Tıp literatüründe rinoplasti olarak geçen burun estetiği, uzman hekimlerce yapılan bir ameliyattır. Eskiden çok zahmetli olan burun estetiği, teknolojinin gelişmesi ile birlikte oldukça hızlı ve güvenli şekilde yapılabilmektedir.

Estetik ameliyatlar içerisinde en çok rağbet gören operasyon burun estetiğidir. Bunun temel sebebi yüz bölgesinde kişilerin ilk dikkatini çeken kısmın burun ve çevresi olması ameliyatı daha popüler yapıyor. Doktor tarafından muayene edilen hasta burun estetiği ameliyatına uygun görülmesi halinde operasyon süreci başlıyor.

Burun estetiği fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Burun estetiği konusunda uzman doktordan yardım almak isteyen kişiler fiyat konusunda da bilgi sahibi olmak istemektedirler. Burun estetiği fiyatları konusunda birçok kriter etkili olmaktadır. Öncelikle ameliyatın zorluk derecesi bu konuda etkin rol oynamaktadır. Örneğin burun yapısı kişiden kişiye göre değişmektedir. Dolayısıyla yapı itibari ile zor ve uğraştırıcı bir buruna sahipseniz fiyatı ona göre verilebilir.

Yapılacak ameliyatın konusu da oldukça önemlidir. Burun estetiği dediğimiz zaman genelde aklımıza kemer küçültme gelebilir. Kemer ameliyatının yanı sıra, burun küçültme, tamponsuz burun estetiği gibi operasyonlar da yapılmaktadır. Bu bağlamda yapılacak ameliyatın türü de fiyatı doğrudan etkiler.

Yaşadığınız şehir de fiyatı üzerinde etkili faktörlerden birisidir. Ülkemizde Avrupa standartlarında sağlık kuruluşları mevcuttur. Dolayısıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa gibi büyükşehirlerde burun estetiği ameliyatı yapan hastaneler bulunmaktadır. Bu da rekabetten dolayı fiyatların aşağıya çekilmesine sebep olur. Hem kaliteli hizmet hem de uygun fiyatlı bir operasyon isterseniz metropol şehirlerde bulunan hastanelere bakabilirsiniz.

Ayrıca hastane ya da doktor tarafından kullanılan malzemeler de burun estetiği fiyatlarını etkilemektedir.  Kaliteli malzeme kullanan kurumların fiyatı da ona göre düzenlenmektedir.

Burun estetiği fiyatları ortalama ne kadar?

Burun estetiği fiyatları ortalaması ameliyatın türüne göre değişmektedir. Ayrıca kurumlar da birbirinden farklı fiyat çizelgesi çıkarıp, uygulayabilir. Türk Tabipler Birliğinin yönetmelik ve yönergeleri kapsamında net fiyat verilmemekte ve bunun için Kulak Burun ve Boğaz servisinde görev alan uzman doktorlara yönlendirme yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatınız için net fiyatı kulan burun boğaz servisimiz ile görüşerek alabilirsiniz.

Burun estetiği fiyatı araştırırken nelere dikkat edilmelidir?

Burun estetiği fiyatı araştırırken birçok kişi taksit konusunda bilgilenmek istiyor. Ancak herhangi bir ameliyatın taksitlendirilme durumu olmadığı gibi burun estetiğinde de bu durum söz konusu değildir. Ayrıca bütçenize uygun bir hastane bulduğunuzda geçmişini iyi araştırınız. Hangi malzemeleri kullandıklarına ve uzman kadrosunun tecrübesine mutlaka bakınız.

Bazı durumlarda burun estetiği ameliyatınızın bir kısmını devlet karşılayabilir. SGK desteği olup olmadığı konusunda da mutlaka araştırma yapmalısınız. Burun estetiği ameliyatınız burun dokunuzdaki bir sağlık sorunundan kaynaklı olarak yapılıyorsa SGK ameliyatınızın bir bölümünü veya tamamını karşılayabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı olmadan önce yapılan muayenenizde bu durum netlik kazanmaktadır.

