MEZOTERAPİ (YÜZ, SAÇ, VÜCUT)
Mezoterapi , pek çok vitamin, mineral, enzim, hyalouranik asit ve aminoasitlerden oluşan özel karışımın deriye özel iğneler kullanılarak enjekte edilmesidir. Bu yöntemle el, yüz ve boyun kısmında oluşan yaşlanma belirtileri giderilebilmektedir. Mezoterapi uygulaması sayesinde cilt yapılanması desteklenir, uygulama sonunda yenilenmiş ve daha nemli bir cilt ortaya çıkar.

Cilde uygulanan mezoterapi, cilt üzerinde etkin biçimde angi-aging etkisi göstermektedir. Ciltteki yıpranma ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan önce mezoterapi uygulaması yaptırmak ise, cildin olduğundan daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlarken, kırışıklık oluşumunu engeller.

İşlemin kullanım alanlarından biri de bölgesel incelme ve selülit tedavisidir. Bölgesel yağlanma veya selülit bulunan bölgeye direkt olarak yapılan enjeksiyonlarla, sorunlu bölgede hızlı ve etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Mezoterapi uygulamasını bir diğer kullanım alanı ise saç dökülmesidir. Saç köklerine uygulanacak mezoterapi işlemi sayesinde saç kökleri güçlendirilerek saç dökülmesi azaltılır.

KULLANIM ALANLARI NELERDİR?
Mezoterapi işlemi cilt yapılanmasını desteklemek ve cilt gençleştirme amacıyla yüz, boyun ve el bölgesine, saç dökülmesini önlemek ve saçları canlandırmak için saçlı deriye, bölgesel zayıflamaya destek olmak amacıyla göbek, bacaklar ve basen bölgesine uygulanabilmektedir.

MEZOTERAPİ NASIL UYGULANIR?
İşlem öncesinde hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Ardından hazırlanan zengin içerikli özel karışım, özel enjektörler yardımıyla cilde enjekte edilir.

ETKİLERİ NELERDİR?
İşlem sonrasında ilk görülen etki nemlenmiş, canlanmış ve ışıltılı bir cilttir. Mezoterapi sayesinde ciltteki kırışıklıklar azalır, cilt elastikiyeti artar. Saç dökülmesine karşı olarak uygulandığında ise, dökülmeyi azaltarak saç köklerini güçlendirir. Saçlara daha canlı ve parlak bir görünüm verir. Bölgesel incelme ve selülit tedavisinde de etkin biçimde kullanılabilen bu yöntemde, bölgesel yağlanmalara ve selülitlere, özel iğnelerle direk olarak uygulama yapıldığında kılcal damarlar sayesinde sorunlu bölgeye direkt etki edilmesi sağlanır. Bu sayede dokulardaki kan dolaşımı düzelir ve yağ hücreleri tekrar vücut içinde işlevsel hale gelerek vücut tarafından enerji olarak tüketilir. Yapılacak sağlıklı bir diyet ile birlikte kişi bölgesel yağlarından kurtularak daha estetik bir görünüme kavuşur.

SEANS ARALIKLARI NELERDİR?
Seans aralıkları kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 7 -10 gündür .İhtiyaca göre 5- 10 seans uygulanabilir.

    Your Content Goes Here