Lazer epilasyon fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Lazer epilasyon fiyatları konusunda pek çok kişi araştırma yapmaktadır. Dolayısıyla fiyatın neye göre belirlendiği ve neden farklı fiyat politikalarının uygulandığı hep merak konusu olmuştur. Yazımızda bu konudaki değişkenliği ele alacağız ve epilasyon fiyatları konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Lazer epilasyon, 1990’lı yıllarla beraber hayatımıza dahil olmuş bir işlemdir. Vücudumuzda istemediğimiz kıl ve tüylerin yok edilmesinde kullanılan lazer cihazı ile işlem gerçekleşmektedir.  Uygulama öncesinde kişiler lazer epilasyon fiyatları konusunda meraklarını gidermek istemektedirler. Ancak buna yanıt vermek için birtakım değişkenlerin bilinmesi gerekmektedir. Öncelikle yaşadığınız şehir, uygulamayı yapacak firma, lazer epilasyon yapılacak alan, cinsiyet, tedavi sırasında kullanılacak olan cihaz gibi pek çok değişken lazer epilasyon seans fiyatları belirleme konusunda bize rehberlik etmektedir.

Kadınların lazer epilasyon yapılacak alanları erkeklere göre daha fazladır. Yüz, dudak üstü, koltuk altı, bikini ve bacak bölgelerinde yapılacak uygulamalar hem bölgeye göre hem de kılların yoğunluğuna göre değişmektedir. Dolayısıyla bu faktörler tüm vücut lazer epilasyon fiyatları belirleme konusunda bilgi sahibi olmamız gereken faktörlerdir. Erkeklerde ise durum biraz daha farklıdır. Epilasyon yapılacak alan kadınlara göre az olması lazer epilasyon fiyatlarını etkiler.

Lazer epilasyon yapılacak alan da lazer epilasyon seans fiyatlarını etkilemektedir. Örneğin kol kısmına yapılacak olan seans daha kısa sürerken, bacağa yapılan vuruş sayısı daha fazla olduğu için fiyat ister istemez etkilenmektedir.

İstanbul Lazer Epilasyon

Yaşadığınız şehirde epilasyon uygulamasını yapan yerin sıklığı da size olumlu anlamda yansımaktadır. Özellikle nüfusu milyonları bulan büyükşehirlerimizde lazer epilasyon fiyatları ister istemez rekabetin de getirdiği etki ile aşağıya çekilir. Bu bağlamda lazer epilasyon seans fiyatları küçük şehirlerimizde büyük illere göre daha yüksektir.

İstanbul’da lazer epilasyon uygulaması yapan pek çok sağlık kuruluşu bulunmaktadır. Dolayısıyla tüm vücut lazer epilasyon fiyatları konusunda daha iyi bir rakam yakalama şansını elde edebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta Sağlık Bakanlığı tarafından işletmeye yetki verilip verilmediğidir. Bakanlık tarafından işaret edilmemiş bir yerde bu işlemi yaptırmak hem sağlığınıza hem de cebinize zarar verebilir.

Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazın Önemi

Lazer epilasyon seans fiyatları bölgelerin ayrı ayrı hesaplanması ile de yukarı yönlü etkilenir.  Bu nedenle tüm vücut lazer epilasyon fiyatları sizin için daha uygun olabilir. Bu noktada ister bütün vücudunuzu isterseniz de belirli bölgeleri yaptırın mutlaka kaliteli bir cihaz kullanan işletmeyi tercih edin. Gerçek lazer olan Alexandrite lazer epilasyon son dönemlerde hem firmaların hem de bu konuda yardım alan kişilerin tercihi olmaktadır. Kaliteli bir cihaz olması nedeniyle elbette tüm vücut lazer epilasyon fiyatları etkilenmektedir. Koltukaltı, alt bacak kısımları ve bikini gibi kılların daha yoğun ve sert olduğu alanlarda etkili olan ve çok tercih edilen Alexandrite lazer, yüz ve kol gibi daha ince kılların olduğu noktalarda da etkili sonuçlar vermektedir.

Lazer epilasyon ve lazer epilasyon fiyatları hakkındaki sorularınız için medikal estetik servisimize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Lazer epilasyon nedir?

  Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmada en etkili ve en güvenli yöntemdir. Cilde uygulanan lazer enerjisi kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilir ve bu sayede  kıl kökleri azalarak yok olurlar.

  İstenmeyen tüylerden kurtulmada en fazla tercih edilen yöntem olan lazer epilasyon uygulaması, kıl oluşumunu tamamlamış ve uygulamaya engel herhangi bir sağlık problemi olmayan herkese güvenle uygulanabilmektedir.

  LÜTFEN DİKKAT !! Lazer epilasyon sadece bu konuda yetkilendirilmiş ve Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen sağlık kurumlarında ve uzman doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Ayrıca lazer epilasyon cihazının FDA onaylı olması da çok önemlidir. FDA onaysız cihazlarla yapılan uygulamalarda geri dönüşü olmayan ciddi zararlar olabilmektedir. Güzellik salonlarının ve kuaförlerin lazer uygulama yetkisi yoktur. Buralarda lazer cihazları Sağlık Bakanlığı’nın izni olmadan, yetkisiz kişilerce, kaçak olarak kullanılmaktadır. Lazer enerjisi çok güçlü bir enerji olduğundan, bu gibi yetkisiz yerlerde yapılan uygulamalar sağlığınız açısından çok ciddi riskler içermektedir. 

  Lazer epilasyon göz çevresi hariç tüm cilde uygulanabilir. Uygulanacak ciltte herhangi bir krem, yağ veya makyaj olmamalıdır. İşlem sırasında gözlerin lazer ışınlarından etkilenmemesi için özel gözlük kullanılmaktadır. Uygulama öncesi gereken hazırlıklar tamamlandıktan sonra epilasyon uygulanacak bölgedeki kıl köklerine uygun miktarda lazer enerjisi uygulanır.

  Kıl köklerinde yer alan melanin pigmenti uygulanan lazer enerjisini emer ve ortaya çıkan enerji kıl kökünü yok eder. Ancak koyu renk  ciltlerde de melanin dediğimiz renk pigmentleri yoğun olarak bulunduğundan, lazer enerjisi cilt tarafından da emilebilmekte ve bu da ciltte lekelenmelere neden olabilmektedir. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde uygulanacak lazerin uzmanlar tarafından seçilmesi gerekmektedir. Bunun tam tersi bir durumda ise, çok açık renkli tüylerde melanin pigmenti bulunmadığı için lazer epilasyon yeterli etkiyi göstermeyebilir. İşlemin sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte 5-8 seans sonunda ortaya çıkmaktadır.

  Alexandrite Lazer 755 nanometre dalga boyunda çalışır. Bu dalga boyunda melanin pigmentinin lazer emilimi çok yüksektir. Alexandrite cihazı özellikle kalın ve koyu renkli kıllarda çok etkili olmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Alexandrite lazer epilasyonda ayrıca bir soğutma sistemi bulunduğundan uygulama sırasında acı hissi minimum düzeyde olur. İz kalma ihtimali de yok denecek kadar azdır. Hastadan hastaya değişmekle birlikte 5-8 seans arasında sonuç alınmaktadır.

  Lazer epilasyonun en büyük avantajı kalıcı bir tedavi yöntemi olmasıdır. Bu uygulama sayesinde kişi istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmaktadır. Tüyler tekrar çıksa bile çok daha küçük ve açık renkli olmaktadır. İşlem oldukça acısızdır, kişi tarafından sadece küçük bir fiske vuruşu gibi algılanır. Lazer epilasyon ile kısa sürede büyük alanlarda çalışma yapılabilir.

  Sağlık kurumlarında, doktor kontrolünde ve FDA onaylı cihazlarla uygulanan lazer son derece güvenli olup bugüne kadar birikici bir etkisine rastlanmamıştır. Merkezimizde epilasyon konusunda en güvenilir cihazlardan biri olan Amerikan FDA onaylı Alexandrite lazer sistemi ( CANDELA Gentle LASE PRO ) kullanılmaktadır. Bu cihazlar ABD’den İngiltere’ye, Hollanda’dan Avustralya’ya kadar çeşitli gelişmiş ülkelerde de kullanılmaktadır.

  Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar ancak cilt yüzeyinin yaklaşık 1 mm altında bulunan kıl köklerine kadar ulaşabilmekte, daha derine ve iç organlara ulaşamamaktadır. Lazer cihazı, ışını deriye sadece kıl köklerinin etkileneceği, kılı çevreleyen diğer yapılara zarar gelmeyecek kadar kısa bir süre boyunca verir. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar radyolojik görüntüleme yöntemlerinde kullanılan X ışınlarından farklı olup, noniyonize karakterdedir. Bundan dolayı lazer epilasyonun kısırlık yapması mümkün değildir ve kısırlık yaptığına dair bilimsel bir veri de bulunmamaktadır.

  Günümüzde artık erkekler de en az kadınlar kadar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyonu tercih etmektedirler. Merkezimizde erkeklere de lazer epilasyon başarıyla uygulanmaktadır.

  Kalp pili olanlarda, sara hastalığında, hamilelerde, sarı ,beyaz ve ayva tüylü olanlarda, ışığa duyarlı ilaç kullananlarda, cilt kanseri olanlarda, ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar , cilt soyma ürünleri kullananlara bıraktıktan sonra  15 gün boyunca,  Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca lazer epilasyon uygulanmaz. Ayrıca güneş banyosundan ve solaryumdan hemen sonra lazer uygulanmamalıdır. Seanslar bitene kadar özellikle güneş ışınlarından ve solaryumdan kaçınmak gerekir.

   Uygulama aralıkları yüz bölgesi için 4-6 hafta, vücut için 8-10 haftadır. Düzenli uygulama ile seans aralıkları gittikçe açılır. Seans aralıklarını belirleyen asıl etmen uygulanan kişinin cilt yapısı ve kıl tipidir. Ten ve tüy rengine bağlı olarak tedavi sonuçları hastadan hastaya değişebilir. Ancak tedavi başlangıcından itibaren tüyler daha yavaş ve ince çıkar. Uygulama bölgesi, kılların rengi, yoğunluğu ve kişisel özelliklerle ilişkili olarak tedaviden  alınan yanıt değişken olabilir. Bir hastalık sonucu oluşan tüyler (hormonal bozukluklar gibi) lazer uygulamasıyla yok edilse bile , mevcut hastalık kontrol altına alınmadıkça, tekrar çıkacaktır.Bu nedenle mevcut hastalığın da aynı anda tedavisi gerekir.

  Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay altına alınmıştır. Ancak bu noktada önemli olan seçeceğiniz  merkezin uzman doktor kontrolünde işlem yapan, FDA onaylı, etkisi ve güvenilirliği tescillenmiş lazer cihazlarını kullanan bir sağlık kurumu olmasıdır. Doğru ellerde, kaliteli ve cildinize uygun lazer cihaz sistemiyle ve doğru dozlarda yapılan lazer epilasyon işleminin herhangi ciddi  bir yan etkisi veya riski bulunmamaktadır.

  Nadir olarak görülebilen yan etkileri şunlardır; Kızarıklık olabilir genelde 1-2 saatte , nadiren birkaç günde geçer. Ödem olabilir, 1- 2 günde geçer.  Sivilcelenme (folikülit) olabilir .

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar