Perkutan saç ekimi nedir?

Perkutan saç ekimi; günümüzde sıklıkla kullanılan, saç ekiminin yanı sıra bıyık, sakal ve kaş ekiminde de uygulanan bir kanal açma tekniğidir. Gelişen teknoloji ile birlikte dökülen saçlarda ve kellik sorunu çeken kişilerde çeşitli saç ekim yöntemleri kullanılmaktadır. Fue, dhi en sık uygulanan saç ekimi yöntemleri arasındadır. Perkutan saç ekimini diğer saç ekimi yöntemlerinden ayıran özellik tamamen doğal görünümlü olmasıdır. Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişiler için bu yöntem oldukça avantajlı olmakta ve başarılı sonuçlar vermektedir.

Bu yazımızda perkutan saç ekimi nedir, perkutan saç ekimi nasıl yapılır, perkutan saç ekimi avantajları nelerdir, perkutan saç ekiminin Fue’den farkı nedir, perkutan saç ekimi yan etkileri nelerdir, perkutan saç ekimi iyileşme süreci ne kadar ve perkutan saç ekimi fiyatları ne kadar sorularına detaylı bir şekilde cevap vereceğiz.

Perkutan saç ekimi nasıl yapılır?

Perkutan saç ekimi için en doğru bölge ense bölgesidir ve saç telleri cımbıza benzer bir medikal cihaz ile toplanır. Toplanan saç kılları hazır hale getirilerek nakil yapılacağı alanda özel iğneler yardımıyla yuvarlak kanallar açılmaktadır. Klasik saç ekimi yöntemlerinde düz kanallar açılırken perkutan saç ekiminde ise yuvarlak kanallar açılmaktadır. Açılan kanallara kıl kökleri ekilir ve kıl kökleri kısa sürede bulundukları yere tamamen yerleşir. Perkutan saç ekimini diğer yöntemlerden ayıran en önemli özelliği doğal görünüm vermesidir.

Perkutan saç ekimi avantajları nelerdir?

Perkutan saç ekiminin hastalara sunduğu birçok avantaj mevcuttur. Perkutan saç ekimi avantajları şu şekildedir:

 • Son derece pratik ve etkilidir.
 • Saça en doğru açı verildiğinden doğal görünüm vermektedir.
 • Açılan deliklerin çok küçük olması hastaya kısa sürede iyileşme olanağı sunmaktadır.
 • Operasyon sonrası alanda yara izi kalmamaktadır.

Perkutan saç ekiminin Fue’den farkı nedir?

Perkutan saç ekimi ile Fue tekniği arasında çok bir fark bulunmamaktadır. Fue tekniğinde greftlerin toplanması ve nakil alanına yerleştirilmesi olayı perkutan saç ekiminde de aynıdır. Perkutan saç ekimini Fue tekniğinden ayıran tek madde yuvarlak kanal açılımıdır.

Perkutan saç ekimi yan etkileri nelerdir?

Perkutan sal ekimi tekniğinin hastaya verdiği bir zarar yoktur. Bu teknikte operasyondan sonra yara, ödem ve ağrı gibi şikayetler yok denecek kadar az olmaktadır.

Perkutan saç ekimi iyileşme süreci ne kadar?

Perkutan saç ekimi tekniğinde açılan kesiler epey küçük yapılı olduğu için iyileşme süreci oldukça hızlı ve yuvarlak kanallar açılımı ile kanallar birbirine daha yakındır. Perkutan saç ekimi tekniğinde iyileşme süreci 2-3 gündür. İyileşme süreci sonrası hastalar günlük yaşamlarına devam etmektedir. Saç ekiminin tamamen iyileşmesi ve iyileşme sürecinde yapmanız gerekenler hakkında bilgi almak için saç ekimi iyileşme süreci yazımızı okuyabilirsiniz.

Perkutan saç ekimi fiyatları ne kadar?

Perkutan saç ekimi fiyatları, hastanın tıbbi durumuna ve operasyonun yapılacağı hastaneye göre farklılık arz etmektedir. Perkutan saç ekimi, safir saç ekimi, saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için hastanemiz medikal estetik servisi ile iletişime geçebilir, merak ettiklerinizi whatsapp bilgi hattından bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.

