Toplumuzun büyük çoğunluğunu ilgilendiren makat çatlağı hastalığında lazerle makat çatlağı tedavisi oldukça popülerdir. Anal fissür olarak da bilinen makat çatlağı hastalığının ortaya çıkmasını kolaylaştıran etkenlere baktığımızda uzun süren kabızlık veya ishal, hareketsiz yaşam tarzı gibi sebepler öne çıkmaktadır. Makat bölgesinde iç ve dış olmak üzere iki tip kas grubu bulunmaktadır. Dış kas kişinin kendi kontrolünde olup dışkılama esnasında açılmakta, iç kas buna paralel olarak açılarak dışkılama sağlanmaktadır. Bu iki kas grubu arasındaki uyumsuzluk ile istemsiz olarak da olsa ıkınma ve zorlanma ile dışkılama yapılmakta, basınç artışı ile makat çatlağı oluşabilmektedir. Bu yazımızda lazerle makat çatlağı tedavisi, lazerle makat çatlağı tedavisinin avantajları ve lazerle makat çatlağı tedavisinin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. Makat çatlağı hastalığı hakkında ayrıntılı bilgi almak için makat çatlağı nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Lazerle makat çatlağı tedavisi nedir?

İnsanlarda ortalama yüzde otuz sıklıkla görülen makat çatlağı erkek ve kadınlarda arada yüksek bir farklılık olmayan oranlarda görülmekle birlikte yirmi – elli yaş arası kişiler hastalığın en çok görüldüğü hasta grubudur. Makat çatlağı tedavisi hastanın tıbbi durumuna göre farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Lazerle makat çatlağı tedavisi halk arasında ameliyatsız makat çatlağı tedavisi olarak da bilinmektedir. Lazerle makat çatlağı tedavisi çoğu hasta grubu için tercih edilen popüler bir makat çatlağı tedavi yöntemidir.

Lazerle makat çatlağı tedavisi nasıl yapılır?

Makat çatlağı tedavisinde günümüzde ameliyatsız yöntemler daha çok tercih edilmekte olup, bunlar lazerle cerrahi operasyon, medikal tedavi veya botoks uygulamalarıdır. Ortalama yirmi dakikalık bir operasyon olan lazerle makat çatlağı tedavisi sonrasında hasta aynı gün taburcu olabilmektedir. Makat çatlağı tedavi sonrası iyileşme süreci hakkında bilgi almak için makat çatlağı iyileşme süreci yazımızı okuyabilirsiniz.

Lazerle makat çatlağı tedavisi avantajları nelerdir?

Lazerle makat çatlağı tedavisinin klasik makat çatlağı tedavisi yöntemlerine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Lazerle makat çatlağı tedavisinin en büyük avantajları açık yara, ağrı ve enfeksiyon olmamasıdır. Kısa süreli operasyon, kısa ve kaliteli iyileşme süreci gibi birçok avantajı ile makat çatlağı tedavisinde uygulanan en popüler tedavi yöntemi olan lazerle makat çatlağı tedavisi, alanında uzman doktorlar tarafından uygulandığında makat çatlağı hastalığından kurtulmak için en iyi tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Lazerle makat çatlağı tedavisi hastaların büyük çoğunluğuna uygulanabilen makat çatlağı tedavi yöntemleri arasındadır. Makat çatlağı belirtileri oluştuğunda beklemeden bir sağlık kuruluşuna başvurarak makat çatlağı tedavisi için gerekli adımlar atılmalıdır. Makat çatlağı tedavisini ihmal etmek hastalığın derecesini artırabilmekte ve anal fistül oluşmasını tetikleyebilmektedir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ve cerrahi ekibimiz ile hijyenik hastane ortamında lazerle makat çatlağı tedavisi imkanı sunmaktayız. Lazerle makat çatlağı tedavisi ve lazerle makat çatlağı tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi servisinde bulabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Fissür Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

Hemoroid – Siğil – Anal Fissür – Anal Fistül
Tüm Anorektal Hastalıklarınızı Başarıyla Tedavi Ediyoruz !
Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  *Kişisel bilgileriniz bir defaya mahsus sizinle iletişime geçilmesi için kullanılacaktır. İzniniz dışında kimseyle paylaşılmayacak, başka hiçbir amaçla kullanılmayacaktır.
  anorektal hastalıkların tedavisi

  Ameliyatsız Anal Fissür (Makat Çatlağı) Tedavisi

  Anal Fissür halk arasında Makat Çatlağı veya Makat Yırtığı olarak da bilinmektedir. Bu hastalık anal bölgede küçük yırtıklarla oluşmaya başlar ve hemoroid hastalığıyla sıkça karıştırılmaktadır. Bu yırtılmaların sebebi genellikle çok kuru ve sert dışkılardır. Bu durum dışkılama sırasında kasların aşınmasına sebep olmaktadır. Bağırsak enfeksiyonları, şiddetli çıkan ishal ve ya Ülseratif Kolit gibi hastalıklar da makat çatlağı  oluşumuna sebep olabilmektedir.

  Anal Fissür genellikle dışkılama sırasında acı ve batma hissi, makatta ağrı ve kaşıntı, kanama ve dışkılama sonrası devam eden ağrı ve yanma ile belirti verir.

  Ameliyatsız Lazerle Anal Fissür Tedavisi sayesinde, tedaviniz 5 dakikada, hijyenik ameliyathane koşullarında, dikiş olmadan yapılmaktadır. Ameliyatsız tedavi sayesinde kesi veya dikiş olmadığı için dokular zarar görmemekte, bu sayede hastalar aynı gün sosyal yaşantılarına geri dönebilmektedir.

  ANAL FİSSÜR TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Anal Fissür oluşumunun en sık sebebi kabızlıktır. Sert dışkılama ve ıkınma sonucu anal bölgede travmalar oluşur ve bu fissüre neden olmaktadır. Bunun yanı sıra şiddetli çıkan ishal, ters ilişki sonucu makat kaslarının zorlanması, aşırı acı tüketimi ve ülseratif kolit gibi hastalıklar da anal fissür oluşumuna neden olabilmektedir.

  Makat çatlağında en net belirti ağrıdır. Bu ağrı dışkılama sonrası şiddetlenir. Bu ağrı dışkılama sonrası 3-4 saat devam edebilmektedir, kimi hastalarda hiç dinmeyen bir ağrı söz konusu olabilir. Yanma da bir diğer anal fissür belirtisidir. Dışkılama sonrası fissürün yırtılmasıyla kanamalar ortaya çıkabilmektedir. Bu kanamalar damla şeklinde veya tuvalet kağıdına bulaşan ince çizgiler şeklinde görülebilmektedir.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından lokal anestezi, spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 5-10 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan fissür tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Fissür Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Fissür Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  • Çoğu işlemde hastaya narkoz verilmesine gerek duyulmaz. Böylece hasta narkozun etkilerinden kurtulmuş olur.
  • Çok kısa süren müdahalenin ardından hasta odasına alınır, kısa bir gözlem süresinin ardından aynı gün taburcu edilmektedir.
  • Hasta aynı gün muayene olup ardından operasyon olabilir.
  • Operasyon sonrası tüm yakınmalar azalarak tamamen ortadan kaybolur.
  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar