MEDİKAL ESTETİK
Medikal Estetik, sanatsal bir bilim dalıdır. Cildin, vücudun, özellikle yüz bölgesinin, görünüşünü ve kontürünü düzeltmek için uygulanan, çeşitli prosedür ve tekniklere dayanan, tıbbın gün geçtikçe gelişmekte olan bir dalıdır.

Kişilerin estetik ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çeşitli teknikler ve tedaviler sunan bu alan, sağlık açısından da bazı durumlarda kullanılmaktadır. Medikal estetik uygulamaları dokular kesilmeden, anestezi uygulanmadan, deri veya deri altına yapılan enjeksiyonlar vasıtasıyla uygulanır. Bu uygulamalar sayesinde ciltteki kırışıklıklar giderilebilir, yüzün belirli bölgelerinde daha dolgun bir yapı elde edilebilir, ciltteki yaşlanma etkileri giderilerek cilt gençleştirilebilir.

Gün geçtikçe daha fazla ilgi görmeye başlayan medikal estetik uygulamaları, diğer estetik uygulamalarla çokça karıştırılmaktadır. Ancak medikal estetik uygulamaları, daha önce de belirttiğimiz gibi, hiçbir doku kesilmeden uygulanmaktadır, yani ameliyatsız tedavilerdir.

Merkezimizde uygulanan bazı medikal estetik uygulamaları şunlardır:

Dermaterapi ve Dermaroller
Dermaterapi, dermaroller denen alet yardımıyla cilt yüzeyinde mikrokanallar açılması, bu kanallardan gönderilen cilt yenileyici ve besleyici maddelerin cildin derinlerine nüfuz etmesiyle cilt altındaki kök hücrelerin uyarılması ve cildin yenilenmesi prensibine dayanan medikal estetik uygulamasıdır.

Dermaterapi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Dolgu
Dolgu, cilt altına enjekte edilen dolgu malzemesi ile ciltteki kırışıklıkların giderilmesi, ciltteki çukur bölgelerin dolgunlaştırılması, dudak, yanak gibi bölgelerde dolgun bir görünüm sağlamak amacıyla uygulanan tekniktir.

Özellikle burun kenarları, ağız köşelerindeki çukurlar, dudaklar, elmacık kemikleri, burun biçimlendirme, çene ve yüz ovalini belirginleştirme alanlarında kullanılmaktadır.

Dolgu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kimyasal Peeling
Kimyasal peeling, kimyasal ajanlar kullanılarak deride kontrollü bir biçimde hasar oluşturmayı ve bu hasarın sonucunda başlayacak süreçte cilt yenilenmesini destekleyerek tedavi sağlamayı amaçlayan medikal estetik uygulamasıdır.

Kimyasal peeling hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Cilt Bakımı
Profesyonel ürünler kullanılarak uzmanlar tarafından uygulanan bakım sürecidir. Cilt bakımı peeling, maske, buhar, komedon temizliği, tonik, nemlendirici ve masaj adımlarından oluşmaktadır.

Cilt bakımı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

CGF Kök Hücre Tedavisi
Kişiden alınan az miktarda kanın santrifüjde ayrıştırılarak ortaya trombosit ve büyüme faktörleri yönünden zengin bir plazma çıkartılması, ardından bu plazmanın cilt gençleştirme ve doku yapılanmasına destek olmak amacıyla cilde enjekte edilmesidir.

 CGF Kök Hücre Tedavisi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Mezoterapi ( Yüz, Saç, Vücut )
Mezoterapi, yüz, boyun ve el bölgesinde oluşan yaşlanma belirtilerini gidermek amacıyla özel karışımların, özel enjektörler yardımıyla deri altına uygulanması prensibine dayanan medikal estetik yöntemidir.

Mezoterapi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Gençlik ve Nem Aşısı
Bu yöntemde deri altına uygulanan hyalüronik asit ile ince kırışıklıklarda gözle görülür azalma sağlanır, nemli ve esnek bir cilt elde edilir. 9 aya kadar kalıcı sonuçları ile nem aşısı oldukça tercih edilen bir uygulamadır.

