyatı fiyatları ne kadar?

Burun küçültme ameliyatı fiyatları konusunda birçok nokta bir araya gelir. Hastanenin fiyat politikası, ameliyat sırasında kullandığı malzemeler, uzman ekip, operasyonun kapalı ya da açık yapılması gibi birçok etkeni göz önünde bulunduran sağlık kuruluşları size net fiyatı muayene sonrasında verebilir. Bunun için öncelikle hastanenizi seçmeli doktorunuza görünmelisiniz. Burun estetiği ve burun estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için kulak burun boğaz servisimize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Kulak Estetiği

Formu doldurun, hemen sizinle iletişime geçelim !

  Piezo Rinoplasti

  Burundaki şekil bozukluklarını düzeltmeye yarayan bir ameliyattır. Güzel bir görünüm kişinin kendisini zihnen ve ruhen iyi hissetmesine ve kendine güveninin artmasına neden olur. Burun yüzün merkezinde bulunduğundan yüz güzelliği için önemli bir organdır ve bu yüzden estetik burun ameliyatı tüm dünyada en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Rinoplasti ameliyatı ile burun küçültülebilir, gerekirse büyütülebilir ve şekil bozukları düzeltilebilir.

  Bununla birlikte rinoplasti bir estetik ameliyat olmasına rağmen burun içindeki eğrilikler ve burun eti büyümeleri gibi burun tıkanıklığına neden olan diğer problemlerde aynı ameliyat ile tedavi edilebilir. Hatta bazı hastalarda burun ameliyatını rinoplasti şeklinde yapmadan iyi bir fonksiyonel sonuç elde etmek mümkün olmamaktadır. Bu yüzden rinoplasti ameliyatı sadece bir estetik cerrahi ameliyatı olarak düşünülmemelidir.

  Operasyon esnasında hasta tamamen anestezi altında olacağı için hiçbir şey hissetmeyecektir. Ameliyatın ardından ilk birkaç gün ağrı kesiciler ile giderilecek kadar ağrı olabilmektedir. Bunun ardından herhangi bir ilaç kullanmayı gerektirecek ağrı olmaz. Operasyon ardından buruna koyulan tamponlar az da olsa nefes alma güçlüğü yaratabilir. Tamponlar çıkarıldığında başka herhangi bir sıkıntı kalmayacak ve hasta olağan yaşamına devam edecektir.

  Tüm cerrahi operasyonlarda belirli miktarda risk ve komplikasyon potansiyeli mevcuttur. Tüm olası riskler konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Ameliyat sonrası kanama, ödem gibi durumlar oluşabilir. Bu durumlar hekiminizin tavsiyeleriyle kolaylıkla halledilebilecek türdendir. Ameliyattan sonra gelişebilecek herhangi bir durumda hekim mutlaka durumdan haberdar edilmeli ve problem hekim eşliğinde çözülmelidir.

  Yapacağımız operasyonda tüm nefes alma sorunlarınız giderilirken, görsel olarak da tüm problemleriniz giderilecektir. Rinoplasti operasyonunda hastanın istekleri ön planda tutularak, hastanın isteklerine yönelik tedavi planlanmaktadır.

  Sigara içmek her türlü cerrahi operasyon sonrası iyileşmeyi olumsuz etkiler. Özellikle burun ameliyatlarında, ameliyat sonrası yoğun sigara kullanımı iyileşmeyi ve ameliyat sonucunu olumsuz etkileyecektir.

  Operasyon tipine göre atılan dikişler bir hafta sonra alınabilmektedir. Eğer dikişler burun içine atıldıysa bu dikişler kendiliğinden eriyecektir.

  Ameliyattan hemen sonra slikon tamponlar sayesinde burundan nefes alabilirsiniz. Ameliyatı takip eden bir hafta boyunca hastalara sümkürmemelerini önermekteyiz. Bunun ardından burnunuzu tuzlu su ile temizlemeye başlayabilirsiniz.  Bu temizlik esnasında hafifçe sümkürmek burunda kalan kabukların atılması için yararlı olabilir.

  Operasyon yetişkinlere uygulandığında büyüme devam etmez. Bu nedenle kızlar için 16 yaşından sonra, erkekler için ise 17-18 yaşından sonra operasyon önerilmektedir.

  Bİzimle İletişime Geçin

  BAZI OPERASYONLARIMIZ

  MERKEZİMİZ