Hemoroid hastalığı makat bölgesinde dolaşım sistemindeki bozukluklardan dolayı meme oluşması ile oldukça rahatsız edici, hastanın yaşam kalitesini düşüren, ağrılı bir hastalıktır. Hemoroid oluşmasından sonra tedavi edilmediği müddetçe gelişim göstermektedir. Hemoroidin bilinen dört evresi bulunmaktadır. Hemoroidin ne olduğu hakkında bilgi almak için hemoroid nedir yazımızı okuyabilirsiniz. Hastalarımızın bize ilettiği sorular göz önünde bulundurulduğunda hemoroid ameliyatının hangi evrede yapılması gerektiği konusunda bilgi almak istedikleri görülmektedir. Hemoroid tedavisinin hemoroid belirtileri oluştuktan hemen sonra tespit edilerek tedavisinin yapılması önerilmektedir. Hemoroid başlangıcında karşılaşacağınız belirtiler hakkında bilgi almak için hemoroid belirtileri nelerdir yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda hemoroid hangi evrede ameliyatı edilir, hemoroid tedavisi ne zaman yapılır sorularına cevap olarak hemoroid ameliyatının ne zaman ve nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Hemoroid ameliyatı nasıl ve ne zaman yapılır?

Hemoroid hastalığından mustarip kişiler muayenesinden veya tedavisinden çekindikleri için hastalığa öncelikle kendi başlarına çözüm arayarak hastalığın derecesinin ilerlemesine sebep olabilmektedir. Hemoroid tedavisi başlangıç evresinden itibaren her evresinde ameliyatlı veya ameliyatsız olarak tedavi edilebilen, günümüz tıp imkânları ile oldukça başarılı sonuçlar alınan bir cerrahi operasyondur.

Hemoroid başlangıç evrelerinde bant ligasyon, skleroterapi, lazerle hemoroid tedavisi ve kızılötesi tedavi yöntemleri gibi minimal invaziv tedaviler ile giderilebilirken, ilerleyen evrelerinde açık veya kapalı ameliyat şeklinde tedavi edilmesi gerekebilmektedir. Tüm hemoroid tedavi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için hemoroid tedavi yöntemleri nelerdir yazımızı, hemoroid tedavisinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak için hemoroid tedavisi nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz.

En iyi hemoroid tedavi yöntemi nedir?

Hemoroid tedavisi günümüz tıp imkânları sayesinde minimal invaziv ve cerrahi birçok yöntemler tedavi edilebilmekte, tedavinin seçimi hemoroidin evresi ve hastanın tıbbi durumuna göre seçilmektedir. En iyi hemoroid tedavisi denildiğinde akla ameliyatsız, hastanın ağrı ve acı duymadığı, kısa ve kaliteli iyileşme sürecine sahip lazerle hemoroid tedavisi yöntemi gelmektedir. Lazerle hemoroid tedavisinin ne olduğu ve nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak için lazerle hemoroid tedavisi avantajları yazımızı okuyabilirsiniz.

Hemoroid ameliyatı fiyatları ne kadar?

Hemoroid ameliyatı birçok evrede ve birçok metot ile yapılabilmektedir. Hemoroid ameliyatı için en iyi yöntem hemoroid ameliyatı yapan hastanelerde yapılacak hemoroid muayenesi sonrasında hastanın tıbbi durumuna ve hemoroidin derecesine uygun olarak belirlenebilmektedir. Bu sebeple her hasta için tek yöntem ve ortalama bir hemoroid ameliyatı fiyatından bahsetmek mümkün olmamaktadır. Hemoroid tedavisi fiyatları için genel cerrahi bölümünden randevu alınması önerilmektedir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hemoroid ameliyatı imkânı sunmaktayız. Hemoroid, hemoroid ameliyatı ve hemoroid ameliyatı fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi servisinde bulabilirsiniz. Hemoroid ameliyatı ve hemoroid tedavi yöntemleri hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

  HEMOROİD TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Operasyon ağrısızdır. Hasta operasyon sırasında ve sonrasında ağrı duymaz.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 10-15 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan hemoroid tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  Gebelik, bebek nedeni ile karın içi basıncını arttıran bir faktördür. Karın içi basıncın artması hormonal değişiklikler ile birleşince gebelik esnasında hemoroid sorununu ortaya çıkarabilmektedir.

  Gebelik esnasında çok gerek kalmadıkça cerrahi müdahaleden kaçınılmaktadır. Ancak diğer tedavi şekilleri gebelik esnasında anne adayının daha iyi hissetmesini sağlamak için kullanılabilir. Hamilelikten sonra ise basurun derecesine göre geç kalınmadan normal tedavi planlaması yapılmalıdır.

  Basur tedavisinde kulaktan dolma bilgilerle, tavsiye üzerine ilaç kullanmak çok tehlikeli olabilmektedir. Yanlış uygulamalar basurun evre atlamasına ve tedavisinin daha da zorlaşmasına neden olabilir. Kısa süreliğini acıyı hafifletmek için bazı yöntemler kullanılsa da hemoroidin  kendiliğinden iyileşmesinin bir yolu yoktur. Basur oluşumunun ardından vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalı ve en doğru tedavi yöntemi hekim kontrolünde planlanmalıdır.

  Kurumumuzda hemoroid tedavisi haricinde, anal fistül, anal fissür, makat çatlağı, siğil vb. tüm makat hastalıkları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman birbirlerine karıştırılabilir. Hastalığınızın tam olarak ne olduğunu ve en uygun tedavi yöntemini öğrenmek için bizi arayarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN