Toplumuzun büyük çoğunluğunu ilgilendiren hemoroid hastalığında lazerle hemoroid tedavisi oldukça popülerdir. Basur veya mayasıl olarak da bilinen hemoroid hastalığının ortaya çıkmasını kolaylaştıran etkenlere baktığımızda uzun süren kabızlık veya ishal, hareketsiz yaşam tarzı, gebelik gibi sebepler öne çıkmaktadır. Makat bölgesinde iç ve dış olmak üzere iki tip kas grubu bulunmaktadır. Dış kas kişinin kendi kontrolünde olup dışkılama esnasında açılmakta, iç kas buna paralel olarak açılarak dışkılama sağlanmaktadır. Bu iki kas grubu arasındaki uyumsuzluk ile istemsiz olarak da olsa ıkınma ve zorlanma ile dışkılama yapılmakta, basınç artışı ile bu bölgedeki damarların şişmesi ile hemoroid oluşabilmektedir. Bu yazımızda lazerle hemoroid tedavisi , lazerle hemoroid tedavisinin avantajları ve lazerle hemoroid tedavisinin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. Hemoroid hastalığı hakkında ayrıntılı bilgi almak için hemoroid hakkında merak edilenler yazımızı okuyabilirsiniz.

Lazerle hemoroid tedavisi nedir?

İnsanlarda ortalama yüzde otuz sıklıkla görülen hemoroid erkek ve kadınlarda arada yüksek bir farklılık olmayan oranlarda görülmekle birlikte yirmi – elli yaş arası kişiler hastalığın en çok görüldüğü hasta grubudur. Hemoroid tedavisi hastanın tıbbi durumuna göre farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Lazerle hemoroid tedavisi; lazerle hemoroid memesinin büzülmesi ve yapısı bozulmuş damarların koagüle edilmesidir. Lazerle hemoroid tedavisi halk arasında ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak da bilinmektedir. Lazerle hemoroid tedavisi çoğu hasta grubu için tercih edilen popüler bir hemoroid tedavi yöntemidir.

Lazerle hemoroid tedavisi nasıl yapılır?

Lazerle hemoroid tedavisi genel veya spinal anestezi ile yapılabilen cerrahi bir operasyondur. Lazerle hemoroid tedavisinde lazer sondası ile hemoroid memesi içine girilerek meme büzüştürülür ve tedavi sonrasında kaybolması hedeflenir. Ortalama yirmi dakikalık bir operasyon olan lazerle hemoroid tedavisi sonrasında hasta aynı gün taburcu olabilmektedir. Hemoroid tedavi sonrası iyileşme süreci hakkında bilgi almak için hemoroid iyileşme süreci yazımızı okuyabilirsiniz.

Lazerle hemoroid tedavisi avantajları nelerdir?

Lazerle hemoroid tedavisinin klasik hemoroid tedavisi yöntemlerine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Lazerle hemoroid tedavisinin en büyük avantajları açık yara, ağrı ve enfeksiyon olmamasıdır. Kısa süreli operasyon, kısa ve kaliteli iyileşme süreci gibi birçok avantajı ile hemoroid tedavisinde uygulanan en popüler tedavi yöntemi olan lazerle hemoroid tedavisi, alanında uzman doktorlar tarafından uygulandığında hemoroid hastalığından kurtulmak için en iyi tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Lazerle hemoroid tedavisi hastaların büyük çoğunluğuna uygulanabilen hemoroid tedavi yöntemleri arasındadır. Hemoroid belirtileri oluştuğunda beklemeden bir sağlık kuruluşuna başvurarak hemoroid tedavisi için gerekli adımlar atılmalıdır. Hemoroid tedavisini ihmal etmek hastalığın derecesini artırabilmektedir.

Hemoroid, kişilerin hayatlarına etki eden, sosyal yaşamdan kopartan ve sürekli olarak rahatsızlık veren bir rahatsızlıktır. Bu açıdan değerlendirildiğinde doğru koşullar altında tedavi gerektiren bir hastalıktır. Rektum ve anüs kısımlarında bulunan damarların genişlemesi ile ortaya çıkan bu sorun, duvarların genişleyerek anal kısmın tahriş olmasına neden olur. Bununla birlikte şişme sonucunda rektum, makat kısmından dışarı çıkar.

İç ve dış hemoroid olmak üzere iki şekilde gözlemlenen rahatsızlık tedavi edilmezse istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Kaldı ki tedavi süreci başlatılmayan hastalık kişilerin yaşamlarına olumsuz etki etmeye de devam eder.

