Lazerle sivilce tedavisi nasıl yapılır?

Sivilceler; yüz, boyun, sırt, göğüs bölgesinde ve daha vücudun diğer bölgelerinde ortaya çıkabilen iltihaplı ve iltihapsız şekilde meydana gelen cilt yüzeyindeki kabarcıklardır. Ergenlik döneminde daha sık görülen sivilce sorunu dermatolojik bir hastalıktır ve çeşitli yöntemlerle tedaviye gidilmektedir. Akne olarak isimlendirilen sivilcelerin oluşumunda birçok faktör etkili olabilmektedir.

Ergenlik döneminde meydana gelmesinde hormonların, ilerleyen yaşlarda meydana gelmesinde ise yenilen yiyeceklerden tutun genetik faktörlere kadar gidebilen faktörler etki edebilmektedir. Sivilceler, deriden kabarık olarak görülmektedir ve oluşan kızarıklıklar kırmızı bazen kırmızı renkte olarak ağrıya da neden olabilmektedir. Birçok çeşidi bulunmaktadır ve çeşitlerine bağlı olarak vücutta oluşma şekli farklılıklar göstermektedir. Sivilceli cilt tedavisinde ilk yapılması gereken adım cildin güzelce temizliğinin yapılmasıdır. Bunun yanında sivilcelerin azaltılmasına ve yok olmasına yönelik kremlerler önerilmektedir. İltihaplı sivilce oluşumu mevcut ise antibiyotik tedavisine başlanmaktadır.

Vücudunda akneleri olan kişiler sivilceleri ile oynamak, onları patlatarak yok etmek isterler fakat bu yanlış bir tutumdur. Patlatılan sivilceler ciltte iz bırakarak kişilerin psikolojik yönden kötü etkilenmelerine sebebiyet verebilmektedir. İz bırakan sivilcelerde izlerin ortadan kaldırılması adına kimyasal peeling, mikrodermabrazyon, dermaroller ve lazer peeling yöntemleri kullanılmaktadır. Ayrıca lazer ile de sivilce tedavisi yapılmaktadır ve oldukça etkili sonuçları görülmektedir. Lazer yöntemi, günümüzde estetik uygulamalar ve tedavilerde sıklıkla kullanılan ve tercih edilen bir tekniktir. Lazerle sivilce tedavisi, sivilceler ve sivilceli cilt üzerinde tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Lazerin sağladığı ısı enerjisi ile sivilceler kurutulur ve sivilce oluşumuna engel olmak için cilt yağlanması kontrol altına alınarak gözenekler sıkılaştırılmaktadır.

Seans seans ilerleyen lazerle sivilce tedavisi, her seansta kurutma işlemi daha da ilerleyerek seans bitiminde gözle görülür etkili sonuçlar elde edilmektedir. Lazerle sivilce tedavisi seans süreleri hastadan hastaya göre farklılık gösterir ve her hastaya aynı seans süreleri uygulanmaz. Lazerle sivilce tedavisi öncesi cildin temiz olması gerekmektedir ve de deri tedavi için hazır halde bulunmalıdır. Ardından işleme başlanır ve lazerle sivilce üzerine ya da sivilceli cilt üzerine atış yapılarak sivilceler kurutulmaktadır.

Bu yazımızda lazerle sivilce tedavisi nasıl yapılır, lazerle sivilce tedavisi avantajları nelerdir, lazerle sivilce tedavisi ne kadar sürer ve lazerle sivilce tedavisi zararlı mı sorularını detaylı olarak cevaplandıracağız.

Lazerle sivilce tedavisi avantajları nelerdir?

Lazer yöntemi son zamanlarda sıklıkla kullanılan ve hastalar tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemi olmaya başlamıştır. Ayrıca sağladığı avantajlar ve verdiği olumlu sonuçlarla hastaların beğenisini de kazanmaktadır. Lazerle sivilce tedavisi de hastalara birçok avantaj sağlamaktadır. Lazerle sivilce tedavisi avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tedavi sırasında aynı anda birden fazla olumlu etki yaratabilmektedir.
 • Sivilceleri ortadan kaldırır ve sivilce oluşumunu engeller.
 • Cilde sağlıklı bir görünüm kazandırır.
 • Gözenekleri sıkılaştırır.
 • Yağ bezlerini küçültür.
 • Sivilceleri kurutarak dökülmelerini sağlar.
 • Cildin yağlanmasını kontrol altına almaktadır.

Lazerle sivilce tedavisi ne kadar sürer?

Lazerle sivilce tedavisi seans formunda ilerlemektedir ve seans süreleri ise sivilcenin konumuna, sivilcenin sayısına ve derinliğine bağlı değişkenlik göstermektedir. Lazerle sivilce tedavisi için en az 3 seans uygulanmalıdır ve etkili sonuçlar için seanslar aksatılmamalıdır. Bir seans ise yaklaşık olarak 1 saate tamamlanmaktadır.

Lazerle sivilce tedavisi zararlı mı?

Lazerle sivilce tedavisi yaptırmak isteyen hastalar herhangi bir zararı olur mu diye kendilerine sormakta ve bir takım endişe duyabilmektedir. Lazerle sivilce tedavisi sırasında ve sonrasında herhangi bir komplikasyon gelişmez ve hastaya herhangi bir zararı yoktur.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Dermatoloji (Cildiye)

  Dermatoloji bölümümüzde deri hastalıklarının yanı sıra saç, tırnak, ağız mukozası ve genital bölge mukozasının hastalıkları da teşhis ve tedavi edilmektedir. Cildiye olarak da bilinen bölümde tıbbi muayene sonrası gerekli tanı araçları da kullanılarak hastalıkların tanısı koyulmakta ve tedavi planı oluşturulmaktadır.

  • Deri enfeksiyonları (mantar, bakteri enfeksiyonları ve siğiller)
  • Akne, seboreik dermatit (kepek, sivilce)
  • Alerjik deri hastalıkları
  • Saç hastalıkları
  • Tırnak hastalıkları, tırnak batması
  • Ağız yaraları
  • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
  • Cilt lekeleri
  • Yara izleri
  • Yanıklar
  • Diğer Cilt Hastalıkları

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Merkezimizden Fotoğraflar