dermaroller

DERMATERAPİ VE DERMAROLLER
Dermaterapi işleminde, dermaroller denen, dönen bir silindir üzerinde titanyum iğneler bulunan tıbbi bir alet ile cilt üzerinde mikrokanallar açılmaktadır. Dermaroller cilde uygulandığında, silindir üzerinde yer alan mikro iğneler ciltte mikro kanallar açar. Bu mikro kanallar deri altına açılan küçük geçitler gibi düşünülebilir. Bu uygulama sayesinde 1cm2’lik alanda yaklaşık olarak 250 ila 400 adet arası mikro kanal açılmış olur.

Dermaroller ile açılan mikro kanallar 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmadan derinin kendi elastikiyeti sayesinde kendiliğinden kapanır.

Dermaterapi işlemi sırasında uygulanan kozmetik ürünlerin, dermarollerın açtığı mikro kanallar sayesinde cilde 200 kat daha fazla nüfuz ettiği gözlemlenmiştir. Enjeksiyonlardan farklı olarak dermaterapi ile, kozmetik formüllerin en çok ihtiyaç duyulan bölgelere yüksek yoğunlukta gönderilmesi sağlanmaktadır. Dermaterapi işleminin bir diğer faydası da kullanılan dermarollerın etkisiyle ortaya çıkar. Dermaroller üzerindeki iğnelerin açtığı kanallar cilt tarafından bir yara gibi algılanır. Cildin yarayı tedavi etmek için ürettiği tüm maddeler cilde anti-aging etkisi sağlar. İşlemden sonra ince kırışıklıklarda, yanık ve akne skarlarında gözle görülür bir iyileşme sağlanır.

DERMATERAPİ HANGİ DURUMLARDA ETKİLİDİR?
Cilt üzerindeki çizgi ve kırışıklıklarda, cilt çatlaklarında (stretch marks- strialar), akne ve yanık skarlarında ve cilt lekelerinde başarıyla kullanılmaktadır.

Akne Skarları Tedavisinde Dermaterapi
Akne skarları, cilt problemleri arasında en zor tedavi edilenlerden biridir. Dermaterapi işlemi akne skarlarının tedavisinde son derece yenilikçi ve eşsiz bir etki gösterir. Akne skarlarındaki en önemli problem, skar tabanlarının derinin alt tabakalarına bağlı olması nedeniyle tedavinin zorlaşmasıdır. Dermaroller üzerinde bulunan iğneler sayesinde skarların derinin alt tabakalarıyla olan bağı koparılır ve skarın alt kısmı serbest bırakılır. Öte yandan dermaterapi işlemiyle açılan mikro kanalların deri tarafından yara olarak algınlanması ile bölgede artan hyalüronik asit, kolajen ve elastin fibriller sayesinde skarın içi dolmaya ve skar iyileşmeye başlar. Hem skarın tabandan ayrılması hem de içinin dolması ile birlikte skarların görünümünde belirgin ve hızlı bir iyileşme gerçekleşir. Dermaterapi seansları sonrası akne skarlarında gözle görünür bir düzelme sağlanır.

Anti-Aging Uygulamalar
CIT : Collagen – Induction – Therapy / Kollajen Üretim Tedavisi
Dermaterapi işlemi cilde uygulandığında cm2’de 250 ila 400 adet mikro kanal açıldığını belirtmiştik. Dermaroller iğnelerinin açtığı bu kanallar 20 dakika içinde kapanarak gerçek anlamda yara görüntüsü oluşturmasa da, cilt tarafından yara olarak algılanır ve ciltteki yara tamir mekanizması tetiklenmiş olur. Bu süreçte ciltte üretilen kollajen, hyalüronik asit ve elastin fibriller gibi maddelerin miktarı artmaktadır. Bu maddelerin arttığı bir ortamda ciltte gerçek bir yara da olmadığı için bu maddeler anti-aging etki gösterir. Ciltteki ince kırışıklıkların yok olmasına yardımcı olarak cilt yenilenmesinde aktif rol oynar. Dermaterapi işlemi, cildin eksiklik duyduğu maddeleri kendisinin üretmesini sağlar . Seanslar sırasında kullanılan özel solüsyonlar da bu etkiyi arttırır. Bahsettiğimiz yara tamir mekanizması işlemden hemen sonra başlar ve 2 yıla kadar devam edebilir.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.