Sürekli tıraş olmaktan, ağda yapmaktan veya istenmeyen tüyleri almak istemeyenlerin tercih ettiği yöntemlerden birisi olan ruby lazer, kişileri sosyal hayatlarında önemli derecede rahat ettiren yöntemlerin başında gelmektedir.

Diğer epilasyon yöntemlerinden farklı olarak Ruby Lazer Epilasyon hem güvenli hem de etkili, uzun süreli sonuçlar sağlar. Bacaklarınızdan, koltuk altlarınızdan veya bikini bölgenizdeki tüylerden çabucak kurtulmanızı sağlayan Ruby Lazer Epilasyon önemli bir rahatlık sunması ile bugüne kadar pek çok kişi tarafından tercih edilmiştir.

Ruby Lazer Epilasyon Nedir?

Ruby lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri gidermek için özel bir lazer kullanan popüler bir kozmetik prosedürdür. Lazer, kıl folikülündeki melanin tarafından emilen, ona zarar veren ve gelecekteki saç büyümesini engelleyen belirli bir dalga boyunda ışık yayar ve böylece kılların yeniden büyümesinin önüne geçer.

Bu işlem non-invaziv prosedür, lazer daha koyu pigmentlere çekildiğinden, en çok açık ten ve açık renkli tüylerde etkilidir. Ruby Lazer Epilasyon, uzun süreli tüy azaltma veya yok etme arayanlar için güvenli ve etkili bir seçenektir.

Ruby Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bu, foliküle zarar vererek gelecekteki saç büyümesini engeller. Hastalar işlem sırasında hafif bir rahatsızlık hissedebilir ancak genellikle ağrısızdır. Optimum sonuçlar için birden fazla seans gerekir ve hastalar tedaviden önce ve sonra güneşe maruz kalmaktan kaçınmalıdır. Ruby Lazer Epilasyon ile hastalar güvenli ve etkili bir şekilde uzun süreli tüy azaltma veya yok etme elde edebilirler.

Ruby Lazer Epilasyon Kimler için Uygundur?

Ruby Lazer EpilasyonRuby Lazer Epilasyon, istenmeyen tüylerine uzun vadeli çözüm arayan kişiler için uygundur. Lazer daha koyu pigmentlere çekildiğinden genellikle açık ten rengine sahip kişilere daha uygun olduğu düşünülmektedir.

Ancak gelişen teknoloji, koyu ten rengine sahip kişilerin de bu işlemden faydalanmasını sağlamıştır. Bireylerin Ruby Lazer Epilasyon için uygun aday olup olmadıklarını belirlemek için cilt tiplerini ve tüy renklerini kalifiye bir uygulayıcı ile görüşmeleri önemlidir.

Ruby Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ruby Lazer Epilasyon yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. İlk olarak, bireyler araştırmalı ve bu prosedürü uygulama konusunda deneyimli bir yerde işlemi yaptırmak gerekiyor. Hastalar ayrıca, bu prosedür için uygun aday olup olmadıklarını belirlemek için tıbbi geçmişlerini ve halihazırda aldıkları ilaçları mutlaka bildirmeliler.

Komplikasyon riskini artırabileceğinden, tedaviden önce ve sonra güneşe maruz kalmaktan kaçınmak önemlidir.

Ruby Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Prosedür birkaç aydan yıllarca süren tüy azaltma veya alma ile uzun süreli sonuçlar sağlar. Ruby Lazer Epilasyon, tedavi alanının büyüklüğüne bağlı olarak birkaç dakika ile bir saat arasında değişen tedavi süreleri ile de hızlı bir işlemdir.

İstanbul Ruby Lazer Epilasyon

İstanbul ruby lazer epilasyon yaptırmak için en uygun yerlerden birisidir. Bu noktada kişilerin bu kentte birçok epilasyon firması bulabileceği biliniyor.

Ruby Lazer Epilasyon Yapan Hastaneler

Ruby lazer epilasyon yapan hastaneler konusunda Türkiye’nin kalabalık kentleri önde gelmektedir. Araştırmanızı internet üzerinden yapabilirsiniz.

Lazer epilasyon, bedenin hemen her noktasında çıkan tüylerden kurtulmak için eşsiz bir yöntemdir. Uygulanan tedavi sonrasında kişinin belirli bölgesinde tüylenme artık görülmez. Lazer epilasyon belirli bir bölgeye uygulanabileceği gibi tüm vücuda da yapılabilir.

Lazer epilasyonda yıllar içerisinde ten rengi ve tüylerin durumuna göre uygulama alanları genişledi ve farklı yöntemler ortaya çıktı. Tüyün çıktığı köke nişan alan lazer epilasyon cihazı  kökü ısı sayesinde yakarak köreltir. Bu işlem sırasında yayılan ısı kişinin canını yakmayacak düzeyde gerçekleşir.

Ruby Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Ruby lazer epilasyon, kıl foliküllerini seçici olarak hedeflemek ve yok etmek için yakut lazer kullanan popüler bir kozmetik prosedürdür. Ruby lazer epilasyonda kılların dökülme süresi kişiden kişiye değişebilir. Bu durumu etkileyen faktörler arasında kılların kalınlığı, yoğunluğu, rengi, tüyün büyüme döngüsü gibi birçok faktör bulunmaktadır. Bu durumda birkaç haftada sonuç da alınabilir, birkaç aya kadar süren bir süreç de gerçekleşebilir.

Ruby Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Ruby lazer epilasyon seans süresi yapılan işleme göre değişiklik gösterir. Bedenin bir bölgesindeki kıllar inatçı olmaz ve 4 ila 5 seansta biterken kimi bölgesinde yer alan tüyler daha uzun seansa ihtiyaç duyar. Bunun yanı sıra yukarıda saydığımız kılların kalınlığı, yoğunluğu, rengi, tüyün büyüme döngüsü faktörleri de seansları doğrudan doğruya etkilemektedir.

Ruby Lazer Epilasyon Acıtıyor mu?

Ruby lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerde genel olarak acıtma endişesi hakim olabiliyor. Ancak kişilerin işlem sırasında hissettikleri küçüktür ve tolerans sınırlarının çok çok altında yer almaktadır. Dolayısıyla ruby lazer epilasyonun doğrudan doğruya acıttığını söylemek doğru olmaz. Ancak bazı kişiler daha hassas yapıda olabilir ve bu durumu normalden daha şiddetli hissedebilirler. Bunu da uzmanlarla görüşerek çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ruby Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Bedene dışarıdan bir ışın ile müdahale edilmesi fikri kişilerde zarar verecek duygusu uyandırsa da profesyonel ve eğitimli kişiler tarafından yapılan ruby lazer epilasyon zararlı değildir. Prosedürde kullanılan lazer enerjisi, çevredeki cilde verilen zararı en aza indirirken kıl folikülünü hedeflemek için dikkatli bir şekilde ayarlanır. Ancak çok nadir de olsa bazı kişilerin cildinde zaman zaman su toplanması görülebilir.

Ruby Lazer Epilasyon Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Ruby lazer epilasyon, birkaç istisna dışında vücudun kılların büyüdüğü hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Vücuttaki yaygın bölgeler yüz, boyun, kollar, koltuk altı, sırt, göğüs, bacaklar ve bikini bölgesine ruby lazer uygulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ruby Lazer Epilasyon Etkili mi?

Ruby lazer son derece etkili bir tedavidir. Konu ile ilgili yapılan klinik çalışmalarda yüzde 90 oranında başarılı sonuç veren işlem, birkaç seanstan sonra bile kılların dökülmesinin ve yeniden çıkmasının uzun yıllar aldığını göstermiştir.

Ruby Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Ruby lazer epilasyon fiyatları için mutlaka yaptırmak istediğiniz kurumlar görüşme gerçekleştirmelisiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Lazer epilasyon nedir?

  Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmada en etkili ve en güvenli yöntemdir. Cilde uygulanan lazer enerjisi kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilir ve bu sayede  kıl kökleri azalarak yok olurlar.

  İstenmeyen tüylerden kurtulmada en fazla tercih edilen yöntem olan lazer epilasyon uygulaması, kıl oluşumunu tamamlamış ve uygulamaya engel herhangi bir sağlık problemi olmayan herkese güvenle uygulanabilmektedir.

  LÜTFEN DİKKAT !! Lazer epilasyon sadece bu konuda yetkilendirilmiş ve Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen sağlık kurumlarında ve uzman doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Ayrıca lazer epilasyon cihazının FDA onaylı olması da çok önemlidir. FDA onaysız cihazlarla yapılan uygulamalarda geri dönüşü olmayan ciddi zararlar olabilmektedir. Güzellik salonlarının ve kuaförlerin lazer uygulama yetkisi yoktur. Buralarda lazer cihazları Sağlık Bakanlığı’nın izni olmadan, yetkisiz kişilerce, kaçak olarak kullanılmaktadır. Lazer enerjisi çok güçlü bir enerji olduğundan, bu gibi yetkisiz yerlerde yapılan uygulamalar sağlığınız açısından çok ciddi riskler içermektedir. 

  Lazer epilasyon göz çevresi hariç tüm cilde uygulanabilir. Uygulanacak ciltte herhangi bir krem, yağ veya makyaj olmamalıdır. İşlem sırasında gözlerin lazer ışınlarından etkilenmemesi için özel gözlük kullanılmaktadır. Uygulama öncesi gereken hazırlıklar tamamlandıktan sonra epilasyon uygulanacak bölgedeki kıl köklerine uygun miktarda lazer enerjisi uygulanır.

  Kıl köklerinde yer alan melanin pigmenti uygulanan lazer enerjisini emer ve ortaya çıkan enerji kıl kökünü yok eder. Ancak koyu renk  ciltlerde de melanin dediğimiz renk pigmentleri yoğun olarak bulunduğundan, lazer enerjisi cilt tarafından da emilebilmekte ve bu da ciltte lekelenmelere neden olabilmektedir. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde uygulanacak lazerin uzmanlar tarafından seçilmesi gerekmektedir. Bunun tam tersi bir durumda ise, çok açık renkli tüylerde melanin pigmenti bulunmadığı için lazer epilasyon yeterli etkiyi göstermeyebilir. İşlemin sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte 5-8 seans sonunda ortaya çıkmaktadır.

  Alexandrite Lazer 755 nanometre dalga boyunda çalışır. Bu dalga boyunda melanin pigmentinin lazer emilimi çok yüksektir. Alexandrite cihazı özellikle kalın ve koyu renkli kıllarda çok etkili olmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Alexandrite lazer epilasyonda ayrıca bir soğutma sistemi bulunduğundan uygulama sırasında acı hissi minimum düzeyde olur. İz kalma ihtimali de yok denecek kadar azdır. Hastadan hastaya değişmekle birlikte 5-8 seans arasında sonuç alınmaktadır.

  Lazer epilasyonun en büyük avantajı kalıcı bir tedavi yöntemi olmasıdır. Bu uygulama sayesinde kişi istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmaktadır. Tüyler tekrar çıksa bile çok daha küçük ve açık renkli olmaktadır. İşlem oldukça acısızdır, kişi tarafından sadece küçük bir fiske vuruşu gibi algılanır. Lazer epilasyon ile kısa sürede büyük alanlarda çalışma yapılabilir.

  Sağlık kurumlarında, doktor kontrolünde ve FDA onaylı cihazlarla uygulanan lazer son derece güvenli olup bugüne kadar birikici bir etkisine rastlanmamıştır. Merkezimizde epilasyon konusunda en güvenilir cihazlardan biri olan Amerikan FDA onaylı Alexandrite lazer sistemi ( CANDELA Gentle LASE PRO ) kullanılmaktadır. Bu cihazlar ABD’den İngiltere’ye, Hollanda’dan Avustralya’ya kadar çeşitli gelişmiş ülkelerde de kullanılmaktadır.

  Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar ancak cilt yüzeyinin yaklaşık 1 mm altında bulunan kıl köklerine kadar ulaşabilmekte, daha derine ve iç organlara ulaşamamaktadır. Lazer cihazı, ışını deriye sadece kıl köklerinin etkileneceği, kılı çevreleyen diğer yapılara zarar gelmeyecek kadar kısa bir süre boyunca verir. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar radyolojik görüntüleme yöntemlerinde kullanılan X ışınlarından farklı olup, noniyonize karakterdedir. Bundan dolayı lazer epilasyonun kısırlık yapması mümkün değildir ve kısırlık yaptığına dair bilimsel bir veri de bulunmamaktadır.

  Günümüzde artık erkekler de en az kadınlar kadar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyonu tercih etmektedirler. Merkezimizde erkeklere de lazer epilasyon başarıyla uygulanmaktadır.

  Kalp pili olanlarda, sara hastalığında, hamilelerde, sarı ,beyaz ve ayva tüylü olanlarda, ışığa duyarlı ilaç kullananlarda, cilt kanseri olanlarda, ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar , cilt soyma ürünleri kullananlara bıraktıktan sonra  15 gün boyunca,  Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca lazer epilasyon uygulanmaz. Ayrıca güneş banyosundan ve solaryumdan hemen sonra lazer uygulanmamalıdır. Seanslar bitene kadar özellikle güneş ışınlarından ve solaryumdan kaçınmak gerekir.

   Uygulama aralıkları yüz bölgesi için 4-6 hafta, vücut için 8-10 haftadır. Düzenli uygulama ile seans aralıkları gittikçe açılır. Seans aralıklarını belirleyen asıl etmen uygulanan kişinin cilt yapısı ve kıl tipidir. Ten ve tüy rengine bağlı olarak tedavi sonuçları hastadan hastaya değişebilir. Ancak tedavi başlangıcından itibaren tüyler daha yavaş ve ince çıkar. Uygulama bölgesi, kılların rengi, yoğunluğu ve kişisel özelliklerle ilişkili olarak tedaviden  alınan yanıt değişken olabilir. Bir hastalık sonucu oluşan tüyler (hormonal bozukluklar gibi) lazer uygulamasıyla yok edilse bile , mevcut hastalık kontrol altına alınmadıkça, tekrar çıkacaktır.Bu nedenle mevcut hastalığın da aynı anda tedavisi gerekir.

  Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay altına alınmıştır. Ancak bu noktada önemli olan seçeceğiniz  merkezin uzman doktor kontrolünde işlem yapan, FDA onaylı, etkisi ve güvenilirliği tescillenmiş lazer cihazlarını kullanan bir sağlık kurumu olmasıdır. Doğru ellerde, kaliteli ve cildinize uygun lazer cihaz sistemiyle ve doğru dozlarda yapılan lazer epilasyon işleminin herhangi ciddi  bir yan etkisi veya riski bulunmamaktadır.

  Nadir olarak görülebilen yan etkileri şunlardır; Kızarıklık olabilir genelde 1-2 saatte , nadiren birkaç günde geçer. Ödem olabilir, 1- 2 günde geçer.  Sivilcelenme (folikülit) olabilir .

  Merkezimizden Fotoğraflar