İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en popüler yöntemlerinden biri olan lazer epilasyon uygulama metotlarından biri olan alexandrite lazer epilasyon, başarılı sonuçlar vermekte ve diğer uygulama metotlarına göre birçok avantajı bulunmaktadır. Bu yazımızda alexandrite lazer nedir, alexandrite lazer nasıl yapılır, alexandrite lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve alexandrite lazer epilasyonun avantajları nelerdir konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Lazer epilasyonun ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi almak ve diğer lazer epilasyon yöntemlerini öğrenmek için lazer epilasyon nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Alexandrite lazer epilasyon nedir?

Alexandrite lazerler kalın ve siyah kıllarda kullanılan bir lazer çeşididir. Diğer lazer çeşitlerinde olduğu gibi vücudun bütün bölgelerinde kullanılır fakat yüz için hekim kontrolünden geçmek şarttır. Alexandrite lazer epilasyon hem erkek hem de kadınlar için kullanıma uygundur. Alexandrite lazer kıl köklerinde bulunan melanin pigmentini hedef alır ve kıl köklerini öldürür.

Alexandrite lazer nasıl yapılır?

Alexandrite lazer acısız ve ağrısız, belirli seans aralıklarıyla yapılan lazer ışın yöntemidir. Cilde teması olmadan cilde üç cm uzaklıkta olacak şekilde uygulanır. Kişinin kıl tipine ve cildine göre seans süreleri değişiklik gösterebilir. Alexandrite lazer açık cilt tiplerinde kullanılır.

Alexandrite Lazer EpilasyonAlexandrite lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Diğer lazer epilasyon metotlarında olduğu gibi alexandrite lazer epilasyonda da dikkat edilmesi gereken en önemli konu, epilasyondan bir kaç hafta öncesinden cımbız, ağda gibi yöntemlerinin bırakılmış olması gerektiğidir. Uygulama öncesi tüylerin sararmasına engel olunmalıdır.

İşlem sonrası kişide ufak belirtiler baş gösterebilir. Kişi uygulama yapılan bölgeleri nemlendirmeli, güneşten korumalı ve sıcak suyla temasından kaçınmalıdır. Bunlara dikkat edildiği sürece pürüzsüz bir cilt ve memnun bir hayatınız olur. Sağlıklı ve başarılı sonuçlar için lazer epilasyon yaptıracağınız kurumun bir sağlık kuruluşu olması gereklidir. Lazer epilasyon yapan hastaneler gerekli hijyenik koşulları ve uzman ekibi sağlamaktadır. Operasyon öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere riayet edildiği takdirde başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Alexandrite lazer epilasyon avantajları nelerdir?

En popüler lazer epilasyon metotlarından biri olan alexandrite lazer birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi kalıcı ve uzun süreli epilasyon sağlar. Etkili bir pürüzsüzlüğü yakalamak mümkündür. Kıllar tekrar oluşacak bile olsa zayıf ve çok seyrek bir görünüm olacaktır. Güvenilirdir ve kanserojen içermez. Diğer lazer yöntemlerine nazaran hızlı sonuçlar verir. Diğer bir avantajı ise enfeksiyon ve bulaşıcı hastalık riski bulunmamaktadır. Kişiler uygulama ve seans sonunda memnun bir şekilde ayrılabilir.

Alexandrite lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür?

Çoğu kadının bazen korkulu rüyası haline gelen istenmeyen kıllar sonucu lazer epilasyon uygulamaları devreye girmektedir. Ağda, epilasyon cihazları, jiletler istenmeyen kılların giderilmesinde geçici bir etki sağlar fakat bu tekniklerle pürüzsüz bir cilt elde edilmez. Lazer epilasyon hem erkek hem de kadınlarda uygulanan oldukça etkili sonuçlar veren bir uygulamadır. Lazer epilasyon yüz bölgesi, koltuk altı, kol, bütün bacak, genital bölge, sırt bölgesi, göbek, el ve ayaklarda yapılmaktadır ve seans sayıları kişiden kişiye değişmektedir. Lazer epilasyon cihazları kıl köklerine milimetrik atışlar yaparak çalışmaktadır ve kıl kökleri yok edilmektedir. Lazer epilasyon yöntemleri; ağda, epilatör ve jilet gibi tekniklerin yanında daha konforlu ve hijyeniktir. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünen çoğu kişinin nasıl yapıldığı konusunda soru işaretleri vardır. Oldukça konforlu ve kalıcı bir yöntemdir.  Günümüzde epilasyon amaçlı olarak kullanılan diode lazer, alexandrite lazer ve Nd Yag lazer epilasyon olmak üzere 3 çeşit lazer epilasyon cihazı  vardır. Hastanemizde lazer epilasyon konusunda en etkililerinden olan Alexandrite lazer epilasyon cihazı (Candela Pro marka) kullanılmaktadır.  Bu cihaz FDA onaylı çok güvenilir bir cihazdır ve epilasyon konusunda çok başarılıdır.

