Lazer Epilasyon2022-02-13T18:32:02+03:00
alexandrite lazer epilasyon

Lazer epilasyon nedir?
Milisaniyelik atışlarla cilde uygun lazer ışığı kıl kökünde yoğunlaşarak çevre dokuya zarar vermeden sadece kökün kendisini tahrip eder ve istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar.

Lazer güvenli midir?
Doğru vakalarda, doğru dozda kullanılan lazer son derece güvenli olup bugüne kadar birikici bir etkisine rastlanmamıştır. Merkezimizde epilasyon konusunda en güvenilir Amerikan FDA onaylı Alexandrite lazer sistemi (CANDELA Gentle LASE PRO ) kullanılmaktadır.Bu cihazlar ABD’den, İngiltere’ye, Hollanda’dan Avustralya’ya kadar çeşitli gelişmiş ülkelerde de kullanılmaktadır.

Lazerin diğer yöntemlere üstünlüğü nedir?
Öncelikle etkisi başka hiçbir yöntemle kıyaslanamayacak kadar güçlüdür.

Oldukça acısızdır, kişi tarafından sadece küçük bir fiske vuruşu gibi algılanır.

Kısa sürede büyük alanlarda çalışma yapılabilir.

Lazer epilasyon hangi durumlarda uygulanamaz?
Kalp pili olanlarda, sara hastalığında, hamilelerde, sarı ,beyaz ve ayva tüylü olanlarda, ışığa duyarlı ilaç kullananlarda, güneş banyosundan ve solaryumdan hemen sonra lazer uygulanmaz.

Seanslar ne aralıkla yapılmalıdır ?
Uygulama aralıkları yüz bölgesi için 4 – 6 hafta, vücut için 8-10 haftadır. Sürekli uygulama ile seans aralıkları gittikçe açılır. Seans aralıklarını belirleyen asıl etmen uygulanan kişinin cilt yapısı ve kıl tipidir.

Tedavi süresi ne kadardır?
Ten ve tüy rengine bağlı olarak tedavi sonuçları hastadan hastaya değişebilir.

Ancak tedavi başlangıcından itibaren tüyler daha yavaş ve ince çıkar.

Leke ve yanık riski var mı?
Esmer bir tene sahip olan veya bronzlaşmış hastaların etkilenme riski vardır. Bundan dolayı esmer tenlerde yapılan uygulamalarda doz daha dikkatli ayarlanmalıdır. Ancak uygulama sırasında oluşabilecek lekeler de kalıcı olmamakla birlikte kısa zamanda kendiliğinden yok olur.

Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?
Erkeklere de lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır.

LAZERLE LEKE TEDAVİSİ
Güneş lekeleri, sivilce lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi lekeler de merkezimizde lazer cihazıyla başarıyla tedavi edilmektedir.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.
    Go to Top