Gözaltı ışık dolgusu nedir? Nasıl yapılır? Fiyatları ne kadar?

Hyalüronik asit kişinin vücudunda bulunan, zamanla azalmasına bağlı olarak ciltte sarkma ve kırışıklıklara neden olan bir dolgu maddesidir. Hyalüronik asit cilde dolgunluk ve hacim kazandırmakta ve eksikliği sonucunda yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Hyalüronik asidin vücutta azalması sonucu dışarıdan enjeksiyon veya serumlar yardımıyla tekrar vücuda alınması mümkündür. Hyalüronik asit dolguları hayvansal kaynaklı olmadığı için vücuda alınması durumunda kişilere zarar vermezler. Günümüzde dudak, yanak, yüz, çene, gözaltı gibi bölümlere hyalüronik asit dolgusu uygulanmaktadır. Dolgu uygulanan bölgeler işlem sonrası hacim kazanmakta , kırışıklıklar azalmakta ve kişiler estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Hyalüronik asit dolgusu; altındaki ince çizgilerin doldurulması, kaş kaldırma, gözyaşı oluğu, gülme çizgileri, elmacık kemiği oluşturma, dudak dolgunlaştırma, yüzdeki sarkmanın azaltılması, yüzde orantının sağlanması gibi alanlarda kullanılmaktadır. Hyalüronik asit dolgusu yaptırmaya karar veren kişiler öncelikle nasıl bir işlem olduğu, ne kadar sürede etki edeceği, ne kadar kalıcı olacağı gibi konularda araştırma yapmaktadırlar. Dolguların kalıcılık süresi 6-12 ay arasında değişmekte olup bu süreç kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Dolgu operasyonu öncesi işlem yapılacak alan lokal anestezik kremler ile uyuşturulmakta ve kanül veya küçük  iğneler yardımıyla dolgu maddesi uygulanmaktadır, etkisini kısa sürede göstermektedir.

Bu yazımızda gözaltı ışık dolgusu nedir, gözaltı ışık dolgusu nasıl yapılır, gözaltı ışık dolgusu iyileşme süreci ne kadar, gözaltı ışık dolgusu ne kadar kalıcıdır, gözaltı ışık dolgusu avantajları nelerdir, gözaltı ışık dolgusu sonrası nelere dikkat edilmelidir ve gözaltı ışık dolgusu fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Gözaltı ışık dolgusu nedir?

Hyalüronik asit dolgusu çeşitlerinden olan gözaltı dolgusu; gözaltı ile yanaklar arasındaki farkların giderilmesini ve gözaltı çukurlarının yok edilmesini amaçlayan bir estetik operasyondur. Gözaltı ışık dolgusu sayesinde gözaltı çevresinde istenilen yükselme sağlanmakta ve kişinin şikâyeti yok olmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu; hem erkek hem de kadınlarda uygulanmaktadır ve diğer dolgu çeşitlerinden farklı olarak derinin altına değil kemiğin üstüne yapılmaktadır. İşlem öncesi operasyon bölgesine anestezik krem sürülmekte olup hasta herhangi bir acı duymaz. Işık dolgusu iğne yardımıyla yapılmaktadır ve yavaş yavaş ilerlemesi istenir.

Gözaltı ışık dolgusu iyileşme süreci ne kadar?

Gözaltı ışık dolgusu sonrası işlem yerinde hafif dereceli morluk ve şişlikler oluşabilir. Operasyon sonrası şişlik ve kızarıklıklar 1-2 hafta kadar sürebilir, hasta işlem sonrası anında günlük yaşamına dönebilir.

Gözaltı ışık dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Gözaltı ışık dolgusu kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilir. Gözaltı ışık dolgusu ortalama 1 yıl kalıcı olmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu avantajları nelerdir?

Gözaltı ışık dolgusu kişiye çok sayıda avantaj sağlamaktadır. Gözaltı ışık dolgusu avantajları şu şekildedir:

 • Gözaltında oluşan çukurlaşma, torbalaşma sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.
 • Cilde esnekliğini ve pürüzsüzlüğünü geri kazandırmaktadır.
 • Cilt rengini güzelleştirmektedir.

Gözaltı ışık dolgusu sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Gözaltı ışık dolgusu sonrası hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Gözaltı ışık dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Hasta operasyondan sonraki bir hafta boyunca gözlerini ovuşturmamalıdır.
 • Operasyon sonraki bir haftada yüz üstü yatmamalı, yüzünü sıcak su ile temas ettirmemeli, makyaj malzemeleriyle temas ettirmemelidir.

