Buz Lazer ile Acısız ve Etkili Lazer Epilasyon Deneyimi

Güzellik ve estetik modern kadının hayatında önemli bir yer tutar. Bu nedenle istenmeyen tüylerle mücadele etmek kadınlar için önemli bir konudur. Gelişen teknolojiyle birlikte lazer epilasyon yöntemleri de hızla gelişmiştir. Buz lazer epilasyon klasik lazer epilasyona göre farklı bir yaklaşım sunarak acısız ve etkili bir epilasyon deneyimi sunar.

Buz lazer epilasyon son teknolojiye sahip bir epilasyon yöntemidir. İsmi cilt üzerine uygulanan soğutma sisteminden kaynaklanmaktadır. Bu sistem sayesinde tedavi sırasında cilt yüzeyi aktif olarak soğutulur ve bu sayede ağrı hissi minimal seviyede tutulur. Buz lazer epilasyon güçlü bir lazer ışığı kullanarak istenmeyen tüyleri kökten yok etmeyi hedefler.

Acısız Bir Deneyim

Buz lazer epilasyon soğutma sistemi sayesinde acı hissini minimuma indirir. Cilt yüzeyi aktif olarak soğutulduğu için tedavi sırasında hissedilen ağrı çok daha azdır.

Etkin Sonuçlar

Buz lazer epilasyon güçlü ve etkili bir lazer ışığı kullanır. Bu sayede istenmeyen tüylerin kökleri hedef alınır ve kalıcı sonuçlar elde edilir.

Hızlı ve Etkili

Buz lazer epilasyon geniş tedavi başlıklarıyla birlikte uygulanır. Bu da tedavi sürecini hızlandırır ve daha kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlar.

Cilt Dostu

Buz lazer epilasyon soğutma sistemi sayesinde cildinizi korur. Tedavi sırasında cildinizin zarar görmesi riski minimum seviyededir.

Buz Lazer Epilasyon ile Klasik Lazer Epilasyon Arasındaki Farklar

Buz lazer epilasyon klasik lazer epilasyona göre bazı önemli farklılıklar sunar. İşte bu farklardan bazıları:

 • Acı Duyusu: Klasik lazer epilasyon işleminde genellikle hafif bir acı hissedilirken buz lazer epilasyonunda acı hissi minimal seviyededir.
 • Cilt Koruması: Buz lazer epilasyon soğutma sistemi sayesinde cildi korur ve yan etkileri azaltır. Klasik lazer epilasyonda ise ciltte yanma, kızarıklık gibi yan etkiler görülebilir.
 • Seans Süresi: Buz lazer epilasyon geniş tedavi başlıkları kullanarak daha hızlı ve verimli bir şekilde çalışır. Klasik lazer epilasyonda ise daha küçük tedavi başlıkları kullanılır ve tedavi süresi daha uzun olabilir.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları

Buz lazer epilasyon kaliteli bir hizmet sunan sağlık kuruluşlarında profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Fiyatlar uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü, tedavi seanslarının sayısı ve sağlık kuruluşunun politikalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgisi almak için telefon numaramız veya canlı destekten medikal estetik servisimize ulaşabilirsiniz.

Buz lazer epilasyon acısız ve etkili bir epilasyon deneyimi sunan son teknoloji bir yöntemdir. Cilt dostu özelliği, hızlı ve etkili sonuçları ile tercih edilen bir epilasyon yöntemi olmuştur. Kaş Tıp Merkezi olarak, uzman ekibimizle size buz lazer epilasyon hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız. Siz de kalıcı ve etkili bir epilasyon deneyimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Lazer epilasyon nedir?

  Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmada en etkili ve en güvenli yöntemdir. Cilde uygulanan lazer enerjisi kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilir ve bu sayede  kıl kökleri azalarak yok olurlar.

  İstenmeyen tüylerden kurtulmada en fazla tercih edilen yöntem olan lazer epilasyon uygulaması, kıl oluşumunu tamamlamış ve uygulamaya engel herhangi bir sağlık problemi olmayan herkese güvenle uygulanabilmektedir.

  LÜTFEN DİKKAT !! Lazer epilasyon sadece bu konuda yetkilendirilmiş ve Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen sağlık kurumlarında ve uzman doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Ayrıca lazer epilasyon cihazının FDA onaylı olması da çok önemlidir. FDA onaysız cihazlarla yapılan uygulamalarda geri dönüşü olmayan ciddi zararlar olabilmektedir. Güzellik salonlarının ve kuaförlerin lazer uygulama yetkisi yoktur. Buralarda lazer cihazları Sağlık Bakanlığı’nın izni olmadan, yetkisiz kişilerce, kaçak olarak kullanılmaktadır. Lazer enerjisi çok güçlü bir enerji olduğundan, bu gibi yetkisiz yerlerde yapılan uygulamalar sağlığınız açısından çok ciddi riskler içermektedir. 

  Lazer epilasyon göz çevresi hariç tüm cilde uygulanabilir. Uygulanacak ciltte herhangi bir krem, yağ veya makyaj olmamalıdır. İşlem sırasında gözlerin lazer ışınlarından etkilenmemesi için özel gözlük kullanılmaktadır. Uygulama öncesi gereken hazırlıklar tamamlandıktan sonra epilasyon uygulanacak bölgedeki kıl köklerine uygun miktarda lazer enerjisi uygulanır.

  Kıl köklerinde yer alan melanin pigmenti uygulanan lazer enerjisini emer ve ortaya çıkan enerji kıl kökünü yok eder. Ancak koyu renk  ciltlerde de melanin dediğimiz renk pigmentleri yoğun olarak bulunduğundan, lazer enerjisi cilt tarafından da emilebilmekte ve bu da ciltte lekelenmelere neden olabilmektedir. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde uygulanacak lazerin uzmanlar tarafından seçilmesi gerekmektedir. Bunun tam tersi bir durumda ise, çok açık renkli tüylerde melanin pigmenti bulunmadığı için lazer epilasyon yeterli etkiyi göstermeyebilir. İşlemin sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte 5-8 seans sonunda ortaya çıkmaktadır.

  Alexandrite Lazer 755 nanometre dalga boyunda çalışır. Bu dalga boyunda melanin pigmentinin lazer emilimi çok yüksektir. Alexandrite cihazı özellikle kalın ve koyu renkli kıllarda çok etkili olmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Alexandrite lazer epilasyonda ayrıca bir soğutma sistemi bulunduğundan uygulama sırasında acı hissi minimum düzeyde olur. İz kalma ihtimali de yok denecek kadar azdır. Hastadan hastaya değişmekle birlikte 5-8 seans arasında sonuç alınmaktadır.

  Lazer epilasyonun en büyük avantajı kalıcı bir tedavi yöntemi olmasıdır. Bu uygulama sayesinde kişi istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmaktadır. Tüyler tekrar çıksa bile çok daha küçük ve açık renkli olmaktadır. İşlem oldukça acısızdır, kişi tarafından sadece küçük bir fiske vuruşu gibi algılanır. Lazer epilasyon ile kısa sürede büyük alanlarda çalışma yapılabilir.

  Sağlık kurumlarında, doktor kontrolünde ve FDA onaylı cihazlarla uygulanan lazer son derece güvenli olup bugüne kadar birikici bir etkisine rastlanmamıştır. Merkezimizde epilasyon konusunda en güvenilir cihazlar olan Amerikan FDA onaylı Alexandrite Lazer Sistemi ve Buz Lazer Sistemi kullanılmaktadır. Bu cihazlar ABD’den İngiltere’ye, Hollanda’dan Avustralya’ya kadar çeşitli gelişmiş ülkelerde de kullanılmaktadır.

  Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar ancak cilt yüzeyinin yaklaşık 1 mm altında bulunan kıl köklerine kadar ulaşabilmekte, daha derine ve iç organlara ulaşamamaktadır. Lazer cihazı, ışını deriye sadece kıl köklerinin etkileneceği, kılı çevreleyen diğer yapılara zarar gelmeyecek kadar kısa bir süre boyunca verir. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar radyolojik görüntüleme yöntemlerinde kullanılan X ışınlarından farklı olup, noniyonize karakterdedir. Bundan dolayı lazer epilasyonun kısırlık yapması mümkün değildir ve kısırlık yaptığına dair bilimsel bir veri de bulunmamaktadır.

  Günümüzde artık erkekler de en az kadınlar kadar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyonu tercih etmektedirler. Merkezimizde erkeklere de lazer epilasyon başarıyla uygulanmaktadır.

  Kalp pili olanlarda, sara hastalığında, hamilelerde, sarı ,beyaz ve ayva tüylü olanlarda, ışığa duyarlı ilaç kullananlarda, cilt kanseri olanlarda, ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar , cilt soyma ürünleri kullananlara bıraktıktan sonra  15 gün boyunca,  Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca lazer epilasyon uygulanmaz. Ayrıca güneş banyosundan ve solaryumdan hemen sonra lazer uygulanmamalıdır. Seanslar bitene kadar özellikle güneş ışınlarından ve solaryumdan kaçınmak gerekir.

   Uygulama aralıkları yüz bölgesi için 4-6 hafta, vücut için 8-10 haftadır. Düzenli uygulama ile seans aralıkları gittikçe açılır. Seans aralıklarını belirleyen asıl etmen uygulanan kişinin cilt yapısı ve kıl tipidir. Ten ve tüy rengine bağlı olarak tedavi sonuçları hastadan hastaya değişebilir. Ancak tedavi başlangıcından itibaren tüyler daha yavaş ve ince çıkar. Uygulama bölgesi, kılların rengi, yoğunluğu ve kişisel özelliklerle ilişkili olarak tedaviden  alınan yanıt değişken olabilir. Bir hastalık sonucu oluşan tüyler (hormonal bozukluklar gibi) lazer uygulamasıyla yok edilse bile , mevcut hastalık kontrol altına alınmadıkça, tekrar çıkacaktır.Bu nedenle mevcut hastalığın da aynı anda tedavisi gerekir.

  Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay altına alınmıştır. Ancak bu noktada önemli olan seçeceğiniz  merkezin uzman doktor kontrolünde işlem yapan, FDA onaylı, etkisi ve güvenilirliği tescillenmiş lazer cihazlarını kullanan bir sağlık kurumu olmasıdır. Doğru ellerde, kaliteli ve cildinize uygun lazer cihaz sistemiyle ve doğru dozlarda yapılan lazer epilasyon işleminin herhangi ciddi  bir yan etkisi veya riski bulunmamaktadır.

  Nadir olarak görülebilen yan etkileri şunlardır; Kızarıklık olabilir genelde 1-2 saatte , nadiren birkaç günde geçer. Ödem olabilir, 1- 2 günde geçer.  Sivilcelenme (folikülit) olabilir .

  Merkezimizden Fotoğraflar