Kulak Estetiği

Formu doldurun, hemen sizinle iletişime geçelim !

  Piezo Rinoplasti

  Burundaki şekil bozukluklarını düzeltmeye yarayan bir ameliyattır. Güzel bir görünüm kişinin kendisini zihnen ve ruhen iyi hissetmesine ve kendine güveninin artmasına neden olur. Burun yüzün merkezinde bulunduğundan yüz güzelliği için önemli bir organdır ve bu yüzden estetik burun ameliyatı tüm dünyada en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Rinoplasti ameliyatı ile burun küçültülebilir, gerekirse büyütülebilir ve şekil bozukları düzeltilebilir.

  Bununla birlikte rinoplasti bir estetik ameliyat olmasına rağmen burun içindeki eğrilikler ve burun eti büyümeleri gibi burun tıkanıklığına neden olan diğer problemlerde aynı ameliyat ile tedavi edilebilir. Hatta bazı hastalarda burun ameliyatını rinoplasti şeklinde yapmadan iyi bir fonksiyonel sonuç elde etmek mümkün olmamaktadır. Bu yüzden rinoplasti ameliyatı sadece bir estetik cerrahi ameliyatı olarak düşünülmemelidir.

  Operasyon esnasında hasta tamamen anestezi altında olacağı için hiçbir şey hissetmeyecektir. Ameliyatın ardından ilk birkaç gün ağrı kesiciler ile giderilecek kadar ağrı olabilmektedir. Bunun ardından herhangi bir ilaç kullanmayı gerektirecek ağrı olmaz. Operasyon ardından buruna koyulan tamponlar az da olsa nefes alma güçlüğü yaratabilir. Tamponlar çıkarıldığında başka herhangi bir sıkıntı kalmayacak ve hasta olağan yaşamına devam edecektir.

  Tüm cerrahi operasyonlarda belirli miktarda risk ve komplikasyon potansiyeli mevcuttur. Tüm olası riskler konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Ameliyat sonrası kanama, ödem gibi durumlar oluşabilir. Bu durumlar hekiminizin tavsiyeleriyle kolaylıkla halledilebilecek türdendir. Ameliyattan sonra gelişebilecek herhangi bir durumda hekim mutlaka durumdan haberdar edilmeli ve problem hekim eşliğinde çözülmelidir.

  Yapacağımız operasyonda tüm nefes alma sorunlarınız giderilirken, görsel olarak da tüm problemleriniz giderilecektir. Rinoplasti operasyonunda hastanın istekleri ön planda tutularak, hastanın isteklerine yönelik tedavi planlanmaktadır.

  Sigara içmek her türlü cerrahi operasyon sonrası iyileşmeyi olumsuz etkiler. Özellikle burun ameliyatlarında, ameliyat sonrası yoğun sigara kullanımı iyileşmeyi ve ameliyat sonucunu olumsuz etkileyecektir.

  Operasyon tipine göre atılan dikişler bir hafta sonra alınabilmektedir. Eğer dikişler burun içine atıldıysa bu dikişler kendiliğinden eriyecektir.

  Ameliyattan hemen sonra slikon tamponlar sayesinde burundan nefes alabilirsiniz. Ameliyatı takip eden bir hafta boyunca hastalara sümkürmemelerini önermekteyiz. Bunun ardından burnunuzu tuzlu su ile temizlemeye başlayabilirsiniz.  Bu temizlik esnasında hafifçe sümkürmek burunda kalan kabukların atılması için yararlı olabilir.

  Operasyon yetişkinlere uygulandığında büyüme devam etmez. Bu nedenle kızlar için 16 yaşından sonra, erkekler için ise 17-18 yaşından sonra operasyon önerilmektedir.

  Bİzimle İletişime Geçin

  BAZI OPERASYONLARIMIZ

  MERKEZİMİZ