Saç dökülmesi sonrasında ilk yapılmak istenen işlemlerden birisi olan saç ekimi, genel olarak başarılı bir operasyon olarak bilinmektedir. Kısacası işlem, saçlı bölgelerden alınan saç köklerinin, seyrek veya dökülmüş saçlı bölgelere nakledilerek saçın daha dolgun ve estetik bir görünüm kazanması amacıyla yapılır.

Saç ekimi genel olarak erkekler tarafından talep edilmektedir. Çünkü belli bir yaşa gelen ya da genetik olarak yatkın olan erkeklerde görülen dökülme sonrasında ekim konusu gündeme gelmektedir.

Saç ekimi, genellikle iki ana yöntemle gerçekleştirilir. Bu yöntemlerden ilki FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), ikincisi ise FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) olarak bilinmektedir.

Perkutan Saç Ekimi Riskleri ve Yan Etkileri

Perkutan saç ekimi, saç dökülmesi veya kellik sorunu yaşayan kişilere uygulanan bir yöntemdir. Yöntemin riskleri arasında enfeksiyon, kanama, şişlik ve morluk ve alerjik reaksiyonları sayabiliriz. Ancak bu riskler görülmeyebilir.

Perkutan saç ekiminin riskleri arasında ağrı, kaşıntı, saç dökülmesi ve saçın yanlış yöne doğru uzaması gelmektedir.

Perkutan Saç Ekiminin Başarısını Etkileyen Faktörler

Perkutan saç ekiminin başarısını etkileyen faktörler arasında işlemi gerçekleştiren cerrahın deneyimi oldukça önemlidir. Bu işlem son derece hassas bir şekilde yapılması gerektiği için uzmanlık gerektiren bir operasyondur. Saç ekim alanının iyi bir şekilde değerlendirilmesi de perkütan saç ekiminin başarısını etkiler. Donör alanının kalitesi de operasyonun iyi geçmesi açısından önemlidir. Son olarak da ameliyat sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine göre bakımı aksatmamak gerekiyor.

Perkutan Saç Ekimi Anestezi Seçenekleri

Perkutan saç ekimi için lokal anestezi daha çok kullanılmaktadır. Bu sayede kişiler rahat bir şekilde operasyonlarını olabilir ve herhangi ağrı, sızı hissetmezler. Ancak zaman zaman sedasyon ve genel anestezi de kullanılabilir.

Perkutan Saç Ekimi Sonrası Bakım Önerileri

Perkutan saç ekimi sonrasında doğru bakım, ekilen saçların sağlıklı ve hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. İlk 48 saat bu noktada oldukça kritiktir. Bu süre boyunca saça temas etmekten kaçınmalı, başı olabildiğinde düşük pozisyonda tutmalısınız. Doktorunuz size ilaç reçete ettiyse bunları mutlaka kullanmalısınız. Temizliğe de ayrıca dikkat etmelisiniz.

Perkutan Saç Ekimi Yaş Sınırı

Perkutan saç ekimi için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Önemli olan kişinin saçlarının belirli bir seviyeye kadar dökülmesi ve kendi isteği ile işlemi yaptırmasıdır.

Perkutan Saç Ekimi Sonrası Spor ve Fiziksel Aktivite

Perkutan saç ekimi sonrasında spor ve fiziksel aktivite belirli aşamalar halinde yapılmalıdır. Öncelikle hafif egzersizler, daha sonrasında başın terlemesini önleyecek sporlar yapılmalıdır.

Perkutan Saç Ekimi ve Mevsimsel Etkiler

Perkutan saç ekimi, mevsimsel etkilere bağlı olarak iyileşme süreci ve sonuçlar üzerinde bazı etkilere sahip olabilir. Perkutan saç ekimi başın terlemesi de göz önünde bulundurularak genel olarak havaların serin olduğu bir dönemde yapılması uygun görülür. Ancak kişinin takvimine bağlı olarak yazın da yapılabilir.

.

Perkutan saç ekimi nedir?

Perkutan saç ekimi; günümüzde sıklıkla kullanılan, saç ekiminin yanı sıra bıyık, sakal ve kaş ekiminde de uygulanan bir kanal açma tekniğidir. Gelişen teknoloji ile birlikte dökülen saçlarda ve kellik sorunu çeken kişilerde çeşitli saç ekim yöntemleri kullanılmaktadır.

Perkutan saç ekimi avantajları nelerdir?

Perkutan saç ekiminin hastalara sunduğu birçok avantaj mevcuttur.

Perkutan saç ekimi fiyatları ne kadar?

Perkutan saç ekimi fiyatları, hastanın tıbbi durumuna ve operasyonun yapılacağı hastaneye göre farklılık arz etmektedir. Perkutan saç ekimi, safir saç ekimi, saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için hastanemiz medikal estetik servisi ile iletişime geçebilir, merak ettiklerinizi whatsapp bilgi hattından bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA ÜCRETSİZ BİLGİ ALMAK İÇİN BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, BİZ SİZİ ARAYALIM !

  Lütfen saçlarınızın ön, arka ve üstten fotoğraflarını yükleyiniz...

  Neden Türkiye?

  Türkiye son zamanlarda sağlık turizmi ve saç ekimi konusunda dünyadaki lider ülkelerden biri konumuna gelmiştir. Bunda hem doktorların tecrübesi ve kullandığı teknolojiler hem de diğer ülkelere göre işlemlerin daha ekonomik olmasının büyük rolü vardır. Ayrıca İstanbul tarihi, kültürel ve turistik açıdan görülmesi gereken güzel bir şehirdir. Kaş Tıp Merkezi evsahipliğinde hem saç ekiminizi gerçekleştirebilir, hem de kalan zamanınızda İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

  Neden Kaş Tıp Merkezi ?

  Kaş Tıp Merkezi, İstanbul Atatürk Havalimanına 6 km mesafede, birçok 4 – 5 yıldızlı otelin merkezinde bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından A sınıfı Cerrahi Tıp Merkezi olarak ruhsatlandırılmıştır. Bu ruhsat Türkiye’de sağlıkta kalite açısından en üst seviyedeki tıp merkezlerine verilmektedir. 1997 yılında kurulan merkezimizin 21 yıllık tecrübesi mevcuttur. Sağlık kadromuz, konusunda uzman ve yüksek nitelikli kişilerden oluşmaktadır.

  6500 m2 kapalı alanda sadece saç ekimi değil, birçok tıbbi alanda hizmet verilmektedir.

  Saç ekiminde  ekilecek alanın doğru planlanması, greftlerin toplanması, ekim yapılırken saç yönünün ve yoğunluğunun ayarlanması sonuçların doğallığı açısından çok önemlidir. Bu konuda tecrübeli ekibimiz sizler için gerekenin en iyisini yapacaklardır.

  Saç ekiminden sonra iyileşme sürecinin en önemli zamanı olan ilk 12 saati hastalarımız kurumumuzda, bizim kontrolümüz altında geçirmektedir. Takviye oksijen tedavileri ile iyileşme süreci hızlanmakta, kanda artan oksijen seviyesi sayesinde ekilen greftler maksimum verimle beslenmektedir.

  Saç Ekimi planlaması nasıl yapılacak?

  İlk olarak telefon, whatsapp veya e-mail yoluyla bizimle iletişime geçip fotoğraflarınızı gönderdikten sonra, ücretsiz bir ön görüşme yapılacaktır. Saç ekimine uygun olduğunuz kararlaştırılıp randevu ayarlandıktan sonra, kesin geliş tarihinizle ilgili bize bilgi vermeniz gerekmektedir. Bunun için uçak biletinizin fotoğrafını rica etmekteyiz.

  İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ekibimiz tarafından karşılanarak hastanemize getirileceksiniz. Kayıt işlemlerinin ardından süreç işlemeye başlayacaktır.

  Saç ekimi sonrası 1 gece hastanemizde misafir edileceksiniz. Birçok kurum saç ekimi sonrası hastayı hemen taburcu etmektedir ancak biz daha titiz davranarak hastamızın 1 gece hastanemizde kalmasının, ekim sonrası sağlık takipleri açısından daha uygun olduğunu düşünmekteyiz. Ertesi gün kontrolünüz ve pansumanınız yapılarak hastaneden taburcu edilerek otelinize transfer edileceksiniz. Ekim sonrası 3. Gün otelinizden alınarak hastaneye getirileceksiniz ve hastanede ilk saç yıkamanız yapılacak ve nelere dikkat edeceğiniz anlatılacak.  2 gece 4 -5 yıldızlı otelde oda & kahvaltı konakladıktan sonra, yine ekibimiz tarafından havalimanına transfer edileceksiniz.

  saç dökülmesi tedavisi

  Fiyat Neleri İçeriyor ?

