ÇOCUK DİŞ SAĞLIĞINDA DİŞ DOKTORUNUN ÖNEMİ
Yetişkinlik döneminde karşılaşılan ağız ve diş sağlığı bozukluklarının çoğunun temeli, çocukluk çağında görülen ve göz ardı edilen ağız bakım eksiklikleri, geçirilen bazı sistemik ve kronik hastalıklar ve beslenme bozukluklarında yatmaktadır. Bu nedenle diş hekimi ziyaretleri dişler ağızda ilk görüldüğü zamandan itibaren başlamalı ve düzenli olarak gerçekleştirilmelidir.

Diş tedavileri yetişkinler için bile yeri geldiğinde korkutucu ve tedirginlik verici olabilmektedir. Bu durum göz önüne alındığında diş hekimi ziyaretlerinin çocuklar için bir travmaya dönüşmemesi için, hekimlere çok büyük iş düşmektedir. Hatalı yaklaşımlar sonucu çocuklarda psikolojik travmalar yaratmamak için iletişim yeteneği kuvvetli hekimler tercih edilmelidir. Doğru ve profesyonel bir yaklaşımla diş hekimleri, çocuğa küçük yaşlardan itibaren ağız ve diş sağlığı hakkında güzel alışkanlıklar kazandırabilir. Modernleşen toplumda bilinçlenen ebeveynler sayesinde ağız ve diş sağlığına çocuk yaştan itibaren önem verilmesi sevindirici bir gelişmedir.

Süt dişleri genel olarak kalıcı dişler olarak görülmediği için toplum tarafından fazla önemsenmezler. Fakat bu dişler, büyüme ve gelişmenin en kilit zamanlarında ağız içinde yer aldıkları için, çocukların genel sağlığı ve gelişiminde büyük öneme sahiplerdir. Süt dişleri sonradan çıkacak ana dişlerin sağlığını doğrudan yada dolaylı olarak etkilemektedir. Bu noktada diş hekimlerinin kişileri bilinçlendirmeleri gerekmektedir. Çocuk yaştan itibaren başlayan koruyucu diş hekimliği sayesinde bu amaca ulaşılmış olur.

Kurumumuzda çocuk hastalarımızın dolgu,kanal tedavisi,amputasyon,süt dişi çekimi,yer tutucu;ortodontik tedavi ve koruyucu müdahaleler uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Gerekli durumlarda sedasyon ve genel anestezi ünitemizde yetişkin hastaların yanı sıra çocuk hastalarımıza da hizmet vermekteyiz.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.