Alexandrite lazer epilasyon kaç seansta biter?

Lazer epilasyon için kişilere verilen seans süreleri her kişide aynı olmamaktadır. Alexandrite lazer epilasyon, 4-6 seans sonrasında gözle görünür sonuçlar vermektedir.

Alexandrite lazer epilasyon acıtıyor mu?

Lazer epilasyon yöntemlerine başvuracak kişiler lazer epilasyonun acıtıp acıtmadığı konusunda şüpheye düşmektedir. Alexandrite lazer epilasyon sırasında kişide soğutucu aparatlar kullanılmaktadır ve bu sayede kişiler minimum seviyede acı hissetmektedirler.

Alexandrite lazer epilasyon zararlı mı?

Alexandrite lazer epilasyon sadece kıl köküne etki eder, kıl ve kökünün etrafındaki dokulara herhangi bir zararı yoktur. Lazer epilasyon cihazlarının genital bölgede zararlı olduğu konusunda bazı inanışlar olsa da derinin altındaki iç organlara etki etmez ve cilt kanserlerine sebebiyet vermezler.

Lazer epilasyon yaptırırken nelere dikkat etmeli?

Seanslar arasında güneş banyosu yapmamalı,  solaryuma girilmemelidir. Ayrıca kıllara ağda vb kökten çekecek bir işlem uygulanmamalı, ihtiyaç duyulursa makas veya jilet gibi bir yöntem tercih edilmelidir.

Alexandrite lazer vücudun hangi bölgelerine uygulanır?

Alexandrite lazer açık tenli kişilerde; koltuk altı, genital bölge, bacak ve diğer bölgelerde kullanılır. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler alanında uzman kişilerle  görüşmeli ve kendilerini uzman kişilere emanet etmelidir.

Alexandrite lazer epilasyon fiyatları ne kadar?

Alexandrite lazer epilasyon fiyatları; kişinin ten rengine, kıl köklerine ve uygulamanın yapılacağı hastaneye bakılarak belirlenmektedir. Alexandrite lazer epilasyon, lazer epilasyon, lazer epilasyon fiyatları ve alexandrite lazer epilasyon fiyatları için ayrıntılı bilgiye hastanemiz medikal estetik servisinden ulaşabilir ve merak ettiklerinizi whatsapp iletişim hattından bizlere sorabilirsiniz.

Lazer epilasyon, vücudun herhangi noktasında çıkan istenmeyen tüyleri yok etmeye yarayan operasyonun adıdır.  Epilasyon sayesinde tüyler kökleri lazer aracılığıyla yakıldığı için tamamen kaybolur.

Lazer epilasyon hem kadına hem de erkeğe uygulanabilir. Genel olarak kadınların rağbet gösterdiği bir hizmet olan epilasyonu, son yıllarda erkeklerin de yaptırdığı gözlenmektedir. Bu bakımdan kadınların tekelinden çıkmıştır. Lazer epilasyon ile kıl kökleri hedef alınır. Böylece birkaç seansın sonunda kökler yok olur ve o bölgeden bir daha tüy çıkmaz.

Lazer kavramı her ne kadar 1910’larda çıkmış olsa da tıp sektörüne girmesi 1980’leri bulmuştur. O dönemden başlayarak bugüne kadar birçok lazer epilasyon türü ortaya çıkmıştır. Bu noktada kişilerin üzerinde hangisi daha etkili ise o epilasyon türü uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon türleri nelerdir?

Lazer epilasyonun 3 türü vardır. Bu türleri, Diode Lazer Epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon, Nd Yag Lazer Epilasyon şeklinde sıralayabiliriz. Lazer epilasyona doğru bir türle başlamak en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Bu açıdan bakıldığında uzman yardımı oldukça önemlidir. Kıl ve cilt yapısı değerlendirilerek hangisi ile yola devam edeceğinize karar verebilirsiniz.

Alexandrite lazer epilasyon etkili mi?

Alexandrite lazer epilasyon açık renk ten ve yine açık renk kılları tespit edebilen bir türdür. Dolayısıyla Alexandrite lazer epilasyon hemen herkesin üzerinde etkili olmayabilir. Ancak bu şartları sağlayan biriyseniz Alexandrite sizin için uygun olacaktır.

