Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon2023-07-07T14:44:54+03:00
alexandrite lazer epilasyon

Sağlık Bakanlığı ruhsatı olan ve düzenli olarak Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen medikal estetik ünitemiz bünyesinde Alexandrite Gentle Lase Pro ve Soprano Ice Platinum Buz Lazer cihazları bulunmaktadır. Her iki cihaza da sahip olan medikal estetik ünitemiz her cilt rengi ve kıl tipine  özel uygulama imkanı sunabilmektedir. Gerekli olduğunda aynı hastanın farklı bölgelerinde dahi farklı cihazlar kullanılabilir. Ayrıca gerektiğinde  ilk seanslarda farklı,son seanslarda farklı cihazlar kullanarak alacağımız verimi en üst seviyeye çıkarabilmekteyiz. Cilt tipinize ve uygulama yapılacak bölgelere göre hangi cihazın sizin için daha uygun olacağını ücretsiz ön görüşme ile medikal estetik uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Lazer epilasyon nedir?

Milisaniyelik atışlarla cilde uygun lazer ışığı kıl kökünde yoğunlaşarak çevre dokuya zarar vermeden sadece kökün kendisini tahrip eder ve istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar.

Lazer güvenli midir?

Doğru vakalarda, doğru dozda kullanılan lazer son derece güvenli olup bugüne kadar birikici bir etkisine rastlanmamıştır. Merkezimizde epilasyon konusunda en güvenilir Amerikan FDA onaylı Alexandrite lazer sistemi (CANDELA Gentle LASE PRO ) ve Soprano Ice Platinum Buz Lazer cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazlar ABD’den, İngiltere’ye, Hollanda’dan Avustralya’ya kadar çeşitli gelişmiş ülkelerde de kullanılmaktadır.

Buz (Diode) Lazer Epilasyon nedir?

Diode lazer olarak da bilinen buz lazer adını uygulama sırasında ağrı oluşumunu minimize eden özel başlığından alır. Başlığın ucundaki özel soğutma paneli cilde -3 ila -5 derece arasında soğuk uygular ve epilasyon sırasında ortaya çıkan acı hissi bu sayede en aza indirilir. Alexandrite türü epilasyon cihazına kıyasla, buz lazer epilasyon cihazı ince tüylerde ve koyu tenlerde daha etkili ve güvenli uygulama imkanı sunar.

Buz lazer uygulamasında ütüleme denen teknik kullanılır. Epilasyon başlığı cilt üstünde sürekli hareket halindedir ve kıl kökünü tahrip edecek ısıya kademeli olarak ulaşılır. Kademeli ısıtma, sürekli hareket halindeki soğuk uygulama bir araya geldiğinde acı hissi en aza inmektedir. 4 cm² tarama alanına sahip başlığı sayesinde uygulama süreleri de oldukça kısalmaktadır. Diode lazer özel başlıkları ve teknolojisi sayesinde tüm vücut bölgelerinde güvenle uygulanabilir. Yaklaşık 30-35 dakikalık bir süre tüm vücut epilasyon için yeterli olmaktadır.

Bunun yanı sıra derin kök yerleşimli kıllarda daha yüksek enerji uygulaması ile çalışmak gerekebilir. Buz lazerin kendine özel soğutma sistemi sayesinde daha yüksek enerji seviyelerinde, acısız uygulama olanağı sağlandığından, inatçı kıllara karşı buz lazer oldukça etkili bir şekilde kullanılabilir.

Tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi buz lazer uygulamasının fiyatları da uygulanması gereken seans sayısına, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne ve kıl tipine göre değişkenlik göstermektedir. Merkezimize gelerek medikal estetik uzmanlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilir ve ihtiyacınız olacak seans sayısını öğrenip fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Buz (diode) lazer mi yoksa Alexandrite lazer mi daha iyidir?

Merkezimizde bulunan her iki lazer epilasyon cihazı da etkili ve güvenli cihazlardır. Hangi epilasyon cihazının daha etkili olacağı kıl yapısı ve cilt tipine göre değişkenlik gösterecektir. Açık renkli bir cilde ve koyu renkli kıllara sahip birisi için Alexandrite lazer ilk olarak düşünülen cihaz olacaktır. Bunun aksine koyu renkli bir cilde ve açık renkli kıl yapısına sahip kişiler için buz lazer daha doğru bir seçim olabilir. Bu nedenle merkezimize gelerek medikal estetik uzmanlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilir ve hangi cihazın sizin için en fazla etkiyi sağlayacağını öğrenebilirsiniz.

Lazer epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerine üstünlüğü nedir?

Öncelikle etkisi başka hiçbir yöntemle kıyaslanamayacak kadar güçlüdür.

Oldukça acısızdır, Alexandrite lazer kişi tarafından sadece küçük bir fiske vuruşu gibi algılanır. Buz lazerde ise hastasadece  hafif bir ısınma hisseder.

Kısa sürede büyük alanlarda çalışma yapılabilir.

Lazer epilasyon hangi durumlarda uygulanamaz?

Kalp pili olanlarda, sara hastalığında, hamilelerde, ışığa duyarlı ilaç kullananlarda, güneş banyosundan ve solaryumdan hemen sonra lazer uygulanmaz.

Seanslar ne aralıkla yapılmalıdır?

Uygulama aralıkları cilt ve kıl tipine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca uygulama alanının büyüklüğü de seans sayısını belirleyen etkenlerden biridir. Sürekli uygulama ile seans aralıkları gittikçe açılır. Seans aralıklarını belirleyen asıl etmen uygulanan kişinin cilt yapısı ve kıl tipidir.

Tedavi süresi ne kadardır?

Ten ve tüy rengine bağlı olarak tedavi sonuçları hastadan hastaya değişebilir. Ancak tedavi başlangıcından itibaren tüyler daha yavaş ve ince çıkar.

Leke ve yanık riski var mı?

Esmer bir tene sahip olan veya bronzlaşmış hastaların etkilenme riski vardır. Bundan dolayı esmer tenlerde yapılan uygulamalarda doz daha dikkatli ayarlanmalı ve kullanılacak cihaz doğru seçilmelidir. Bu nedenle lazer epilasyonun uzman kişilerce doğru cihazlar kullanılarak yapılması oldukça önemlidir. Ancak uygulama sırasında oluşabilecek lekeler de kalıcı olmamakla birlikte kısa zamanda kendiliğinden yok olur.

Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Erkeklere de lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır.

LAZERLE LEKE TEDAVİSİ

Güneş lekeleri, sivilce lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi lekeler de merkezimizde lazer cihazıyla başarıyla tedavi edilmektedir.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.
    Go to Top