KİMYASAL PEELİNG
Kimyasal peeling, cildin hasarlı üst kısmının – ölü tabakanın – kimyasal maddeler yardımıyla soyulması işlemidir. Cildi canlandırmak, gençleştirmek ve temizlemek için uygulanan bu işlemle cilt daha parlak, genç ve temiz bir görünüm kazanır.

Kimyasal Peeling uygulamasının kullanılan maddeye göre üç çeşidi vardır; bunlar yüzeysel peeling, orta peeling ve derin peelingdir.

Glikolik, laktik ve meyve asitlerini içeren Alfa Hidroksi Asit (AHA) peelingleri, en sık uygulanan peelinglerdir. Yüzeysel peelingler için yaygın olarak kullanılan AHA, meyveler ve diğer besinlerden elde edilen doğal asitlerdir. TCA (Trikloroasetik asit) kullanılarak orta derinlikte, Fenol (Karbolik asit) ile ise daha derin peeling işlemleri yapılmaktadır.

Kimyasal Peeling Kimlerde Uygulanır?
Kimyasal Peeling, akne skarlarının tedavisi, yüzdeki ince kırışıklıklar ve çizgilerin giderilmesi, elde oluşan yaşlılık lekelerinin giderilmesi, açık gözeneklerin kapanması ve yüzeyel lekelerin tedavisi amacıyla kullanılmaktadır. Peeling bir nevi deri sorma işlemi olmasına karşın deriyi inceltmez. Bu işlem ile üst katmandaki kaba ve pürüzlü tabaka temizlenerek alttan yeni hücre yapımı tetiklenir.

Peeling Tedavisi Nasıl Uygulanır?
Peeling işlemine başlanmadan önce, cilt temizliği yapılır. Ardından peeling ajanı uygulanır ve belirli bir süre bekletilip ciltten uzaklaştırılır. Daha sonra yapılandırıcı kremler ve güneş koruyucu kremler uygulanır. Kimyasal peeling işlemi yaklaşık olarak 15-20 dakika sürer. Seans sayısı ve aralıkları ihtiyaca göre değişmektedir.

Peeling Uygulaması Sonrası Ne Tür Etkiler Oluşur?
Peeling işleminin ardından kızarıklık, pullanma ve soyulma görülebilmektedir. Yapılandırıcı kremler ve güneş koruyucu desteği ile hasta sosyal hayatına rahatça devam edebilir.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.