Hemoroid tedavisinde birçok yöntem kullanılmaktadır. Öncelikle birçok hastalıkta olduğu gibi cerrahi müdahale denenmez. İlaç tedavisi ve pomad gibi aktörlerle başlanan süreç, iyileşmez ve daha ileriye giderse cerrahiye döner. Uzman doktorumuz öncelikle altta yatan nedenleri araştırır. Kabız, ishal gibi anal bölgeyi zorlayacak etkin rol alan nedenlerin ortadan kaldırılması sonucunda ilaçla birlikte iyileşme beklenebilir.

İlaç tedavisinin etkin olmadığı noktada başvurulan cerrahi müdahaleler içerisinde bant ligasyon, klasik cerrahi yöntemlerle hemoroidektomi operasyonu, skleroterapi ve lazer ile operasyon vardır. Son dönemlerde lazer ile hemoroid tedavisi fazlaca öne çıkmıştır.

Son dönemlerde gittikçe popüler olan ve hızlı bir şekilde iyileşme süreci tanıyan lazerle hemoroid tedavisi, açılan kesilere yapılan müdahalelerle gerçekleşir. Oldukça küçük olan bu kesiklerden şişen damarlara müdahale edilir. Bu damarlar yakılır ve dolayısıyla kaybolur. Yapılan müdahale sonrasında ilerleyen dönemlerde yeniden oluşacak sarkma ve diğer durumlar ortadan kaldırılır. Ayrıca herhangi bir materyal yerleştirilmeden tüm işlem sona erer. Böylece anal kısımda darlık gibi bir sorun da oluşmaz.

Lazerle hemoroid tedavisi kaç günde iyileşir?

Lazerle yapılan ameliyatlarda kişiler iyileşme sürecini merak etmektedirler. Diğer tür lazer ameliyatları gibi bu operasyon sonrasında da iyileşme süreci oldukça kısadır. Ameliyatla birlikte herhangi bir komplikasyon gelişme riski son derece azdır. Bu nedenle hasta yaklaşık olarak 7 ila 10 gün içerisinde tamamen iyileşmiş olur ve yaşama kaldığı yerden devam eder.

Lazerle hemoroid tedavisi fiyatları ne kadar?

Teknolojinin ameliyathanelere girmesi ile birlikte geliştirilen lazerli hemoroid tedavisinde birçok kişi fiyatları merak ediyor. Bu noktada hem hastanenin hem de kullandığı ekipmanların belirleyici olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Hastanede bu ameliyatı yapan ekibin de tecrübeli olması oldukça önemlidir. Dolayısıyla tecrübeli operasyon ekibi de lazerle hemoroid tedavisi fiyatını etkilemektedir.

İstanbul Hemoroid Tedavisi

İstanbul dünyanın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Bu bakımdan değerlendirildiğinde İstanbul hemoroid tedavisi konusunda en gelişmiş hastaneleri barındırmaktadır. Sağlık turizmi kapsamında ülkemizde bu tedaviyi olmak isteyen birçok turist özellikle İstanbul’u ziyaret etmektedirler. İstanbul hemoroid tedavisi için hem fiyat hem de performans bakımından göz önünde bulundurabileceğiniz lokasyonların başında gelmektedir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ve cerrahi ekibimiz ile hijyenik hastane ortamında lazerle hemoroid tedavisi imkanı sunmaktayız. Lazerle hemoroid tedavisi ve lazerle hemoroid tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi servisinde bulabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

  HEMOROİD TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Operasyon ağrısızdır. Hasta operasyon sırasında ve sonrasında ağrı duymaz.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 10-15 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan hemoroid tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  Gebelik, bebek nedeni ile karın içi basıncını arttıran bir faktördür. Karın içi basıncın artması hormonal değişiklikler ile birleşince gebelik esnasında hemoroid sorununu ortaya çıkarabilmektedir.

  Gebelik esnasında çok gerek kalmadıkça cerrahi müdahaleden kaçınılmaktadır. Ancak diğer tedavi şekilleri gebelik esnasında anne adayının daha iyi hissetmesini sağlamak için kullanılabilir. Hamilelikten sonra ise basurun derecesine göre geç kalınmadan normal tedavi planlaması yapılmalıdır.

  Basur tedavisinde kulaktan dolma bilgilerle, tavsiye üzerine ilaç kullanmak çok tehlikeli olabilmektedir. Yanlış uygulamalar basurun evre atlamasına ve tedavisinin daha da zorlaşmasına neden olabilir. Kısa süreliğini acıyı hafifletmek için bazı yöntemler kullanılsa da hemoroidin  kendiliğinden iyileşmesinin bir yolu yoktur. Basur oluşumunun ardından vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalı ve en doğru tedavi yöntemi hekim kontrolünde planlanmalıdır.

  Kurumumuzda hemoroid tedavisi haricinde, anal fistül, anal fissür, makat çatlağı, siğil vb. tüm makat hastalıkları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman birbirlerine karıştırılabilir. Hastalığınızın tam olarak ne olduğunu ve en uygun tedavi yöntemini öğrenmek için bizi arayarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.