ortodonti

ORTODONTİ
Ortodonti, alt ve üst çenedeki problemlerin ve diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır. Ağız içinde düzensiz olarak konumlanmış dişlerin temizliği normalden daha zor olmaktadır. Bu nedenle yetersiz ağız bakımı nedeniyle diş ve diş eti hastalıklarına yakalanma riski bu hastalarda çok daha yüksektir.

Bu hastalıklar neticesinde dişlerin erken kaybedilmesi riski mevcuttur. Ayrıca çapraşık diş problemleri çene kaslarında daha çok baskı yaratarak eklem bozukluklarına neden olabilir. Eklem bozuklukları ise baş, sırt ve omuz bölgesinde ağrı yaratabilir. Bu sorunların yanı sıra çapraşık dişler görüntünüzü de olumsuz anlamda etkiler.

Ortodontik tedavi ile daha sağlıklı bir ağıza, daha etkileyici bir görünüme ve daha dayanıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Ortodonti branşında çalışan diş hekimine ortodontist adı verilir. Ortodontist olabilmek için diş hekimliği fakültesini bitirdikten sonra ortodonti dalında doktora yapmak gerekmektedir. Kliniğimizde görev yapan ortodonti uzmanı, ihtiyacınıza göre size uygulanacak tedaviyi titizlikle planlayacak ve tedavinizi takip edecektir.

    Your Content Goes Here