Hemoroid günümüz beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzı ile ülkemizde her yaştan kişinin karşısına çıkabilen ve yaşam kalitesini oldukça düşüren bir anorektal hastalıktır. Basit bir internet aramasıyla hemoroid hastalığından yakınan kişilere yanlış birçok tedaviyi öneren web siteleri ile karşılaşmak mümkündür. Bir doktor tarafından önerilmeyen ve bilimsel herhangi bir dayanağı olmayan bu öneriler hemoroid tedavisi için faydalı olmak bir yana, tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Bu yazımızda hemoroid tedavisi ve hemoroid tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Hemoroid hastalığının ne olduğu hakında bilgi almak için hemoroid nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Hemoroid tedavisi nasıl yapılır?

Günümüzün modern imkânları ile hastanemizde hemoroid tedavisi için lazerle hemoroid tedavisi yöntemi kullanılmaktadır. Lazerle hemoroid tedavisi ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak da bilinmektedir. Lazerle hemoroid tedavisinin yanında skleroterapi, band ligasyon ve infrared koagülasyon yöntemleri de hemoroid tedavisinde uygulanmaktadır. Hastanın tıbbi durumu ve tercihine uygun olması durumunda ilk tercih lazerle tedavi uygulamaktır. Başarı oranı yüksek ve ağrısız bir metot olması sebebiyle hemoroid tedavisinde lazer yöntemi sıkça tercih edilmektedir. On – on beş dakika sürecek lazerle hemoroid tedavisi sonrasında hastalar aynı gün tabucu edilebilmekte, kısa süre içerisinde normal hayatlarına dönebilmektedirler. Hemoroid tedavisi sonrasında iyileşme süreci hakkında ayrıntılı bilgi için hemoroid iyileşme süreci ne kadar sürer yazımızı okuyabilirsiniz.

Hemoroid tedavisi yapıldıktan sonra doktorunuz hemoroid oluşumunun nedenleri hakkında sizi bilgilendirerek, tekrar aynı sorunları yaşamamanız için siz beslenme alışkanlıkları, egzersiz ve benzeri konularda bilgilendirir. Hemoroid başarılı bir tedavi uygulanması ile aynı noktadan tekrarlayabilen bir hastalık değildir. Yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı, yanlış yapılan temizlik ve benzeri hatalar ile başka noktalarda hemoroid oluşması mümkündür. Hemoroid hastalığının tekrarlamaması için yapılması gerekenler hakkında bilgi almak için hemoroidden korunma yolları yazımızı okuyabilirsiniz.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman cerrahi kadromuz ile hemoroid tedavisi hizmetleri vermekteyiz. Hemoroid hastalığı, hemoroid tedavisi ve hemoroid tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi servisinde bulabilirsiniz. Hemoroid tedavisi muayene randevusu için telefon numaramız ve WhatsApp bilgi hattından yardım alabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

  HEMOROİD TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Operasyon ağrısızdır. Hasta operasyon sırasında ve sonrasında ağrı duymaz.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 10-15 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan hemoroid tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  Gebelik, bebek nedeni ile karın içi basıncını arttıran bir faktördür. Karın içi basıncın artması hormonal değişiklikler ile birleşince gebelik esnasında hemoroid sorununu ortaya çıkarabilmektedir.

  Gebelik esnasında çok gerek kalmadıkça cerrahi müdahaleden kaçınılmaktadır. Ancak diğer tedavi şekilleri gebelik esnasında anne adayının daha iyi hissetmesini sağlamak için kullanılabilir. Hamilelikten sonra ise basurun derecesine göre geç kalınmadan normal tedavi planlaması yapılmalıdır.

  Basur tedavisinde kulaktan dolma bilgilerle, tavsiye üzerine ilaç kullanmak çok tehlikeli olabilmektedir. Yanlış uygulamalar basurun evre atlamasına ve tedavisinin daha da zorlaşmasına neden olabilir. Kısa süreliğini acıyı hafifletmek için bazı yöntemler kullanılsa da hemoroidin  kendiliğinden iyileşmesinin bir yolu yoktur. Basur oluşumunun ardından vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalı ve en doğru tedavi yöntemi hekim kontrolünde planlanmalıdır.

  Kurumumuzda hemoroid tedavisi haricinde, anal fistül, anal fissür, makat çatlağı, siğil vb. tüm makat hastalıkları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman birbirlerine karıştırılabilir. Hastalığınızın tam olarak ne olduğunu ve en uygun tedavi yöntemini öğrenmek için bizi arayarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.