Kadın erkek fark etmeksizin toplumuzda belirli yaş aralıklarında sıklıkla görülen hemoroid hastalığı günümüzün modern imkânları ile birçok metotla tedavi edilmektedir.  Bu yazımızda hemoroid tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Hemoroid ve diğer anorektal hastalıklar hakkında genel cerrahi blog sayfamızda bilgilendirici içerikler paylaşmaktayız.

Hemoroid tedavi yöntemleri nelerdir?

Hemoroid tedavisinde klasik cerrahi yöntemler ve en az cerrahi müdahale ile tedavi olarak bilinen minimal invaziv yöntemler uygulanmakta, alanında uzman cerrahlar tarafından yapıldığında yüksek başarı oranları yakalanmaktadır.

Klasik cerrahi hemoroid tedavi yöntemleri nelerdir?

Klasik hemoroid tedavi yöntemleri hemoroid ameliyatı olarak bilinmektedir. Hemoroid ameliyatlarının tıpta hemoroidektomi olarak adlandırılmaktadır. Klasik cerrahi hemoroid tedavi yöntemleri genellikle derecesi yüksek hemoroid olması durumunda tercih edilmekte olan tedavi yöntemleridir.

Açık hemoroid ameliyatı: hemoroid tedavisinde kullanılan ilk yöntem açık hemoroid ameliyatı olmuştur. Açık hemoroid ameliyatı, genel veya lokal anestezi altında bisturi ile hemoroid dokusunun alınması ve alanın açık bırakılmasını amaçlar.

Kapalı hemoroid ameliyatı: açık hemoroid ameliyatına benzeyen kapalı hemoroid ameliyatında hemoroid dokusunun çıkartılması sonrasında bölgenin sağlam dokular yardımı ile kapatılması amaçlanmaktadır.

Ultrasonik hemoroid ameliyatı: klasik cerrahi yöntemleri ile ultrasonik yöntemlerin karışımı olan bu hemoroid tedavi yönteminde hemoroid dokuları ses dalgaları ile alınırken sağlam dokuların yapıştırılması amaçlanmaktadır.

Stapler hemoroid ameliyatı: ileri derece hemoid vakalarında uygulanan stapler hemoroid ameliyatlarında tek tek hemoroid dokularının çıkartılması yerine tüm dokunun alınarak sağlam dokularla bölgenin kapatılması amaçlanmaktadır.

Lazerle hemoroid ameliyatı: günümüzün modern tıp imkânları ile en popüler hemoroid tedavi yöntemlerinden biri olan lazerle hemoroid tedavisinde, lazer cihazı ile hemoroid dokularının içine girilerek hemoroid memelerinin yakılması amaçlanmaktadır. Lazerle hemoroid tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için lazerle hemoroid tedavisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Minimal invaziv hemoroid tedavi yöntemleri nelerdir?

Minimal invaziv hemoroid tedavi yöntemleri daha kısa operasyon süresi, kaliteli iyileşme süreci ve en az risk sebeplerinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Skleroterapi hemoroid tedavisi: skleroterapi hemorid tedavi yönteminde hemoroid bulunan alana çok ince bir iğne vasıtasıyla kimyasal bir ajan enjekte edilerek hemoroide giden damarlardaki kan akışının azaltılarak hemoroid memelerinin yok edilmesi amaçlanmaktadır.

Bant ligasyon hemoroid tedavisi: bant ligasyon hemoroid tedavi yönteminde hemoroid memesine giden damara bant yerleştirilerek hemoroid memesine giden kanın durdurulması ve hemoroid memelerinin yok edilmesi amaçlanmaktadır.

Kızılötesi hemoroid tedavisi: kızılötesi hemoroid tedavi yönteminde hemoroide giden damarlara kızılötesi ışın vererek hemoroide giden kanın durdurularak hemoroid memelerinin yok edilmesi amaçlanmaktadır.

Hemoroid tedavisi yöntemi, yapılacak hemoroid muayenesi sonrasında hastalığın derecesine göre belirlenebilmektedir. Hasta hemoroid belirtileri ile karşılaştığında beklemeden hemoroid ameliyatı yapan hastaneler’e başvurarak hastalığın derecesini öğrenmeli, uygun hemoroid tedavisi yöntemi ile hastalık başlangıç evrelerinde tedavi edilmelidir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ve deneyimli cerrahi ekibimiz ile hijyenik hastane ortamında hemoroid tedavisi imkanı sunmaktayız. Hastanemizde klasik cerrahi yöntemler ve minimal invaziv cerrahi yöntemler yüksek başarı oranı ile uygulanmaktadır. Hemoroid, hemoroid ameliyatı ve hemoroid tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi servisinde bulabilirsiniz. Hemoroid hakkında merak ettikleriniz ve hemoroid ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

  HEMOROİD TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Operasyon ağrısızdır. Hasta operasyon sırasında ve sonrasında ağrı duymaz.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 10-15 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan hemoroid tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  Gebelik, bebek nedeni ile karın içi basıncını arttıran bir faktördür. Karın içi basıncın artması hormonal değişiklikler ile birleşince gebelik esnasında hemoroid sorununu ortaya çıkarabilmektedir.

  Gebelik esnasında çok gerek kalmadıkça cerrahi müdahaleden kaçınılmaktadır. Ancak diğer tedavi şekilleri gebelik esnasında anne adayının daha iyi hissetmesini sağlamak için kullanılabilir. Hamilelikten sonra ise basurun derecesine göre geç kalınmadan normal tedavi planlaması yapılmalıdır.

  Basur tedavisinde kulaktan dolma bilgilerle, tavsiye üzerine ilaç kullanmak çok tehlikeli olabilmektedir. Yanlış uygulamalar basurun evre atlamasına ve tedavisinin daha da zorlaşmasına neden olabilir. Kısa süreliğini acıyı hafifletmek için bazı yöntemler kullanılsa da hemoroidin  kendiliğinden iyileşmesinin bir yolu yoktur. Basur oluşumunun ardından vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalı ve en doğru tedavi yöntemi hekim kontrolünde planlanmalıdır.

  Kurumumuzda hemoroid tedavisi haricinde, anal fistül, anal fissür, makat çatlağı, siğil vb. tüm makat hastalıkları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman birbirlerine karıştırılabilir. Hastalığınızın tam olarak ne olduğunu ve en uygun tedavi yöntemini öğrenmek için bizi arayarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN