Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Bu tedavi sonunda uygulama yapılan bölgede tüylenme görülmez.

Kıl köklerine doğrudan verilen ışınlar ile uygulanan lazer epilasyon, özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çalışan kadınların en büyük sorunlarından birisi olan tüy alma işlemi saatlerce sürmekte ve günün belli zamanını bu işleme ayrılmaktadır. Oldukça zorlu ve zaman zaman acı veren işlem olması dolayısıyla bu yöntemleri terk eden kadınlar lazer epilasyon ile tüm tüylerinden birkaç seans sonunda kurtulabiliyor.

Her ne kadar kadınların ilgi gösterdiği bir yöntem olsa da son dönemlerde erkekler de lazer epilasyon yaptırmaktadır. Özellikle sakal bölgesinde çıkan istenmeyen tüyleri yok etmek isteyen erkekler, yöntem ile birlikte bu sorunu da ortadan kaldırıyorlar.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulaması hem bölgesel hem de tüm vücuda uygulanabilecek şekilde yapılmaktadır. Ayrıca işlem sırasında herhangi bir acı hissedilmemesi de kişiler açısından önem taşımaktadır.

Lazer epilasyon, kıl köklerine yapılan atış ile uygulanan tedavi yöntemidir. Özellikle aşırı tüylenme sorun ile karşılaşılan kişilerde bu tedavi daha fazla etki etmektedir.

Lazer epilasyon uygulamasının verimliliğini etkileyen püf noktalar vardır ve buna göre zaman içerisinde herkese etkili olabilecek farklı yöntemler ortaya konmuştur. Etkili bir epilasyon süreci için Cilt rengi ve yapısı, kıl renginin ve tüyün yapısı (kalınlık derecesi), kişinin hormonlarının durumu, işlemi yapanın uzmanlığı (mutlaka uzman doktor gözetiminde tüm süreç işlemelidir), cihazın ve lazer türünün kişiye uygunluğu, işlemin düzenli seanslar halinde devamlılığı maddeleri mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Epilasyon yöntemleri kişiseldir. Bu bağlamda Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Nd Yag Lazer epilasyon türleri kişilerin cilt ve kıl yapıları göz önünde bulundurularak kullanılır. Koyu renk tenlerde diode lazer kullanılırken, açık renklerde alexandrite yöntemi kullanılmaktadır. Çok koyu renk tenler için de epilasyon türü geliştirilmiş olup bunun ismi de Nd Yag’dır. Dolayısıyla kişinin tercihlerinden çok uzmanların kişi üzerinde yaptığı çalışmaların ve değerlendirmeleri sonucu olarak bir yöntem kullanılmaktadır.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon için hem bölgesel hem de tüm vücut terimleri kullanılmaktadır. Erkekler genellikle bölgesel epilasyon yaptırırken kadınlar genel yani tüm vücut lazer epilasyon yaptırmaktadırlar. Bu da lazer epilasyon fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Fiyatlara etki eden lazer epilasyon seans fiyatları da sayının artmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu noktada uzmanlık alanı olan kurumlarla görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Özel Hastanede Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamaları genel olarak özel hastanelerde yapılmaktadır. Dolayısıyla özel hastanelerde bu işlemi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon seans fiyatları özel hastanelerin uyguladığı politika ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Dolayısıyla kentinizdeki hastaneye gidip fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

Lazer epilasyon fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Lazer epilasyon fiyatları konusunda pek çok kişi araştırma yapmaktadır. Dolayısıyla fiyatın neye göre belirlendiği ve neden farklı fiyat politikalarının uygulandığı hep merak konusu olmuştur. Yazımızda bu konudaki değişkenliği ele alacağız ve epilasyon fiyatları konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Lazer Epilasyon FiyatlarıLazer epilasyon, 1990’lı yıllarla beraber hayatımıza dahil olmuş bir işlemdir. Vücudumuzda istemediğimiz kıl ve tüylerin yok edilmesinde kullanılan lazer cihazı ile işlem gerçekleşmektedir.  Uygulama öncesinde kişiler lazer epilasyon fiyatları konusunda meraklarını gidermek istemektedirler. Ancak buna yanıt vermek için birtakım değişkenlerin bilinmesi gerekmektedir. Öncelikle yaşadığınız şehir, uygulamayı yapacak firma, lazer epilasyon yapılacak alan, cinsiyet, tedavi sırasında kullanılacak olan cihaz gibi pek çok değişken lazer epilasyon seans fiyatları belirleme konusunda bize rehberlik etmektedir.

Kadınların lazer epilasyon yapılacak alanları erkeklere göre daha fazladır. Yüz, dudak üstü, koltuk altı, bikini ve bacak bölgelerinde yapılacak uygulamalar hem bölgeye göre hem de kılların yoğunluğuna göre değişmektedir. Dolayısıyla bu faktörler tüm vücut lazer epilasyon fiyatları belirleme konusunda bilgi sahibi olmamız gereken faktörlerdir. Erkeklerde ise durum biraz daha farklıdır. Epilasyon yapılacak alan kadınlara göre az olması lazer epilasyon fiyatlarını etkiler.

Lazer epilasyon yapılacak alan da lazer epilasyon seans fiyatlarını etkilemektedir. Örneğin kol kısmına yapılacak olan seans daha kısa sürerken, bacağa yapılan vuruş sayısı daha fazla olduğu için fiyat ister istemez etkilenmektedir.

İstanbul Lazer Epilasyon

Yaşadığınız şehirde epilasyon uygulamasını yapan yerin sıklığı da size olumlu anlamda yansımaktadır. Özellikle nüfusu milyonları bulan büyükşehirlerimizde lazer epilasyon fiyatları ister istemez rekabetin de getirdiği etki ile aşağıya çekilir. Bu bağlamda lazer epilasyon seans fiyatları küçük şehirlerimizde büyük illere göre daha yüksektir.

İstanbul’da lazer epilasyon uygulaması yapan pek çok sağlık kuruluşu bulunmaktadır. Dolayısıyla tüm vücut lazer epilasyon fiyatları konusunda daha iyi bir rakam yakalama şansını elde edebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta Sağlık Bakanlığı tarafından işletmeye yetki verilip verilmediğidir. Bakanlık tarafından işaret edilmemiş bir yerde bu işlemi yaptırmak hem sağlığınıza hem de cebinize zarar verebilir.

Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazın Önemi

Lazer epilasyon seans fiyatları bölgelerin ayrı ayrı hesaplanması ile de yukarı yönlü etkilenir.  Bu nedenle tüm vücut lazer epilasyon fiyatları sizin için daha uygun olabilir. Bu noktada ister bütün vücudunuzu isterseniz de belirli bölgeleri yaptırın mutlaka kaliteli bir cihaz kullanan işletmeyi tercih edin. Gerçek lazer olan Alexandrite lazer epilasyon son dönemlerde hem firmaların hem de bu konuda yardım alan kişilerin tercihi olmaktadır. Kaliteli bir cihaz olması nedeniyle elbette tüm vücut lazer epilasyon fiyatları etkilenmektedir. Koltukaltı, alt bacak kısımları ve bikini gibi kılların daha yoğun ve sert olduğu alanlarda etkili olan ve çok tercih edilen Alexandrite lazer, yüz ve kol gibi daha ince kılların olduğu noktalarda da etkili sonuçlar vermektedir.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kesin bir şekilde kurtulmak için uygulanan yöntemdir. Özellikle kadınlar vücutlarındaki birçok bölgede çıkan tüylerle baş edebilmek için bu yöntemi kullanırlar.

Lazer epilasyon konusunda genel ağırlık kadınlarındır. Ancak son dönemlerde erkekler de bu tür çözümlere başvurmaya başlamışlardır. Çünkü bu dönemde bakımlı erkek kavramı çıkmış ve bazı tüylerin alınması söz konusu olmuştur. Fakat hala genel olarak kadınların bu yönteme başvurduğu söylenebilir. Epilasyon yöntemi sayesinde saatlerce tüylerini almakla uğraşan kişiler zaman kazanır.

Bu yöntemin tercih edilmesinin ana sebebi uygulamanın yapıldığı bölgede tüylenmeyi tamamen ortadan kaldırmasıdır. Kısacası uygulamanın sayesinde kişi sürekli almak zorunda kaldığı tüyleri ile bir daha uğraşmasına gerek olmadan hayatına devam edebilir.

Lazer epilasyon dediğimiz kavram 25 senelik olsa da yıllar içerisinde ciddi gelişim gösterdi ve teknolojinin gücünü de arkasına alarak farklı uygulama türleri ortaya çıkarttı. Bu türler içerisinde Alexandrite Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon, Nd Yag Lazer Epilasyon sayılabilir.

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Belirli aralıklarla yapılan seanslar aracılığıyla uygulanan Lazer epilasyon, bütün kürlerin tamamlanması ile sonuca kavuşabilir. Uygulama eğer bir şekilde yarım kalırsa bölgede yeniden tüylenme görülebilir.

Epilasyon, ışın gönderen bir cihaz aracılığı ile yapılıyor. Kişinin tüylerinin köküne zarar veren ve yeniden oluşmasını engelleyecek şekilde tutan bu lazer uygulaması ışın enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek çalışmaktadır. Bu sayede kıl kökü tamamen tahrip olur ve tüylenen bölgelerde yeniden tüy çıkışı görülmez.

Lazer epilasyon tüm vücut kaç seansta biter?

Lazer epilasyon çeşitlerine göre seans süresi de değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak lazer epilasyon tüm vücut 7 ila 8 seans arasında bitmektedir. Ancak bu noktada tüylerinizin güçlü yapısı ve cinsiyetiniz de oldukça önemli rol oynar. Çünkü kadınlarda tüyler daha zayıf yapılıyken erkeklerde kökler daha güçlü olabilmektedir. Dolayısıyla lazer epilasyon yaptıracağınız kurumdan bu konuda daha net bilgi alabilirsiniz.

Lazer epilasyon kaç yaş aralığında yapılmalı?

Lazer epilasyonda çocuk denilecek yaşlarda (12 ila 16) uygulama yapılmaktan kaçınılmaktadır. Bunun temel sebebi bu yaşlar gelişim çağı olduğu için yapılacak işlemin tutmama ihtimalinin yüksek olmasıdır. Yine bu dönemde hormonal olarak daha aktif bir çağ içerisinde olunduğu için lazer epilasyon uygulaması başarısız sonuçlanabilmektedir. Genel olarak 16 yaşın altına da lazer epilasyon bu sebeple önerilmiyor. Bunun yanı sıra 18 yaşından başlamak üzere dilediğiniz yaşta yaptırabilirsiniz.

Hangi lazer epilasyonu yaptırmalıyım?

Lazer epilasyonlar birden fazla çeşidi barındırmaktadır. Buna göre ten renginize, tüylerinizin rengine ve daha birçok etkene göre lazer epilasyon çeşitleri bulunmaktadır. Yıllar içerisinde daha başarılı olması açısında pek çok model ortaya konmuştur. Ayrıca vücut yapınız ve yaptıracağınız bölgeye göre de epilasyon çeşidi değişim gösterir. Bu konunun uzmanı ile görüşerek daha net bilgi edinebilirsiniz.

Lazer epilasyon, genellikle kadınların tüylerinden kurtularak, vücutlarını pürüzsüz hale getirdikleri yöntem olarak biliniyor. Vücutta istenmeyen tüy olarak da bilinen bedenin görünen ya da görünmeyen tüm noktalarına rahatlıkla uygulanabilen lazer epilasyonlar çıktıkları ilk günden bu yana geçirdikleri değişim ve dönüşüm ile farklı cilt tiplerine sahip kişilere profesyonel bir şekilde uygulanabilmektedir.

Lazer epilasyonda en fazla merak edilen konu kaç seans süreceği? Yönünde oluyor. Bu soruya net bir yanıt vermek oldukça güç. Bunun temel sebebi ise her bölgenin tüy yapısının farklı olması ve buna bağlı olarak seans sayısının da değişime uğramasıdır.

Lazer epilasyon genel olarak kadınlar tarafından yapılsa da son dönemde bakımlı erkekler de bu konuda profesyonel destek almakta, epilasyon hizmeti veren yerlerde erkeklerin sayısının her geçen gün arttığını görmekteyiz.

Epilasyon yapılacak bölgelerin sayısı tekniğin gelişmesi ile birlikte artışa geçti. Dolayısıyla kişiler dilerse tüm vücut dilerse de belirli bölgelerine lazer epilasyon yaptırabilir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları

Hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilen tüm vücut lazer epilasyon genellikle yaz mevsimi gelmeden yaptırılmaya çalışılan tekniklerin başında geliyor. Kişi vücudunun tüm bölgelerinde yer alan tüylerden ve kıllardan kurtulmak için lazer epilasyon hizmeti veren bir yer ile anlaşarak, bu anlamda profesyonel destek alabilir.

Tüm vücut lazer epilasyon son derece başarılı bir işlemdir. Tüm vücut lazer epilasyon fiyatı da bunu yaptırmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konular arasında yer alıyor. Her kurumun farklı fiyat politikası bulunmaktadır. Bu nedenle tüm vücut lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz kurum ile görüşmeniz size sağlıklı bilgi sağlayacaktır.

Bölgesel Lazer Epilasyon Fiyatları

Tüm vücut lazer epilasyon yaptırabileceğiniz gibi yalnızca belirli hatlarınızı da bu işleme tabi tutabilirsiniz. Bölgesel lazer epilasyon olarak geçen bu işlemde yedi işlem yaptırabilirsiniz. Bölgesel lazer epilasyonlar yapılacak bölgeye ve uygulanacak tedavinin seans süresine göre değişmektedir.

Koltuk Altı: Koltuk altı bölgesinde istenmeyen tüylerin yok edilmesi için yapılan işlemdir. Koltuk altı bölgesi için ortalama 6 seans belirlenmektedir.

Kol: Kol bölgesi özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Buranın tüysüz olması görünüm açısından tamamlayıcıdır. Ortalama 8 seansta bu sorun çözüme kavuşmaktadır.

Bacak: Özellikle kadınlarda çok fazla istenen bacak epilasyonu, etek, bikini gibi bacakları gösteren kıyafetlerde kendisini göstermektedir. 2 seans içerisinde bacak epilasyonu tamamlanmaktadır.

Göbek: Göbek ve çevresine buz lazer epilasyon önerilmektedir. Elbette burada kişinin de tercihi oldukça önemlidir. Ortalama olarak 8 seansta göbek bölgesindeki tüylenmeler sona ermektedir.

Göğüs: Göğüs bölgesi genel olarak erkeklerin istediği lazer epilasyon olarak bilinmektedir. 6 ila 8 seans içerisinde sorun çözülmektedir.

Genital: Kadınların en fazla dikkat ettiği bölgelerden birisi olan genital bölge temizliğini kalıcı hale getirmek için uygulanan lazer epilasyon, 5 ila 6 seans arasında sürer.

Bikini: Yaz ayları gelmeden çok fazla istenen bikini bölgesi lazer epilasyon da genital bölge gibi 5 ila 6 seans sürer.

Lazer Epilasyon, istenmeyen tüyleri gidermek için lazer teknolojisini kullanan kozmetik bir prosedürü olarak biliniyor. Ağda veya tıraş gibi geleneksel epilasyon yöntemlerinin aksine, lazer epilasyon daha kalıcı bir çözüm sunduğu için son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Prosedür, lazer şeklindeki konsantre ışık huzmelerini kıl köklerine yönlendirmesi mantığı ile çalışır. Bu ışık enerjisi saç köklerindeki pigment tarafından emilerek onların hasar görmesine ve sonunda yok olmasına neden olur. Sonuç olarak, tedavi edilen bölgedeki saç büyümesi yavaşlar veya tamamen durur.

Lazer epilasyonun en büyük avantajlarından biri yüz, bacaklar, kollar, koltuk altı, sırt, göğüs ve bikini bölgesi gibi çok çeşitli vücut bölgelerine uygulanabilmesidir. Prosedür genellikle lisanslı bir tıp uzmanı tarafından gerçekleştirilir ve tıbbi bir spa, dermatolog muayenehanesi veya kozmetik cerrahi merkezinde yapılabilir.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce, doktorunuzla bir konsültasyon planlamak önemlidir. Konsültasyon sırasında doktorunuz vücudunuzdaki tüylerin büyüme şeklini inceleyecek ve en iyi tedavi yöntemini belirleyecektir. Prosedürün sizin için güvenli ve etkili olduğundan emin olmak için cilt tipinizi ve renginizi ve sahip olabileceğiniz tıbbi durumları da değerlendireceklerdir.

İşlem sırasında gözlerinizi lazer ışığından korumak için koruyucu gözlük takmanız istenecektir. Lazer cihazı, her biri bir grup kıl kökünü hedef alan bir dizi darbeyle tedavi alanı üzerinden geçirilecektir. Lazer enerjisi kıldaki pigment tarafından emilir ve bu daha sonra foliküllere zarar vererek gelecekteki saç büyümesini yavaşlatır veya durdurur.

Prosedürün uzunluğu, tedavi bölgesinin boyutuna bağlı olacaktır, ancak tipik olarak birkaç dakikadan bir saate kadar sürer. Hastaların çoğu işlem sırasında yalnızca hafif bir rahatsızlık bildirir; bu, deriye bir lastik bandın takılması hissine benzetilebilir.

İşlem sonrasında uygulama yapılan bölge kısa süreliğine kırmızı ve şiş olabilir. Ayrıca hafif bir kaşıntı veya rahatsızlık hissedebilirsiniz, ancak bu belirtiler birkaç saat içinde kendiliğinden düzelecektir. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, tedavi edilen bölgedeki saçlar dökülmeye başlayacak ve gelecekteki saç büyümesi yavaşlayacak veya tamamen duracaktır.

Sonuç olarak lazer epilasyon istenmeyen tüylerin yok edilmesinde güvenli, etkili ve kalıcı bir çözümdür. Eğitimli bir profesyonelin yardımıyla, sürekli tıraş veya ağda ile uğraşmadan ipeksi pürüzsüz bir cildin keyfini çıkarabilirsiniz. Prosedürün sizin için doğru olduğundan emin olmak için önce doktorunuzla bir konsültasyon planlamayı unutmayın.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, tedavi bölgesinin büyüklüğü, gerekli seans sayısı ve kliniğin konumu gibi birçok faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bacaklar veya sırt gibi daha geniş alanlar, daha fazla lazer enerjisi ve tamamlamak için daha fazla zaman gerektirecek, bu da seans başına daha yüksek bir maliyete yol açacaktır.

Lazer Epilasyon Seans Fiyatları

Lazer epilasyon seans fiyatları her kurumda farklı uygulanmaktadır. Bunun için kullanılan aletler ve profesyonel ekip oldukça önemlidir.

Özel Hastanede Lazer Epilasyon

Özel hastanede lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Bunun için mutlaka kurum ile iletişime geçmeli ve gerekli bilgileri almalısınız.

Lazer epilasyon ve lazer epilasyon fiyatları hakkındaki sorularınız için medikal estetik servisimize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Lazer epilasyon nedir?

  Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmada en etkili ve en güvenli yöntemdir. Cilde uygulanan lazer enerjisi kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilir ve bu sayede  kıl kökleri azalarak yok olurlar.

  İstenmeyen tüylerden kurtulmada en fazla tercih edilen yöntem olan lazer epilasyon uygulaması, kıl oluşumunu tamamlamış ve uygulamaya engel herhangi bir sağlık problemi olmayan herkese güvenle uygulanabilmektedir.

  LÜTFEN DİKKAT !! Lazer epilasyon sadece bu konuda yetkilendirilmiş ve Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen sağlık kurumlarında ve uzman doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Ayrıca lazer epilasyon cihazının FDA onaylı olması da çok önemlidir. FDA onaysız cihazlarla yapılan uygulamalarda geri dönüşü olmayan ciddi zararlar olabilmektedir. Güzellik salonlarının ve kuaförlerin lazer uygulama yetkisi yoktur. Buralarda lazer cihazları Sağlık Bakanlığı’nın izni olmadan, yetkisiz kişilerce, kaçak olarak kullanılmaktadır. Lazer enerjisi çok güçlü bir enerji olduğundan, bu gibi yetkisiz yerlerde yapılan uygulamalar sağlığınız açısından çok ciddi riskler içermektedir. 

  Lazer epilasyon göz çevresi hariç tüm cilde uygulanabilir. Uygulanacak ciltte herhangi bir krem, yağ veya makyaj olmamalıdır. İşlem sırasında gözlerin lazer ışınlarından etkilenmemesi için özel gözlük kullanılmaktadır. Uygulama öncesi gereken hazırlıklar tamamlandıktan sonra epilasyon uygulanacak bölgedeki kıl köklerine uygun miktarda lazer enerjisi uygulanır.

  Kıl köklerinde yer alan melanin pigmenti uygulanan lazer enerjisini emer ve ortaya çıkan enerji kıl kökünü yok eder. Ancak koyu renk  ciltlerde de melanin dediğimiz renk pigmentleri yoğun olarak bulunduğundan, lazer enerjisi cilt tarafından da emilebilmekte ve bu da ciltte lekelenmelere neden olabilmektedir. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde uygulanacak lazerin uzmanlar tarafından seçilmesi gerekmektedir. Bunun tam tersi bir durumda ise, çok açık renkli tüylerde melanin pigmenti bulunmadığı için lazer epilasyon yeterli etkiyi göstermeyebilir. İşlemin sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte 5-8 seans sonunda ortaya çıkmaktadır.

  Alexandrite Lazer 755 nanometre dalga boyunda çalışır. Bu dalga boyunda melanin pigmentinin lazer emilimi çok yüksektir. Alexandrite cihazı özellikle kalın ve koyu renkli kıllarda çok etkili olmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Alexandrite lazer epilasyonda ayrıca bir soğutma sistemi bulunduğundan uygulama sırasında acı hissi minimum düzeyde olur. İz kalma ihtimali de yok denecek kadar azdır. Hastadan hastaya değişmekle birlikte 5-8 seans arasında sonuç alınmaktadır.

  Lazer epilasyonun en büyük avantajı kalıcı bir tedavi yöntemi olmasıdır. Bu uygulama sayesinde kişi istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmaktadır. Tüyler tekrar çıksa bile çok daha küçük ve açık renkli olmaktadır. İşlem oldukça acısızdır, kişi tarafından sadece küçük bir fiske vuruşu gibi algılanır. Lazer epilasyon ile kısa sürede büyük alanlarda çalışma yapılabilir.

  Sağlık kurumlarında, doktor kontrolünde ve FDA onaylı cihazlarla uygulanan lazer son derece güvenli olup bugüne kadar birikici bir etkisine rastlanmamıştır. Merkezimizde epilasyon konusunda en güvenilir cihazlar olan Amerikan FDA onaylı Alexandrite Lazer Sistemi ve Buz Lazer Sistemi kullanılmaktadır. Bu cihazlar ABD’den İngiltere’ye, Hollanda’dan Avustralya’ya kadar çeşitli gelişmiş ülkelerde de kullanılmaktadır.

  Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar ancak cilt yüzeyinin yaklaşık 1 mm altında bulunan kıl köklerine kadar ulaşabilmekte, daha derine ve iç organlara ulaşamamaktadır. Lazer cihazı, ışını deriye sadece kıl köklerinin etkileneceği, kılı çevreleyen diğer yapılara zarar gelmeyecek kadar kısa bir süre boyunca verir. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar radyolojik görüntüleme yöntemlerinde kullanılan X ışınlarından farklı olup, noniyonize karakterdedir. Bundan dolayı lazer epilasyonun kısırlık yapması mümkün değildir ve kısırlık yaptığına dair bilimsel bir veri de bulunmamaktadır.

  Günümüzde artık erkekler de en az kadınlar kadar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyonu tercih etmektedirler. Merkezimizde erkeklere de lazer epilasyon başarıyla uygulanmaktadır.

  Kalp pili olanlarda, sara hastalığında, hamilelerde, sarı ,beyaz ve ayva tüylü olanlarda, ışığa duyarlı ilaç kullananlarda, cilt kanseri olanlarda, ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar , cilt soyma ürünleri kullananlara bıraktıktan sonra  15 gün boyunca,  Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca lazer epilasyon uygulanmaz. Ayrıca güneş banyosundan ve solaryumdan hemen sonra lazer uygulanmamalıdır. Seanslar bitene kadar özellikle güneş ışınlarından ve solaryumdan kaçınmak gerekir.

   Uygulama aralıkları yüz bölgesi için 4-6 hafta, vücut için 8-10 haftadır. Düzenli uygulama ile seans aralıkları gittikçe açılır. Seans aralıklarını belirleyen asıl etmen uygulanan kişinin cilt yapısı ve kıl tipidir. Ten ve tüy rengine bağlı olarak tedavi sonuçları hastadan hastaya değişebilir. Ancak tedavi başlangıcından itibaren tüyler daha yavaş ve ince çıkar. Uygulama bölgesi, kılların rengi, yoğunluğu ve kişisel özelliklerle ilişkili olarak tedaviden  alınan yanıt değişken olabilir. Bir hastalık sonucu oluşan tüyler (hormonal bozukluklar gibi) lazer uygulamasıyla yok edilse bile , mevcut hastalık kontrol altına alınmadıkça, tekrar çıkacaktır.Bu nedenle mevcut hastalığın da aynı anda tedavisi gerekir.

  Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay altına alınmıştır. Ancak bu noktada önemli olan seçeceğiniz  merkezin uzman doktor kontrolünde işlem yapan, FDA onaylı, etkisi ve güvenilirliği tescillenmiş lazer cihazlarını kullanan bir sağlık kurumu olmasıdır. Doğru ellerde, kaliteli ve cildinize uygun lazer cihaz sistemiyle ve doğru dozlarda yapılan lazer epilasyon işleminin herhangi ciddi  bir yan etkisi veya riski bulunmamaktadır.

  Nadir olarak görülebilen yan etkileri şunlardır; Kızarıklık olabilir genelde 1-2 saatte , nadiren birkaç günde geçer. Ödem olabilir, 1- 2 günde geçer.  Sivilcelenme (folikülit) olabilir .

  Merkezimizden Fotoğraflar