  • Havalimanından hastaneye transfer
  • Ekim öncesi yapılan kan tahlilleri
  • Saç ekimiyle ilgili tüm tıbbi giderler
  • Ekim günü hastanede öğle ve akşam yemeği, ertesi gün kahvaltı
  • Ekimden sonraki gün pansuman
  • Saç ekimi sonrasında kullanılacak ilaç, şampuan ve losyon
  • Ekimden sonraki 3. Gün ilk yıkama için otel – hastane – otel transferleri
  • 2 gece 4 -5 yıldızlı otelde oda & kahvaltı konaklama
  • Otelden havalimanına transfer

  Erkeklerde, tepe ve alındaki saç kökleri testesteron hormonuna duyarlı olduğu için zamanla dökülürler. Ancak ense bölgesindeki saç kökleri, bu hormona duyarlı olmadığından dökülmez. Yani ensedeki bu saçlar güçlüdür. Saç ekimi , ense bölgesindeki bu saç köklerinin ihtiyaç duyulan kelleşmiş bölgeye ekilmesidir. Ekilen bu saçlar testesterona duyarlı olmadığından ekimden sonra dökülme olmaz.

  Hastalar saç ekimi konusunda araştırma yapmaya başladıklarında akıllarına gelen ilk soru kendilerine kaç adet saç kökü ekileceğidir. Bu noktada greft terimiyle karşılaşırlar. Greft, saç ekiminde kullanılan yapının adıdır. Bu yapıda saç kökleri ve bir miktar deri bulunmaktadır. Tek bir greft içinde iki – üç hatta dört saç kökü bulunabilir.

  Saç ekimi işlemi her hastanın saç yapısına özel olarak uzman ellerde yapılmalıdır.

  FUE (Follicular Unit Extraction) dünyada ve Türkiye’de saç ekimi işleminde yaygın olarak kullanılan tekniğin adıdır. FUE tekniği adını ekim işleminde kullanılan mikromotor veya diğer greft alma tekniğinden almıştır.

  FUE olarak adlandırılan teknikte, dökülmeye dayanıklı bölgeden mikromotorlar yardımıyla alınan greftler, ihtiyaç duyulan bölgeye ekilmektedir. FUE tekniği hem acısız bir işlem olması, hem de elde edilen başarılı sonuçlar nedeniyle günümüzde en sık kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisidir.

  Saç ekiminin ardından ilk 12 saat iyileşme süreci açısından kritik önem taşımaktadır. Kaş Tıp Merkezi saç ekimi hastalarını 1 gece kurumda konaklatan Türkiye’deki tek kurumdur. Bu sayede iyileşme süreci hastanede kontrol altında başlamaktadır. Oksijen tedavisi gibi destekleyici tedavilerle dokunun beslenmesi ve iyileşmenin hızlanması sağlanmaktadır.

  Greftlerin alınacağı ense bölgesi mutlaka traş edilmelidir. Ancak ekim yapılacak alan küçükse ve ekimi engellemeyecekse bu bölge traş edilmeden de ekim yapılabilir.

  DHI, kalem yöntemi veya Choi İmplant denilen başka bir yöntem daha vardır. DHI (Direct Hair Implant) tekniğini FUE tekniğinden ayıran en belirgin özellik saç köklerine kanal açma işlemi yapılmadan özel uçlu kalem (Choi implanter) yardımıyla deriye ekilmesidir. DHI kalem tekniği olarak da adlandırılır.

  Operasyon işlemleri kanal açılmaması dışında FUE tekniğiyle aynıdır. Saç kökleri özel uçlu bir cihaz ile ekim yapılacak bölgeye eklenir. “Implanter” ince ve sivri uçlu yapılı fakat yapısı gereği içine kolaylıkla saç kökü yerleştirilebilen bir uca sahiptir.

