SES KISIKLIĞI VE SES TELİ AMELİYATLARI:

Ses telleri gırtlak bölgesinde nefes borusunun üstünde bulunan, açılıp kapanarak ses çıkarmamızı sağlayan 2 adet olan kas ve bağ dokusundan oluşan organlardır. Sesini kötü kullananlarda, çok bağıranlarda, mesleği gereği çok konuşanlarda ve yüksek sesle çalışanlarda (öğretmen, şarkıcı, imam, telafon operatörleri) bazen ses kısıklığı gelişebilmektedir.Bazen de sigara içenlerde ve boğaz reflüsü olanlarda ses kısıklığına rastlanır.

Reflü gibi medikal tedavi ve diyetle tedavi edilebilen sebepler olabileceği gibi sesini doğru kullanamamadan dolayı oluşan sorunlarda ses terapisi yapılarak da çözüme ulaşılabilinir. Ses telinde nodül, polip, ödem, kist veya kanserleşme gibi patolojilerle karşılaşıldığında cerrahi tedavi gündeme gelir. Cerrahide MLS dediğimiz teknikle mikroskop yardımıyla yaklaşık 15 dakikalık bir işlemle ses kısıklığından kurtulmak mümkün.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.