Gençlik ve Nem Aşısı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Somon DNA
Cilt ihtiyacına göre birkaç seans olarak uygulanabilen, pi sistem olarak da bilinen, somon DNA işlemi ile, cilde hyalüronik asit ve polinükleotidler uygulanarak cilt kalitesi arttırılır ve yaşlanma etkileri ortadan kaldırılır.

Somon DNA hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Lazer Epilasyon
Bu işlemde milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışığı, sadece kıl köklerine yoğunlaştırılarak köklerin tahrip olmasını sağlanmaktadır. Böylece istenmeyen tüyler zamanla azalarak yok olmaktadır.

Lazer Epilasyon hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Botolinum Toksini Uygulaması
Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu gerilerek kırışıklıklara neden olabilir. Botolinum toksini bu kasları gevşeterek gerilen kasların oluşturduğu kırışıklık görünümünü ortadan kaldırır. Yüze daha canlı bir ifade kazandırır. Tekrarlayan seanslarla bu kırışıklıkların yeniden oluşması engellenir.

Botolinum Toksini Uygulaması hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Botolinum Toksiniyle Terleme Tedavisi
Tıpta hiperhidrozis olarak adlandırılan aşırı terleme hastalığının tedavisinde botolinum toksini başarıyla kullanılmaktadır. Terlemenin yoğun olduğu bölgelere uygulanan botolinum toksini, ter bezlerine giden sinirleri bloke ederek çalışmalarını geçici olarak engeller. Etkisi 6 ila 8 ay arası sürmektedir.

 Terleme Tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Lazerle Leke Tedavisi
Merkezimizde kullanılan Candela GentleLase Pro Lazer Sistemi ile güneş lekeleri, çiller ve yaşlılık lekeleri etkili bir biçimde tedavi edilebilmektedir. Sürekli epidermal soğutma ile birlikte uygulanan bu işlemde ağrı hissi en aza indirilerek konforlu bir uygulama sağlanır.

Lazerle Leke Tedavisi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Varis Tedavisi ( Skleroterapi )
Varis bir toplardamar hastalığıdır. Çeşitli sebeplerle damarın büyüyüp genişlemesi ve görevini yerine getiremez hale gelmesidir. Variste iğne tedavisi olarak da bilinen skleroterapi işleminde, damarın içine ilaç verilerek hastalıklı damarın yok edilmesi esas alınmaktadır.

Varis Tedavisi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi
Merkezimizde kullanılan Lumi Shape cihazı, bölgesel incelme ve selülit tedavisinde kullanılan en önemli cihazlardan biridir. Lumi Shape cihazı 4 ayrı fonksiyonu bünyesinde barındırır. Bunlar; dokuyu derinlere kadar ısıtabilen Radyofrekans programı, kızılötesi ışık programı, kan dolaşımını hızlandıran ve ısının faydasını yükselten vakum programı ve mekanik masaj denilen programdır. Tek bir tedaviden çok multidisipliner bir yaklaşımla tedavi edilmesi gereken selülit probleminde, tıbbi cihazların yanı sıra kişinin yaşam tarzını ve beslenmesini de sağlıklı hale getirmesi kritik önem taşır.

Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Lenf Drenaj
Hava ile şişen özel bölmelerden oluşan bir elbisenin vücuda giyilmesiyle uygulanan bu işlemde, elbisenin hava bölmeleri sırasıyla cihaz tarafından otomatik olarak şişirilir ve söndürülür. Bu teknik ayak uçlarından başlayarak bel hatta boyun bölgesine kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğidir. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanır.

Lenf Drenaj hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

FUE Yöntemiyle Saç Ekimi
Dünya’da ve Türkiye’de en çok kullanılan ve en başarılı sonuçların elde edildiği saç ekim yöntemi FUE yöntemidir. Bu yöntemde ense bölgesindeki dökülmeye dayanıklı saç kökleri özel mikromotorlarla alınarak ihtiyaç duyulan kelleşmiş bölgeye ekilmektedir. Saç ekimi merkezimizde ekiminiz bir günde, hiç bir acı duymadan tamamlanmaktadır.

FUE Yöntemiyle Saç Ekimi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.