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları ne kadar?

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları, dolgunun markasına, uygulanacak bölgenin  durumuna, uygulama metoduna , doktorun tecrübesine ve hyalüronik asit dolgusu yapan hastaneler tarafından belirlenen fiyat politikasına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Hyalüronik asit dolguları, hyalüronik asit dolgusu fiyatları, gözaltı ışık dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilir, daha fazla bilgi için whatsapp irtibat hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  DOLGU

  Dolgu maddeleri kırışıklıkları ve boşlukları doldurarak yüz hatlarını belirginleştiren doğal maddelerdir. En sık kullanılan dolgular, hyaluronik asit bazlı dolgular olup, hyalorunik asit aslında insan vücudunda doğal olarak bulunan hücrelerarası dolgu maddesidir. Genç ciltte yoğun miktarda bulunan hyalorunik asit, yüksek su tutma kapasitesiyle cildin gerginliğini ve dolgunluğunu sağlar.

  DOLGUNUN ETKİSİ NEDİR?
  Hyaluronik asit yüzdeki yaşlanmaya bağlı volüm kaybını düzeltir, sağlıklı ve genç bir görünüm sağlar, yüzün yapılandırılması için kullanılır. Yüzdeki ince çizgileri, burun-dudak çizgisini doldurmak, volümünü kaybeden yanaklara destek sağlamak ve hacim etkisiyle dudak kalınlaştırmak amacıyla uygulanır.

  İŞLEM NASIL UYGULANMAKTADIR?
  Deriye lokal olarak uygulanan anestezik krem sonrası ince uçlu özel enjektörlerle veya özel kanüller yardımıyla deriye enjeksiyon yoluyla uygulanır. İnce çizgi ve yüzeyel hacim eksiklikliklerinde daha az yoğun dolgular tercih edilirken, daha cok hacim gerektiren alanlarda daha yoğun dolgular tercih edilir. İşlem yaklaşık 15-30 dakikalık bir uygulama olup kişiler sosyal hayatlarına hemen dönebilirler.

  Yüz bölgesinde en çok uygulanan bölgeler; burun kenarı ile ağız köşeleri arasındaki çöküklük, dudak kalınlaştırma, elmacık kemiklerini belirginleştirme, burun biçimlendirme, çene ve yüz ovalini belirginleştirme amaçlarıyla uygulanır. Bu uygulamalar yüze eski hacmini geri kazandırarak genç bir görünüm sağlar.

  İşlem sonrasında dolgunluk etkisi başlar. Yaklaşık 8-12 ay etki devam eder. Dudak dolgusu ve yüz dolgusu işlemlerinde tekrarlayan seanslarda dolgunun kalıcılığı artmaktadır.

  Dolgu konusunda medyada çok olumsuz haberler çıkmakta , kişiler yan etkilerinden ve istenmeyen sonuçlardan çekindiklerinden dolgu işleminden uzak durmaktadırlar. Ancak kaliteli ve güvenilir dolgu markaları tercih edilir ve tecrübeli ellerde yapılırsa sonuçlar çok doğal ve güzel olmakta. Hastalarımız geçleşmiş ve güzelleşmiş olarak mutlu bir şekilde kurumumuzdan ayrılmaktadırlar.

  DUDAK DOLGUSU

  Ufak bir dokunuşla dudaklarınız daha dolgun ve estetik görünebilir . İşlem diğer hyaluronik asit dolgu uygulamalarında olduğu gibi 15-20 dakika sürmektedir. Kişi sosyal hayatına hemen devam edebilir. Kullanılan dolgu maddesinin kalitesi ve tecrübeli ellerde uygulanması sonucunda korkulan suni görüntülerden uzak doğal bir dolgunluğa ulaşılır.

  GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

  Son dönemlere kadar göz altı bölgesinin hassas olması, derisinin ince olması, tyndall etkisi ile dolguyu belli etmesinden dolayı bu alana uygulama yapılamıyordu. Son dönemlerde, Gözaltı Işık Dolgusu bu amaçla geliştirilen ve kullanıma sunulan bir dolgu maddesi olarak gözaltı morlukları ,torbalanma ve çöküklüklerinin tedavisinde çığır açmıştır.

  KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

  Yanak ve gözaltları arasındaki oluklar ( teartrough) , gözaltı çöküklüğü, alt göz kapağındaki torbalanmalar ve göz altı morlukları belirgin şekilde azalır.

  Merkezimizden Fotoğraflar