Birçok kişi lazer epilasyonun acıttığı algısına sahiptir. Ancak Alexandrite lazer sistemleri acısız ve ağrısız bir işlem yapar. Soğutma sistemleri sayesinde kişilerin kıl köklerine yapılan müdahale sayesinde herhangi bir his yaşanmaz ve başarılı operasyon geçirilir. Başarı şansı oldukça yüksek bir epilasyon türü olan Alexandrite, son dönemlerde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Alexandrite lazer epilasyon ile yapılan işlemlerden sonra dökülen tüylerin yerine yenisi çıkabilir. Ancak daha sonra 3 hafta içerisinde bu tüyler de tamamen yok olur. Böylece vücudunuzdaki tüylerin bir daha çıkması söz konusu olmaz.

İstanbul Alexandrite Lazer Epilasyon

İstanbul Alexandrite lazer epilasyon konusunda oldukça gelişmiş bir bölgedir. Metropol olması dolayısıyla hem sağlık komplekslerinde hem de lazer epilasyon alanında uzmanlaşmış noktalarda Alexandrite lazer epilasyon işlemi rahatlıkla yapılmaktadır. Bu açıdan bakıldığında İstanbul Alexandrite lazer epilasyona yurt dışından da rağbet vardır. Kısacası kendisini geliştirmiş uzman kadrolardan alacağınız destek ile tüy sorununu kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yapan Hastaneler

Alexandrite lazer epilasyon yapan hastaneler genellikle özel sağlık kuruluşları olmaktadır. Alanında uzman dermatologlar ile çalışan hastaneler, cildinizin ve tüy tipinizin Alexandrite epilasyona uygunluğunu tespit eder ve gerekli yönlendirmeleri yapar. Hemen hemen tüm özel sağlık kuruluşları bu tür epilasyonu yapabilir. Siz hem kendinize hem de bütçenize uygun olanı seçip, buna göre seçim yapmalısınız.

Alexandrite lazer epilasyon ve lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi için medikal estetik servisimize telefon numaramız ve whatapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ve medikal estetik ekibimiz ile hijyenik hastane ortamında lazer epilasyon imkanı sunmaktayız. Lazer epilasyon, lazer epilasyon fiyatları ve alexandrite lazer epilasyon fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilirsiniz. Alexandrite lazer epilasyon, lazer epilasyon yöntemleri ve lazer epilasyon fiyatları hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Lazer epilasyon nedir?

  Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmada en etkili ve en güvenli yöntemdir. Cilde uygulanan lazer enerjisi kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilir ve bu sayede  kıl kökleri azalarak yok olurlar.

  İstenmeyen tüylerden kurtulmada en fazla tercih edilen yöntem olan lazer epilasyon uygulaması, kıl oluşumunu tamamlamış ve uygulamaya engel herhangi bir sağlık problemi olmayan herkese güvenle uygulanabilmektedir.

  LÜTFEN DİKKAT !! Lazer epilasyon sadece bu konuda yetkilendirilmiş ve Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen sağlık kurumlarında ve uzman doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Ayrıca lazer epilasyon cihazının FDA onaylı olması da çok önemlidir. FDA onaysız cihazlarla yapılan uygulamalarda geri dönüşü olmayan ciddi zararlar olabilmektedir. Güzellik salonlarının ve kuaförlerin lazer uygulama yetkisi yoktur. Buralarda lazer cihazları Sağlık Bakanlığı’nın izni olmadan, yetkisiz kişilerce, kaçak olarak kullanılmaktadır. Lazer enerjisi çok güçlü bir enerji olduğundan, bu gibi yetkisiz yerlerde yapılan uygulamalar sağlığınız açısından çok ciddi riskler içermektedir. 

  Lazer epilasyon göz çevresi hariç tüm cilde uygulanabilir. Uygulanacak ciltte herhangi bir krem, yağ veya makyaj olmamalıdır. İşlem sırasında gözlerin lazer ışınlarından etkilenmemesi için özel gözlük kullanılmaktadır. Uygulama öncesi gereken hazırlıklar tamamlandıktan sonra epilasyon uygulanacak bölgedeki kıl köklerine uygun miktarda lazer enerjisi uygulanır.

  Kıl köklerinde yer alan melanin pigmenti uygulanan lazer enerjisini emer ve ortaya çıkan enerji kıl kökünü yok eder. Ancak koyu renk  ciltlerde de melanin dediğimiz renk pigmentleri yoğun olarak bulunduğundan, lazer enerjisi cilt tarafından da emilebilmekte ve bu da ciltte lekelenmelere neden olabilmektedir. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde uygulanacak lazerin uzmanlar tarafından seçilmesi gerekmektedir. Bunun tam tersi bir durumda ise, çok açık renkli tüylerde melanin pigmenti bulunmadığı için lazer epilasyon yeterli etkiyi göstermeyebilir. İşlemin sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte 5-8 seans sonunda ortaya çıkmaktadır.

