Akıllı Mercek Teknolojisi

Akıllı Mercek Teknolojisi2022-06-18T09:19:49+03:00
akıllı mercek

AKILLI MERCEK TEKNOLOJİSİ
Tek Odaklı Mercekler (Monofokal Mercekler) :
Bu tür mercekler sadece tek mesafeyi gözlüksüz olarak görmeye yarar. Bu mesafe genelde uzak mesafe olarak belirlenir ve hasta uzak mesafeyi gözlüksüz görebilmektedir. Yakını görmek için ise hasta gözlük ihtiyacı duymaktadır.
Çift Odaklı Mercekler(Bifokal Mercekler):
Bu tür merceklerde hasta hem yakını hem de uzağı gözlüksüz olarak görebilmektedir. Ancak orta mesafe dediğimiz 40cm ile 2 metre arasındaki mesafe bulanık görülür.

Akıllı Mercekler (Trifokal Mercekler) :
Yeni nesil akıllı mercek hastaya takıldığında, hasta gözlüksüz olarak uzağı, yakını ve orta mesafeyi rahatça görebilmektedir. Görme bozukluklarında ara mesafe, günlük hayatta çok sık kullandığımız bir nokta olan arabaların gösterge panelleri, kucakta kullanılan taşınabilir bilgisayarlar ya da bir kol boyu mesafesinde olan alanı ifade etmektedir. Akıllı mercek teknolojisinde bifokal merceklerde yaşanan gece görüşündeki parlama ve ışık saçılmaları da minimalize edilmiştir.

Torik mercek: Katarakt ameliyatı sonrası görme keskinliğini etkileyen önemli nedenlerden biri de ameliyat öncesi hastanın korneal astigmat dereceleridir. Düzeltilmemiş astigmatlar hasta konforunu olumsuz yönde etkilemektedir. Dolayısıyla her üç mercek tipinde de bulunan torik özellik ile bu sorun da ortadan kaldırılmıştır. Özellikle belirli bir derecenin üzerindeki astigmatlarda standart mercek yerine astigmatlı mercekler tercih edilmelidir.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.
    Go to Top