lumishape

BÖLGESEL İNCELME ve SELÜLİT TEDAVİSİ
Günümüzde kilosu normal sınırlarda olan kişilerde dahi, göbek ve basen çevresi gibi bazı bölgelerde yağ fazlalıkları olabilir. Bölgesel yağlanma dediğimiz bu durum vücutta orantısız bir görünüme neden olmaktadır. Ayrıca bu bölgelerde ortaya çıkan selülitler de kadınların korkulu rüyasıdır.

Selülit, deri ve yağ dokusundaki düzensizlik sonucu deride portakal kabuğu görünümü ve çukurcuklar oluşturarak ortaya çıkan bir problemdir.

Selülite neden olan bölgesel yağlanma obeziteyle karıştırılmamalıdır. Kilosu normal olan kişilerde bile görülmektedir. Bu durum daha çok kadınlarda görülmekle birlikte erkeklerde de göbek çevresinde görülebilir ve deri altı yağ dokusunun bölgesel metabolik bozukluğu olarak açıklanabilir.

Selülite neden olan birçok faktör vardır, ancak başlıcaları şunlardır ;

1) Genetik faktörler
2) Hormon bozuklukları
3) Kan dolaşımı bozuklukları
4) Bağ dokusu zayıflığı
5) Kötü alışkanlıklar (beslenme, kahve, kola, alkol vs.)
6) Hareketsizlik
7) Psikolojik faktörler

İDEALİ KOMBİNE TEDAVİ (LUMİ SHAPE)
Selülite yol açan bu kadar etmenin olması nedeniyle, selülit tedavisi de tek bir tedaviden daha çok multidisipliner bir yaklaşımı gerektirmektedir. Yani tek bir tedaviden ziyade kombine tedavi modelleri tercih edilmelidir.

Tedavinin ilk adımı yaşam tarzı değişikliğidir. Selülit oluşumunu tetikleyen etmenleri ortadan kaldırmak gerekmektedir. Uygun bir diyet ve egzersiz programı uygulamak, alkol ve sigaradan uzak durmak, ilaç kullanımına ve stres kontrolüne dikkat etmek tedavi için ilk adımlar olmalıdır.

Tedavi için uzmanlar kontrolünde atılacak bu ilk adımların ardından, yardımcı cihazlara başvurulmalıdır. Merkezimizde kullanılan Lumishape cihazı, bölgesel incelme ve selülit tedavisinde en önemli cihazlardan biridir. 4 ayrı fonksiyonu bulunan ve her fonksiyonu tedaviye ayrı katkı sağlayan Lumishape ile, tedavi verimliliğiniz maksimuma çıkartılmaktadır.

Lumishape’in dokuyu derinlere kadar ısıtabilen Radyofrekans programı, Kızılötesi ışık programı, kan dolaşımını hızlandıran ve ısının etkisini yükselten Vakum programı ve Mekanik masaj programı olmak üzere 4 fonksiyonu bulunmaktadır.

Radyofrekans ve kızılötesi ışık programı sayesinde cilt ısıtılarak oksijenin hücre içi difüzyonu arttırılır ve kolajen yapılanması hızlandırılır. Bu programlar sayesinde istenilen ve seçilen derinlikteki bölge ısıtılabilirken, deri yüzeyinin normalde fazla ısınmasına ise engel olunur. Aynı anda vakum programı ile uygulamanın etkisi arttırılır ve mekanik masaj programı ile kan dolaşımı hızlandırılarak vücuttaki toksinlerin dışarı atılması sağlanır. Böylece selülit tedavisinde başarıya ulaşılır.

LUMİSHAPE UYGULAMA ALANLARI
Bölgesel incelme ve yağ yakımı
Selülit görünümünde gözle görülür azalma
Lenf drenajı ile detoks etkisi
Cildin ısıtılması ile meydana gelen lifting etkisi
Kırışıklıklarda azalma ve cilt yenileme

LUMİSHAPE ETKİ MEKANİZMASI
940 nm IR Lazer

940 nm IR lazer ışınları cildi 5 mm derinliğe kadar ısıtır.
Lazerin etkisiyle cildin radyofrekansa karşı direnci azalır, RF cilde daha iyi nüfuz eder.
Isınan yağ hücrelerinin boyutu küçülür.
Kan dolaşımı hızı yükselerek metabolizma hızı da artar. Yağ yakımı hızlanır.

Bi-Polar Radyofrekans

Bi-Polar RF cildin 5-15 mm arasına etki ederek ısıtır.
Isınan bölgede kan dolaşımı ve metabolizma hızı yükselir, yağ yakımı artar.
Isınan yağ hücrelerinin boyutu küçülerek ayrışması sağlanır.
Yakılan yağlar kan ve lenf sistemi ile vücuttan atılır.

Vakum + Masaj

Vakumlu başlığın çekim etkisi ile IR Lazer ve RF nin etkinliği artar.
Vakum ile masaj etkisi sayesinde kan ve lenf dolaşımının hızı artar.

YÜZ UYGULAMASI
Lumi Shape tüm yüz ve bölgesinde yapılan uygulamalarda ilk seansta bile gözle görünür ciddi farklılık elde edilmiştir. Yüz probu ile çene altı toparlama ve yüz ovalliğini sağlamakta çok etkili bir cihazdır.Yüze yapılan lifting uygulaması ile istenilen bölgelere rahatlıkla ulaşıp gıdı toparlama kırışık tedavisi ile daha genç bir görünüme ve cilde sahip olabilirsiniz .Lumi Shape ile göz çevrenizdeki koyu halkalar ve çizgilerden de kurtulabilirsiniz.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.