Hemoroid tedavisi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Halk tabiri ile basur veya mayasıl olarak bilinen hemoroid; makat bölgesindeki damarların anormal bir şekilde genişlemesi ve büyümesi ile karakterize olan bir rahatsızlıktır. Diğer hastalıklarda olduğu gibi hemoroid hastalığı da belirtileri ile ortaya çıkan bir durumdur. Oluştuğu zaman ve tedavi edilmediği durumlarda ilerlemesi ile kişiye ciddi derecede sıkıntılar verebilmektedir. Kişi, dışkılama sırasında zonklayıcı tarzda ağrılar çekebilmektedir. Hemoroid, makat bölgesinde ağrı, akıntı, kanama, kaşıntı ve ele gelen bir kitle ile kendini göstermektedir. Peki hemoroid şikayetlerinden muzdarip kişiler, hastalığın kendinde nasıl baş gösterdiğini merak etmiyor ve düşünmüyor değiller. Hemoroid, uzun süren kabızlık durumlarında, ailesel yatkınlık, ishal tuvalette uzun zaman geçirme, acılı ve bol baharatlı yiyeceklerin tüketiminde ve obezite gibi durumların varlığında ortaya çıkabilmektedir. Basur, kademeli olarak ilerleyen bir hastalıktır ve hastalığın seyrine göre derecelere ayrılmaktadır. Oluştuğu ilk zamanlar kişiler tarafından pek fark edilmemekte ve tedavisinin gecikmesi durumunda ise ortaya kötü durumlar çıkabilmektedir. Birçok hemoroid hastası tedaviden kaçmakta veya utanç duygusu ile çareyi bitkisel kaynaklarda aramaktadır. Hemoroid tedavisi tam olarak cerrahi ve lazer yöntemleri ile yapılmakta ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Lazer yöntemi diğer operasyonlara göre hasta için daha avantajlı olmakta ve kısa sürede iyileşme olanağı sunmaktadır. Hastalar için hemoroid tedavisi düşündürücü olduğu kadar tedavinin ücreti de bir o kadar düşünme sebebidir. Hemoroid tedavisi fiyatları hastalığın şiddetine, hastanın tıbbi durumuna ve tedavinin yapılacağı kliniğe göre belirlenmektedir.

Bu yazımızda hemoroid tedavi fiyatlarının hangi kriterlere göre belirlendiği, hemoroid tedavisi fiyatlarının ortalama ne kadar olduğu ve lazerle hemoroid tedavisi fiyatlarının ne kadar olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.

Hemoroid tedavisi fiyatları ortalama ne kadar?

Hemoroid tedavisi fiyatları hastalar için oldukça merak konusudur. Hemoroid tedavisi olacak hastalar operasyon öncesi internet ortamlarında aramalar yaparak bilgi sahibi olmaya çalışırlar. Hemoroid tedavisi fiyatları hastanemizde 1500 TL’den başlamaktadır. Hemoroid tedavisi fiyatları hemoroidin derecesi ve yapılacak operasyon türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hemoroid tedavisi hakkında net fiyat almak için iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle hemoroid tedavisi fiyatları ne kadar?

Günümüzde hemoroid tedavisi çeşitleri artmış ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Hemoroid tedavisi cerrahi ve lazer yöntemi olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Hemoroid basite alınacak ve ertelenmesinin dahi düşünülmemesi gereken bir hastalıktır. İlerlemesi durumunda kronik hale gelmektedir yani tedavi hasta için zor bir hal almaktadır. Her hastalık için erken teşhis ve erken tedavi büyük önem taşımaktadır. Cerrahi tedavi çoğunlukla ilerlemiş ve kronikleşmiş basurlarda uygulanmaktadır. Lazer tedavisi günümüzde birçok hastalığın tedavisinde hastaya büyük avantajlar sağlamaktadır. Lazerle hemoroid tedavisi, hastalığa sebebiyet veren kitlenin alınmasını amaçlamaktadır. Cerrahi tedaviye nazaran çok daha kısa sürede iyileşme olanağı sunmakta ve kısa sürede hastaların günlük yaşantıları ile kavuşmalarını sağlamaktadır. Hastanemizde 1500 TL‘den başlayan fiyatlarla lazerle hemoroid tedavisi yapılmaktadır. Daha fazla ayrıntı ve bilgi için bize hastanemiz whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

  HEMOROİD TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Operasyon ağrısızdır. Hasta operasyon sırasında ve sonrasında ağrı duymaz.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 10-15 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan hemoroid tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  Gebelik, bebek nedeni ile karın içi basıncını arttıran bir faktördür. Karın içi basıncın artması hormonal değişiklikler ile birleşince gebelik esnasında hemoroid sorununu ortaya çıkarabilmektedir.

  Gebelik esnasında çok gerek kalmadıkça cerrahi müdahaleden kaçınılmaktadır. Ancak diğer tedavi şekilleri gebelik esnasında anne adayının daha iyi hissetmesini sağlamak için kullanılabilir. Hamilelikten sonra ise basurun derecesine göre geç kalınmadan normal tedavi planlaması yapılmalıdır.

  Basur tedavisinde kulaktan dolma bilgilerle, tavsiye üzerine ilaç kullanmak çok tehlikeli olabilmektedir. Yanlış uygulamalar basurun evre atlamasına ve tedavisinin daha da zorlaşmasına neden olabilir. Kısa süreliğini acıyı hafifletmek için bazı yöntemler kullanılsa da hemoroidin  kendiliğinden iyileşmesinin bir yolu yoktur. Basur oluşumunun ardından vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalı ve en doğru tedavi yöntemi hekim kontrolünde planlanmalıdır.

  Kurumumuzda hemoroid tedavisi haricinde, anal fistül, anal fissür, makat çatlağı, siğil vb. tüm makat hastalıkları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman birbirlerine karıştırılabilir. Hastalığınızın tam olarak ne olduğunu ve en uygun tedavi yöntemini öğrenmek için bizi arayarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN