ameliyathane

Ameliyat olacak hastalarda ve doktorlarda güven yaratan en önemli faktörlerden biri ameliyathanelerin teknik alt yapısıdır. Ameliyathanelerimizde merkezi sterilizasyon sistemi, havalandırma sistemi ve kullanılan son teknoloji ile üretilmiş cihazlar hasta güvenliği için ideal şartları yaratmaktadır. Cerrahi bir girişimin başarısı için sağlık personelinin deneyimi ve teknolojik destek tam olmalı, ayrıca enfeksiyona karşı gerekli önlemler alınmış olmalıdır. Bir ameliyatın en ideal koşullarda gerçekleşmesinin ön planda tutulduğu hastanemiz ameliyathanelerinde, ekip çalışmasına çok önem vermekte, çağdaş teknolojik destek ile insan sağlığında en yüksek standardı yakalamak için çalışmaktayız.

Ameliyathane ekibimiz daha iyi hizmet için sürekli meslek içi eğitim almaktadır. Her ameliyat odası, sürekli içeriden dışarı pozitif basınçta hava akımı sağlayarak mikropların ve yabancı maddelerin odaya girmesini engelleyen steril hava akım sistemine sahiptir. Ameliyathanelerimizde periyodik olarak hepafiltre kontrolleri , mikropartikül ölçümleri yapılmakta ve buralardaki havanın ameliyathane şartlarına uygunluğu test edilmektedir.

Ameliyat odaları ile merkezi sterilizasyon arasında kirli ve temiz iki bağımsız koridor sistemi bulunmaktadır. Sterilizasyon kullanılacak alet ve malzemelerin tüm mikroorganizmalardan arındırılması işlemidir. Sterilizasyondan  önce kullanılmış kirli aletler özel makinelerde ön yıkama işlemine tabi tutulur. Daha sonra ön işlemden geçirilmiş aletler çift kapılı otoklavın kirli girişinden sterilizasyona bırakılır. Sterilizasyon işlemi tamamlanınca bu sefer temizlenmiş aletler  otoklavın temiz koridora bakan diğer kapısından alınır. Sterilizasyondan sonra kalite kontrolleri  özel  yöntemler ile yapılmakta , bu yöntemlerin sonuçları kaydedildikten ve steril olduğundan emin olunduktan sonra cerrahların kullanımına sunulmaktadır.

    * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.