STD 20 testi cinsel yolla bulaşan hastalıkları tespit etmek için kullanılan bir araçtır. Kan yoluyla yapılan bir test olduğu için kişiden bir miktar kan alınır ve test için gerekli örneklem oluşturulur.

Doktorlar cinsel hayatı aktif olan ve farklı kişilerle cinsel birliktelik yaşamış olan bireylerin belirli aralıklarla STD 20 testini yaptırmasını öneriyor. Bu sayede cinsel yolla bulaşan hastalıklar varsa erkenden tespit edilebilmesinin de yolu kullanılmış oluyor.

STD 20 testi sağlık kuruluşlarında ya da doktorların özel muayenehanelerinde yaptırılabilir. Testin sonuçları ise birkaç gün içerisinde çıkmakta ve kişiye bildirilmektedir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar için STD 20 Testi

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar için STD 20 testi en güvenilir yollardan birisidir. Ancak yüzde 100 kesinlik söz konusu değildir. Dolayısıyla bazı kişilerin testleri temiz çıkabilir ancak ilerleyen dönemlerde cinsel yolla bulaşan bir hastalık kendisini gösterebilir. Bu çok küçük bir ihtimal olarak literatürde yer alsa da ne yazık ki böyle bir sorun bulunmaktadır. Fakat yine de cinsel yolla bulaşan bir hastalık şüpheniz varsa ya da cinsel birliktelik yaşadığınız bireyden bir hastalık geçtiğiniz düşünüyorsanız mutlaka STD 20 testi yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

STD 20 Testinde Neler Yapılır?

STC 20 CYBHSTD 20 testi kan ile yapıldığı için kişiden iğne ile kan alınır. Belirli miktarda kan alındıktan sonra bu örnek test için laboratuvara gönderilir. Yapılacak işlemlerden sonra sonuçlar birkaç gün içerisinde çıkar. Bu sonuca göre doktor bir tedavi programı uygular ya da herhangi bir hastalık yoksa da hastayı bilgilendirir.

STD 20 Testi Avantajları Nelerdir?

STD 20 testi birçok avantaja sahiptir. Öncelikle bu test ile birçok hastalık rahatlıkla tespit edilebilir. Bu sayede hasta eğer bir cinsel hastalık kapmışsa bunu en hızlı şekilde öğrenebilir. Bunun yanı sıra test oldukça kolay şekilde yapılır. Sadece vücudun belirli bir bölgesinden kan alınması örneklem için yeterlidir. Bunun yanı sıra test son derece hızlı şekilde sonuçlanır. En geç birkaç gün içerisinde herhangi bir hastalığın olup olmadığı öğrenilebilir. STD 20 testi ile hastalık varsa hızlı bir şekilde öğrenmenin de avantajı süratle tedaviye başlanmasıdır.

Tüm bunlara ek olarak STD 20 testini yaptırarak hastalığınızı öğrenmeniz sonucunda partnerinize bu rahatsızlığı bulaştırma riskini de ortadan kaldırabilirsiniz.

STD 20 Testi ile Hangi Hastalıklar Tespit Edilir?

STD 20 testi birçok cinsel yolla bulaşan hastalık tespit edilebilir. Klamidya, bel soğukluğu, trikomoniasis, sifiliz, hepatit B, Hepatit C, HIV, HPV bu hastalıklardan bazılarıdır. Oldukça tehlikeli ve ölümcül olabilecek bu hastalıkların tespiti için STD 20 testi dışında kullanabileceğiniz pek fazla araç bulunmuyor. Test yaptırmak zaman zaman kişilerin cesaretine kalsa da herhangi bir şüphede mutlaka yaptırılması doktorlar tarafından önerilmektedir.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

  – Tanı, Tarama ve Tedavisi

  – Smear

  – HPV Virüsü Tiplemesi

  – HPV Aşısı

  – Siğil (Condilom) Koterizasyonu

  Merkezimizden Fotoğraflar