  Ekim işlemi FUE tekniğine göre daha uzun, zahmetli ve maliyetlidir. Alınan sonuçlarda ise iki yöntem arasında belirgin bir farklılık yoktur. Sonucun iyi olması için tecrübeli ellerde yapılması şarttır. Hastanemizde tüm yöntemlerle ekim yapılabilmektedir.

  Öncelikle kişide herhangi bir hastalık olup olmadığı tespit edilir. Kan tahlilleri yapılarak saç ekimine uygun olup olmadığına bakılır.

  Sonrasında hastanın saçı traş edilir. Hastaya steril önlük giydirilir ve saç ekim salonuna alınır.

  Ekim sırasında ihtiyaç halinde ilaç verilebilmesi için damar yolu açılır.

  Ekimin doğal görünmesi için gereken en önemli nokta alın ön çizgisinin doğru planlanmasıdır. Uzmanlarımızın tecrübesi sayesinde bu planlama başarıyla gerçekleştirilmektedir.

  Hasta yüzükoyun yatırılarak saç derisine lokal anestezi uygulanır. Bu sayede hasta işlem esnasında bir ağrı duymaz.

  Donör bölge dediğimiz ense bölgesinden greftler toplanmaya başlanır. Bu işlem alınan greftlerin sayısına göre 2 -3 saat sürmektedir. Toplanan bu greftler özel bir solüsyonda petri kutularına alınır.

  Daha sonra ekim yapılacak alanda saçların çıkma yönüne uygun şekilde kanallar açılır. Bu işlem 1 – 1.5 saat arası sürer.

  Son aşama olarak da açılmış bu kanallara ense bölgesinde alınmış saç kökleri yerleştirilir. Bu işlem de 2 ila 3.5 saat arası sürmektedir.

  Tüm bu süreçler toplanan ve ekilen greft sayısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

  Saç ekimi sonrasında greft alınan veya ekilen bölgede hiç bir şekilde yara izi kalmamaktadır. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi profesyonel olmayan ellerde yapılan ekimlerde, alınan greftlerin boyutları ve yoğunluğu ayarlanamazsa saç derisinde izler kalmasına neden olunabilir.

  Bu işlem sırasında lokal anestezi kullanılarak saç derisi uyuşturulur. Dolayısıyla greft alımı ve ekimi sırasında hasta hiçbir sızı hissetmemektedir. Ekim esnasında hasta isterse akıllı telefonuyla zaman geçirebilir, TV seyredebilir, müzik dinleyebilir, kitap veya dergi okuyabilir.

  Bu kişinin ense bölgesindeki saçların kapasitesiyle doğru orantılıdır. Ensedeki saç yoğunluğuna göre bir gün içerisinde 6000 grefte kadar saç nakli gerçekleştirilebilir.

  Saç ekimi operasyonunda, ekim sonrası dönem de ekim kadar önem arz eder. Operasyon sonrasında ekim yapılan bölge bandajlanmadan açıkta bırakılmalı ve hava alması sağlanmalıdır. Böylece bölge hava alarak kolayca kabuklanacak ve kendi içerisindeki saç köklerini beslemeye devam edecektir. Ekim yapılan alan 1 hafta boyunca hiçbir yere sürtülmemelidir. Ayrıca bölge travmaya neden olabilecek darbelerden de korunmalıdır. Kan dolaşımını arttıracak aktif spor gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. Saç ekilen bölgenin sürtünmeden korunması için hastaya ilk 2 gün oturur pozisyonda uyuması tavsiye edilmektedir. Ekimden sonraki gün hastaya kontrol ve pansuman yapılır. Ardından ikinci gün ilk yıkaması yapılarak, hastanın sonraki süreçlerde saçlarını yıkarken dikkat etmesi gereken noktalar hastaya anlatılır. Yıkama yapılırken en kritik nokta tırnak kullanılmaması, kabukların soyulmaya çalışılmamasıdır. Ekimden bir süre sonra saçlar dökülme sürecine girer. ‘Şok dökülme’ olarak adlandırılan bu dönem 1-3 ay arası sürebilir. Bu dönemin ardından saçlar kalıcı olarak çıkmaya başlar.

  10-12 ay içinde ekim yapılmış saçın son halini görebiliriz.