  Alexandrite Lazer 755 nanometre dalga boyunda çalışır. Bu dalga boyunda melanin pigmentinin lazer emilimi çok yüksektir. Alexandrite cihazı özellikle kalın ve koyu renkli kıllarda çok etkili olmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Alexandrite lazer epilasyonda ayrıca bir soğutma sistemi bulunduğundan uygulama sırasında acı hissi minimum düzeyde olur. İz kalma ihtimali de yok denecek kadar azdır. Hastadan hastaya değişmekle birlikte 5-8 seans arasında sonuç alınmaktadır.

  Lazer epilasyonun en büyük avantajı kalıcı bir tedavi yöntemi olmasıdır. Bu uygulama sayesinde kişi istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmaktadır. Tüyler tekrar çıksa bile çok daha küçük ve açık renkli olmaktadır. İşlem oldukça acısızdır, kişi tarafından sadece küçük bir fiske vuruşu gibi algılanır. Lazer epilasyon ile kısa sürede büyük alanlarda çalışma yapılabilir.

  Sağlık kurumlarında, doktor kontrolünde ve FDA onaylı cihazlarla uygulanan lazer son derece güvenli olup bugüne kadar birikici bir etkisine rastlanmamıştır. Merkezimizde epilasyon konusunda en güvenilir cihazlardan biri olan Amerikan FDA onaylı Alexandrite lazer sistemi ( CANDELA Gentle LASE PRO ) kullanılmaktadır. Bu cihazlar ABD’den İngiltere’ye, Hollanda’dan Avustralya’ya kadar çeşitli gelişmiş ülkelerde de kullanılmaktadır.

  Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar ancak cilt yüzeyinin yaklaşık 1 mm altında bulunan kıl köklerine kadar ulaşabilmekte, daha derine ve iç organlara ulaşamamaktadır. Lazer cihazı, ışını deriye sadece kıl köklerinin etkileneceği, kılı çevreleyen diğer yapılara zarar gelmeyecek kadar kısa bir süre boyunca verir. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar radyolojik görüntüleme yöntemlerinde kullanılan X ışınlarından farklı olup, noniyonize karakterdedir. Bundan dolayı lazer epilasyonun kısırlık yapması mümkün değildir ve kısırlık yaptığına dair bilimsel bir veri de bulunmamaktadır.

  Günümüzde artık erkekler de en az kadınlar kadar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyonu tercih etmektedirler. Merkezimizde erkeklere de lazer epilasyon başarıyla uygulanmaktadır.

  Kalp pili olanlarda, sara hastalığında, hamilelerde, sarı ,beyaz ve ayva tüylü olanlarda, ışığa duyarlı ilaç kullananlarda, cilt kanseri olanlarda, ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar , cilt soyma ürünleri kullananlara bıraktıktan sonra  15 gün boyunca,  Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca lazer epilasyon uygulanmaz. Ayrıca güneş banyosundan ve solaryumdan hemen sonra lazer uygulanmamalıdır. Seanslar bitene kadar özellikle güneş ışınlarından ve solaryumdan kaçınmak gerekir.

   Uygulama aralıkları yüz bölgesi için 4-6 hafta, vücut için 8-10 haftadır. Düzenli uygulama ile seans aralıkları gittikçe açılır. Seans aralıklarını belirleyen asıl etmen uygulanan kişinin cilt yapısı ve kıl tipidir. Ten ve tüy rengine bağlı olarak tedavi sonuçları hastadan hastaya değişebilir. Ancak tedavi başlangıcından itibaren tüyler daha yavaş ve ince çıkar. Uygulama bölgesi, kılların rengi, yoğunluğu ve kişisel özelliklerle ilişkili olarak tedaviden  alınan yanıt değişken olabilir. Bir hastalık sonucu oluşan tüyler (hormonal bozukluklar gibi) lazer uygulamasıyla yok edilse bile , mevcut hastalık kontrol altına alınmadıkça, tekrar çıkacaktır.Bu nedenle mevcut hastalığın da aynı anda tedavisi gerekir.

  Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay altına alınmıştır. Ancak bu noktada önemli olan seçeceğiniz  merkezin uzman doktor kontrolünde işlem yapan, FDA onaylı, etkisi ve güvenilirliği tescillenmiş lazer cihazlarını kullanan bir sağlık kurumu olmasıdır. Doğru ellerde, kaliteli ve cildinize uygun lazer cihaz sistemiyle ve doğru dozlarda yapılan lazer epilasyon işleminin herhangi ciddi  bir yan etkisi veya riski bulunmamaktadır.

  Nadir olarak görülebilen yan etkileri şunlardır; Kızarıklık olabilir genelde 1-2 saatte , nadiren birkaç günde geçer. Ödem olabilir, 1- 2 günde geçer.  Sivilcelenme (folikülit) olabilir .

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar