Hyalünorik asit dolgusu nedir? Nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Hyalüronik asit dolgusu medikal estetik uygulamaları arasında oldukça popüler olan yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran cildin su tutma kapasitesini artırarak kırışıklık benzeri oluşumların düzeltilmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Hyalüronik asit dolgusunun en çok kullanıldığı bölge yüz bölgedisidir. Yüz bölgesine uygulanan dolgu uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi almak için yüz dolgusu nedir yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda hyalüronik asit dolgusu nedir, hyalüronik asit dolgusu nasıl yapılır ve hyalüronik asit dolgusu avantajları nelerdir konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Hyalüronik asit dolgusu nedir?

Hyalüronik asit tüm vücudumuzda termis denilen tabakada bulunan su ve şeker yapıda su tutmayı sağlayan bir yapıdır. Hyalüronik asit ciltte meydana gelen kırışıklıkları ve oluşan sarkmaları gidermek için kullanılır. Vücudumuzda mevcut olduğu için cildin her bölgesinde rahatlıkla uygulanabilir. Tüm insanlarda benzer yapıda olması sebebi ile alerjik reaksiyon riski oldukça düşüktür. Hyalüronik asitin eklemler arasında kayganlık sağlaması ve cildi gergin tutmak gibi görevleri vardır. Vücudun her bölgesine uygulanmaktadır. Buralar; alındaki çizgiler, gözyaşı oluğu, kazayağı çizgileri, elmacık kemiği oluşumu, gülme çizgileri, alt çene hattı, nazolabial kıvrımların doldurulmasında ve birçok işlemde kullanılmaktadır.

Hyalüronik asit dolgusu nasıl yapılır?

Hyalüronik asit dolgusu işlemi öncesi uygulama yapılacak bölge lokal anestezi kremi sürüldükten sonra 10-15 dakika beklenir. İşlem iğne ya da mikrokanüller yardımı ile gerçekleştirilir. Fakat çoğunlukla mikrokanüller kullanılmaktadır. Bu yöntemde hastada sinir ve damar hasarı meydana gelmez. Mikrokanüller tek bir giriş noktasından yapıldığı için hastada acı ve ağrı hissi minimum olur. Hyalüronik asit dolgusunun kalıcılık süresi hastanın cilt tipine enjeksiyon tipine ve miktarına bağlı olarak değişmektedir. Geçici dolgular 6-18 ay, yarı geçici dolgular ise 2-5 yıl kalıcılık sağlayabilmektedir.

Hyalüronik asit dolgusu avantajları nelerdir?

Hyalüronik asit cildin derinlerine nüfuz etmeyerek yüzey tabakalarını nemlendirir ve yüzeyin yakınında kalır. Yani nemlendirici etkisiyle avantaj sağlar. Hyalüronik asit vücudun yapısı olduğu için vücuttan kaybı olduğu anda kırışıklıklara sebebiyet verir. Hyalüronik asit takviyesi yapılarak oluşan kırışıklıklar azalır. Cilt gençleşir ve cildin tonunu arttırarak pürüzsüz ve esnek bir hale dönüştürür.

Medikal estetik uygulamaları kişiler tarafından basit ve risksiz operasyonlar olarak görülmekte, yalnızca fiyat avantajı için yetkili olmayan ve sağlık koşullarını yeterli seviyede sunmayan yerleri tercih edebilmektedir. Hyalüronik asit dolgusu tedavisinde başarılı sonuçlar ve minimum risk için alanında uzman doktor ve medikal estetik kadrosuna sahip hyalüronik asit dolgusu yapan hastaneler tercih edilmelidir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ve medikal estetik ekibimiz ile hijyenik hastane ortamında hyalüronik asit dolgusu imkanı sunmaktayız. Hyalüronik asit dolgusu ve hyalüronik asit dolgusu fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilirsiniz. Hyalüronik asit dolgusu hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  DOLGU

  Dolgu maddeleri kırışıklıkları ve boşlukları doldurarak yüz hatlarını belirginleştiren doğal maddelerdir. En sık kullanılan dolgular, hyaluronik asit bazlı dolgular olup, hyalorunik asit aslında insan vücudunda doğal olarak bulunan hücrelerarası dolgu maddesidir. Genç ciltte yoğun miktarda bulunan hyalorunik asit, yüksek su tutma kapasitesiyle cildin gerginliğini ve dolgunluğunu sağlar.

  DOLGUNUN ETKİSİ NEDİR?
  Hyaluronik asit yüzdeki yaşlanmaya bağlı volüm kaybını düzeltir, sağlıklı ve genç bir görünüm sağlar, yüzün yapılandırılması için kullanılır. Yüzdeki ince çizgileri, burun-dudak çizgisini doldurmak, volümünü kaybeden yanaklara destek sağlamak ve hacim etkisiyle dudak kalınlaştırmak amacıyla uygulanır.

  İŞLEM NASIL UYGULANMAKTADIR?
  Deriye lokal olarak uygulanan anestezik krem sonrası ince uçlu özel enjektörlerle veya özel kanüller yardımıyla deriye enjeksiyon yoluyla uygulanır. İnce çizgi ve yüzeyel hacim eksiklikliklerinde daha az yoğun dolgular tercih edilirken, daha cok hacim gerektiren alanlarda daha yoğun dolgular tercih edilir. İşlem yaklaşık 15-30 dakikalık bir uygulama olup kişiler sosyal hayatlarına hemen dönebilirler.

  Yüz bölgesinde en çok uygulanan bölgeler; burun kenarı ile ağız köşeleri arasındaki çöküklük, dudak kalınlaştırma, elmacık kemiklerini belirginleştirme, burun biçimlendirme, çene ve yüz ovalini belirginleştirme amaçlarıyla uygulanır. Bu uygulamalar yüze eski hacmini geri kazandırarak genç bir görünüm sağlar.

  İşlem sonrasında dolgunluk etkisi başlar. Yaklaşık 8-12 ay etki devam eder. Dudak dolgusu ve yüz dolgusu işlemlerinde tekrarlayan seanslarda dolgunun kalıcılığı artmaktadır.

  Dolgu konusunda medyada çok olumsuz haberler çıkmakta , kişiler yan etkilerinden ve istenmeyen sonuçlardan çekindiklerinden dolgu işleminden uzak durmaktadırlar. Ancak kaliteli ve güvenilir dolgu markaları tercih edilir ve tecrübeli ellerde yapılırsa sonuçlar çok doğal ve güzel olmakta. Hastalarımız geçleşmiş ve güzelleşmiş olarak mutlu bir şekilde kurumumuzdan ayrılmaktadırlar.

  DUDAK DOLGUSU

  Ufak bir dokunuşla dudaklarınız daha dolgun ve estetik görünebilir . İşlem diğer hyaluronik asit dolgu uygulamalarında olduğu gibi 15-20 dakika sürmektedir. Kişi sosyal hayatına hemen devam edebilir. Kullanılan dolgu maddesinin kalitesi ve tecrübeli ellerde uygulanması sonucunda korkulan suni görüntülerden uzak doğal bir dolgunluğa ulaşılır.

  GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

  Son dönemlere kadar göz altı bölgesinin hassas olması, derisinin ince olması, tyndall etkisi ile dolguyu belli etmesinden dolayı bu alana uygulama yapılamıyordu. Son dönemlerde, Gözaltı Işık Dolgusu bu amaçla geliştirilen ve kullanıma sunulan bir dolgu maddesi olarak gözaltı morlukları ,torbalanma ve çöküklüklerinin tedavisinde çığır açmıştır.

  KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

  Yanak ve gözaltları arasındaki oluklar ( teartrough) , gözaltı çöküklüğü, alt göz kapağındaki torbalanmalar ve göz altı morlukları belirgin şekilde azalır.

  Merkezimizden Fotoğraflar