prp tedavisi

CGF (KONSANTRE BÜYÜME FAKTÖRLERİ)-CD34 KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NEDİR?
CGF-CD34 uygulaması ile, uygulama yapılan hücrelerin ya da dokuların rehabilitasyonunu/rejenerasyonunu sağlamak için kullanılabilecek olan kanın iyileştirme potansiyelininin yoğunlaştırılarak kullanılması sağlanmıştır.

Kök hücreler çeşitli rejenerasyon / yenilenme potansiyeline sahip olan, rehabilitasyonu yöneten hücrelerdir. Bu hücrler yoğun biçimde kişinin kendi kanından doğal yöntemlerle elde edilen büyüme faktörlerini içerirler.

CGF-CD34 tekniğinde aynı zamanda klasik yöntemde elde edilene yakın materyal elde edilmektedir.

CGF-CD34 kanın iyileştirme potansiyelinin en yüksek olduğu kısımdır. Sadece dokuya direk uygulanmakla kalmaz, doktorunuz gerekli gördüğünde damar yoluyla da uygulanabilir.

CGF-CD34 son yıllarda giderek artan bir şekilde çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.Kozmetik ve Anti-aging olarak sıklıkla kullanılan CGF-CD34 sonraları kas iskelet sistemi hastalıklarında, yaralanmış bölge iyileşmesinde, yara ve yanık tedavisinde ve saç dökülmesinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

ESTETİK AMAÇLI CGF-CD34 UYGULAMALARI
Yüz,

Boyun,

Dekolteler,

Eller,

Bacak içleri-selülit bölgeleri,

Kollar gibi sarkmış tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

CİLT KIRIŞIKLIKLARI-SARKMALARININ TEDAVİSİNDE CGF YÖNTEMİ
Tüm yüz bölgesinde (alın, göz kenarı, burun kenarı kırışıklıklarında)

Boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık, sarkma ve lekelerin tedavisinde

Üst kol, karın, iç bacak, diz bölgeleri kırışıklık, sarkma, çatlaklarında

Tüm vücutta görülen sarkma ve çatlak ve izlerin giderilmesinde, başarı ile uygulanmaktadır.

CGF-CD34 solüsyonuna uygun dozlarda Ozon eklendiğinde hem iyileştirici hücre olan trombositle aktive olur, hem de iyileştirici madde olan Growth Hormon miktarı önemli ölçüde artar. Dokulardaki oksijen seviyesi yükselir ve dokularda yenilenme başlar.

CGF-CD34 ETKİSİ NE KADAR SÜRER ? BAŞARI ORANLARI NEDİR ?
Genellikle ilk enjeksiyondan sonra gelişme görülmeye başlanır. Birkaç gün sonra bile ciltte sağlıklı bir parlaklık görülebilmektedir. 3 hafta ile 3 ay aralıklar ile uygulanabilen bu yöntemde 3-6 seanslık kürler önerilmektedir. Takiben yılda 3-4 kez tekrarlanırsa kürler kalıcı bir gençleştirici etkiyi elde ederler.

Sigara, alkol kullanımı, menopoz dönemi, ultraviyoleden korunmasız bir cilt söz konusu ise, beslenme yetersizliği ve düzensizliği söz konusu ise doz tekrarları erken dönemde gerekebilir. Bu durumlar yok ise 1-2 yılda bir hatırlatma uygun olmaktadır.

Bazı kişilerde kısmi bir iyileşme olurken, bazılarında tam iyileşme gösterilmiştir. Birçok bilimsel çalışmalarda başarı oranının %80 – 85 oranında olduğu gösterilmiştir. Bazı çalışmalar uygulamadan 6-9 ay sonra bile iyileşme sürecinin hala devam ettiğini göstermiştir. Ancak doku hasarına yol açan nedenler ortadan kalkmadığı sürece, doğal olarak hasar tekrar oluşabilir.

Herhangi bir yan etkisi olmayan CGF-CD34 tedavisinde kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerji, hastalık bulaşma riski, doku uyuşmazlığı riski de bulunmamaktadır. Ancak enjeksiyon ve uygulamalar sırasında morarma, kanama, kızarıklık, yanma ve az da olsa ağrı veren sinir hassasiyeti gibi durumlar görülebilir.

Uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

Uygulama sonrasında bölgede kızarıklık ve gerilme hissi olacak, tedaviye gerek duymadan kendiliğinden iyileşecektir, Uygulama bölgesinin 4-6 saat süre ile yıkanmaması, temizlenmemesi önerilir.

24 saat boyunca tıkayıcı, komedojenik makyaj yapılmamalıdır. Yüzünüzü ilk birkaç gün SPF 30 içeren güneş koruyucular ile korunmalıdır.

Uygulama sonrası 12-24 saat makyaj ürünleri kullanılması önerilmemektedir.

Uygulaması sonrası 12-24 saat havuz, denize girilmemesi gereklidir.

Enjeksiyondan sonra anti-enflamatuar (yani romatizmal- ağrı kesici) ilaçlar CGF-CD34 ile uyarılan doğal iyileştirme sürecini nötralize edileceğinden kullanılmaz. İhtiyaç halinde parasetamol türü ağrı kesici kullanabilir yada soğuk-buz kompres uygulaması yapılabilinir.

LÜTFEN DİKKAT ! CGF için kullanılan tüpler özel olarak üretilmiş CE Class IIB sertifikasına sahip sterilize edilerek özel olarak imal edilmiş tüplerdir. Maliyeti çok daha az diye basit laboratuvar tüplerinde hazırlanan CGF uygulamaları sonrasında hem işlemin etkinliği daha düşük olmakta hem de yan etkiler görülebilmektedir. Bunlar sadece kanın vücut dışında test edilmesi için üretilmiş herhangi bir biyouyumluluk testi bulunmayan ve klinik kullanımına izin verilmeyen tüplerdir.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.