  Saç ekimi yaptıran kişiler işlemden 15 gün kadar sonra denize veya havuza girebilir.

  Operasyondan yedi gün sonra yürüyüş ve hafif egzersizler yapabilir, 2 ay sonra da her zaman yaptığınız sporları yapabilirsiniz.

  Tıbbi olarak operasyondan hemen sonra sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Ense bölgesindeki verici alanda ve saç naklinin gerçekleştirildiği bölgedeki kabuklanma bir hafta içinde kaybolur. Bazı kişiler kabukların dökülmesi için gereken bu süreden sonra işe dönmeyi tercih ederler. Bu tamamen kişinin tercihine kalmış bir durumdur.

  Saç ekimi erkek hastalarda olduğu gibi kadın hastalarda da başarıyla uygulanarak yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir.

  Evet, yapılabilir. Merkezimizde kaş ve sakal ekimi de başarıyla yapılmaktadır.

  Sakal ekimi saç ekimi gibi değerlendirilmemelidir. Çünkü sakal yoğunluğu kişiden kişiye değişim göstermektedir ve her hasta birbirinden farklı bir görünüm isteyebilir. Eğer hastada belirli bir bölgede sakal kaybı varsa o bölgenin büyüklüğüne ve sakalın genel sıklığına göre planlama yapılmaktadır. Hiç sakalı olmayan bir hastada ise istenen sakal yoğunluğuna göre 1000-3000 kök ile başarılı bir ekim gerçekleştirilebilir. Sakal ekimi için ense bölgesinin hemen üzerindeki saç kökleri kullanılır. Ayrıca bu ekim için ensenin alt kısmındaki istenmeyen kıl kökleri de sakalı sıklaştırmak için kullanılarak o bölgede kalıcı bir epilasyon sağlanabilir.

  Öncelikle yüze uygun, doğal görünecek kaş şekli belirlenir ve çizilir. Daha sonra kafanın arka kısmındaki donör alandan greftler alınır. Ardından ekilecek bölgede kaşın yönüne uygun şekilde kanallar açılır. Kaşın doğal yapısına uygun tek kıl içeren greftler, kaşın çıkma yönüne uygun şekilde bu kanallara ekilir. Aynı saç ekiminde olduğu gibi kaş ekiminde de 3-4 hafta içinde dökülme olur. Ancak altı ay sonra kaşlar yoğun ve güzel bir şekilde görülmeye başlar. Ancak burada önemli olan nokta, ekilen saçlar zamanla uzayacağından ortalama 2 haftada bir kaş boyuna uygun şekilde kısaltmak gerekmektedir.

  Ameliyattan 10 gün öncesinden başlayarak ASPİRİN ya da kan sulandırıcı herhangi bir ilaç alınmaması gerekir. 1 hafta öncesinden alınmaması gereken diğer ilaçlar ise şunlardır :

  • Omega-3 ve balık yağı kapsülleri
  • Antiinflamatuvar İlaçlar
  • Bitkisel çaylar
  • Ameliyattan 3 gün öncesine kadar alkol alınmaması gerekmektedir.

  DİKKAT ! : Herhangi bir hastalığınız veya kullandığınız bir ilaç varsa mutlaka doktorunuza bilgi veriniz !

  Donör bölgede yeterli saç bulunmayanlara, malign veya iyi huylu tümörleri olanlara, özellikle pıhtılaşma faktörlerini yetersizleştiren kan hastalıkları olanlara, akut veya kronik enfeksiyona sahip olanlara, Alopesi Areata hastalığı olanlara ve 18 yaşının altında olanlara saç ekimi yapılmamaktadır.

  EKİBİMİZ

  Uzm. Dr. Sibel L. Kaş
  Uzm. Dr. Sibel L. KaşMedikal Estetik Uzmanı
  Dr. Aziz Kaş
  Dr. Aziz KaşMedikal Koordinatör
  Evin Akbal
  Evin AkbalBaşhemşire

  MERKEZİMİZDEN FOTOĞRAFLAR

  Web ve Yayın Kurulu
  Dr. Aziz Kaş
  Oluşturma Tarihi : 09.10.2023
  Güncelleme Tarihi : –

  Bu web sayfasındaki içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için kullanılamaz. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

  İçindekiler gizle