Anal fistül, kişilerin makat bölgesinin iç kısmında görülen iltihaplanma olayına verilen isimdir. Halk arasında kendi kendine geçebileceği yönünde bilgiler olsa da bu tıbbi olarak mümkün değildir. Anal fistül hastalığı oluşmuşsa ve beklemeye geçmişseniz daha iltihaplı bölge bu süreçte genişleyecek ve yeni kesecikler oluşturacaktır. Bu nedenle vakti kaybetmemenizi ve uzman doktordan tavsiye almanızı öneriyoruz.

Anal fistül tek bir bağlantı olabileceği gibi ağacın dalları şeklinde de oluşabilir. Bu da tedavi yöntemini etkilemektedir. Makat iç bölgesinde deri altında görülmesi kişilerin bu rahatsızlığı anlamlandırmasını zorlaştırmaktadır.

Anal fistül, diğer anüs rahatsızlıkları gibi sert dışkılama sonucunda ortaya çıkabilir. Ancak tek sebep bu değildir. Bağırsak parazitleri, kıl kurtları, Crohn hastalığı, Ülseratif kolit, Tüberküloz, Bağırsak mantarları, kanser rahatsızlıkları, tedavi edilmeyen makat çatlakları da anal fistül hastalığına sebebiyet verebilir.

Anal fistül belirtileri nelerdir?

Anal fistül belirtileri arasında;

 • Makat ve çevresinde hissedilen ağrı ve buna bağlı olarak gelişen şişkinlik
 • Anal bölgede kaşıntı ve yanma (diğer anal hastalıklarla ortak)
 • Otururken yaşanılan zorluk
 • Anal bölgede kızarıklık
 • Bölgeden gelen kötü koku ve kan
 • Ateş
 • Ağrılı idrar

gibi birçok sebep gösterilebilir. Bu rahatsızlıkların hepsi ilk anda görülmeyebilir. Dolayısıyla bazılarını görüyor olsanız bile doktora başvurmaktan çekinmeyin ve tedavinize bir an önce başlayın. Tedaviye ne kadar erken başlarsanız anal fistül tedavisinde o kadar hızlı sonuç alırsınız.

Anal fistül tedavisi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Anal fistül gibi önemli bir rahatsızlık doktor ve hastane desteği olmadan kesinlikle atlatılamaz. Bu açıdan mutlaka uzman tavsiyesi ile hareket etmelisiniz. Bunun için seçeceğiniz hastane de oldukça önemlidir. Anal fistül tedavisinde fiyatlar hem yöntemine hem de kullanılacak malzemeye göre değişim gösterir. Dolayısıyla önce uzman hekim ile görüşme gerçekleştirip, ardından fiyat bilgisi almanız yararınıza olacaktır.

Fistülektomi Fiyatları

Lokal anestezi ile uygulanan basit bir tedavi yöntemi olan fistülektomi, iltihaplı dokunun çıkartılması şeklinde yapılır. Bu tedavi yöntemi dış makat kası içe doğru girmiş fistüller için uygulanmaktadır. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu yöntem yerine farklı yollar tercih edilebilmektedir. Fistülektomi fiyatları ise kullanılacak malzeme ve hastanenin fiyat politikası doğrultusunda belirlenmektedir.

Fistülotomi Fiyatları

Teknoloji geliştikçe anal fistül tedavi yöntemleri de gelişmeye devam ediyor. Fistülotomi de bu yöntemlerden birisidir. Makatta gelişen ve torba içerisinde bulunan iltihabın tamamen kazınması için uygulanan tedavi yöntemidir. Fistülotomi fiyatı için sağlık kuruluşumuzu arayarak daha sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fistül Plak Fiyatları

Makatta oluşan iltihaplı bölgenin tıkaç yardımı ile kapatılması ve beslenmesinin önüne geçilmesi işlemine fistül plak adı verilir. Ameliyatsız yöntem olarak bilinir. Fistül plak fiyatı hastanemizden öğrenilebilir.

Lazerle Fistül Tedavisi Fiyatları

Lazerli tedavide fistül yuvası yakılır ve tamamen tahrip edilir. Bu şekilde bir daha tekrar etmesinin de önüne geçilir. Lazerle anal fistül tedavisi fiyatları ve diğer yöntemlerle yapılacak anal fistül tedavisi fiyatları hakkında bilgi için genel cerrahi servisimize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Fistül Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

Hemoroid – Siğil – Anal Fissür – Anal Fistül
Tüm Anorektal Hastalıklarınızı Başarıyla Tedavi Ediyoruz !
Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.
  anorektal hastalıkların tedavisi

  Ameliyatsız Anal Fistül Tedavisi

  Sert ve kuru dışkılama sonucu makat bezlerinde küçük yırtılmalar meydana gelebilmektedir. Bu yırtıklar bazen anal bölgede şişlik ve apse oluşturacak yaralara dönüşmektedir. Bu apseler zaman geçtikçe Fistüle dönüşür.

  Anal Fistül hastalığının zaman geçirilmeden tedavi edilmesi çok önemlidir. Çünkü oluşan bu fistüllerin yaklaşık olarak %90’ı basit yapılı fistüllerdir. Ancak eğer bu fistüller ihmal edilirse zamanla hastalık ilerler ve basit fistüller komplike fistüllere dönüşebilirler. Komplike fistüllerin tedavisi ise basit fistüllere göre daha uzun ve zahmetli olabilir.

  Anal Fistül hastalığı anal bölgede kızarıklık, şişlik, dışkılama sırasında şiddetli ağrı, anal bölgede sarı akıntı, dışkılama sırasında kanama, dışkıda kan ve anal bölgede cildin hassaslaşması ile belirti verir.

  Ameliyatsız Anal Fistül Tedavisi ile bu hastalık 10 dakika gibi kısa bir sürede tedavi edilebilir, tedavi sonrası ağrı hissedilmeyecek kadar azdır, tedavide herhangi bir kesi ve dikiş kullanılmadığı için doku kaybı, apse gibi şikayetler görülmez ve hasta aynı gün sosyal yaşantısına geri dönebilir.

  ANAL FİSTÜL TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Anal fistül genellikle tüm vakalarda geçmişti oluşan bir apseden kaynaklanmaktadır. Fistül dediğimiz yapı apsenin geliştiği salgı bezi ile apsenin boşaldığı cildi birbirine bağlayan tünel gibi küçük bir kanaldır.

  En net belirti ağrıdır. Makat çevresinde kaşıntı ve akıntı ile kendini belli eder. Yanma da bir diğer anal fistül belirtisidir. Bazen bu şikayetlere ateş ve halsizlik de eşlik edebilir. Bu hastalarda sıklıkla sarı renkli akıntı olmaktadır.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 5-15 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan fistül tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Fistül Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Fistül Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir. Bazen hasta tercihe bağlı olarak 1 gece hastanemizde konaklatılabilir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  • Çok kısa süren müdahalenin ardından hasta odasına alınır, kısa bir gözlem süresinin ardından aynı gün taburcu edilmektedir.
  • Hasta aynı gün muayene olup ardından operasyon olabilir.
  • Operasyon sonrası tüm yakınmalar azalarak tamamen ortadan kaybolur.
  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar