Abdominoplasti (karın germe) estetiği nasıl yapılır?

Tıp dilinde abdominoplasti olarak adlandırılan karın germe estetiği; karın bölgesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen fazla yağlanma, sarkıklar ve deri fazlalığı durumlarının giderilmesi adına uygulanan bir operasyondur. Özellikle hamilelik sonrası doğum yapmış olan kadınlarda daha çok ilgi odağı olan bir operasyondur ve operasyon sonrası doğal ve estetik bir görünüm elde edilir.

Abdominoplasti - Karın Germe AmeliyatıAbdominoplasti operasyonu ile sarkmış olan dokular toparlanır ve karın bölgesinde birikmeye başlamış olan fazla yağlar alınarak estetik bir görüntü sağlanır. Karın germe ameliyatı;  hastanın düz bir karına ve daha genç bir cilde kavuşmasını hedeflemektedir. Yaşlılıkla beraber vücutta bazı değişimler meydana gelmektedir ve karın bölgesi de o bölgelerden biridir, yaşlanmaya bağlı olarak karın bölgesinde bir takım sarkmalar ve cilt dokusunda gevşemeler meydana gelebilmektedir. Karın germe operasyonu ile gevşeme, sarkma, kötü görüntü oluşturan cilt dokusu gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Abdominoplasti operasyonu hem erkek hem de kadınlarda uygulanan bir işlem olup diyet ve egzersizler sonrası fazlalıklardan kurtulamayan her kişi için uygun bir operasyondur. Karın germe ameliyatları mini abdominoplasti ameliyatları ve geniş kapsamlı abdominoplasti ameliyatları olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Mini abdominoplasti ameliyatları 1-2 saat gibi bir sürede tamamlanırken geniş kapsamlı abdominoplasti ameliyatları 2-4 saat gibi bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Mini abdominoplasti ameliyatlarında göbek deliğinin yeri aynı kalırken genel abdominoplasti operasyonlarında göbek deliğinin yeri değişebilir. Genel abdominoplasti ameliyatında pubik bölgenin hemen üzerinden bir kalça kemiğinden diğer kalça kemiğine doğru uzanan bölgeye bir kesi atılır ve göbeği diğer alanlardan ayırmak adına ikinci bir kesi daha yapılmaktadır. Kesi yapılan bölgedeki deriler göğüs altına kadar kaslardan ayrılarak germe yöntemi ile sıkılaştırılır, ardından deri gerdirilerek dikilir. Eğer mevcut bölgede deri fazlalıkları varsa kesilerek yok edilir. Ameliyat sürecinde toplanmış olan fazla sıvı cilt altına yerleştirilen drenler sayesinde boşaltılır.

Bu yazımızda abdominoplasti (karın germe) estetiği nasıl yapılır, karın germe ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer, karın germe ameliyatı avantajları nelerdir, karın germe ameliyatı zararlı mı ve karın germe ameliyatı fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Karın germe ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer?

Karın germe ameliyatı iyileşme süreci her hastada aynı oranda olmamaktadır. Kişinin yaşam kalitesine ve metabolizma hızına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Operasyon sonrası bazı durumlarda hastanede kalma süresi saatleri alırken bazı durumlarda ise bir gün yatış gerektirebilir. Operasyon sonrası bir iki gün içerisinde ağrıların oluşması doğaldır, verilen ağrı kesici ve antibiyotiklerle azaltılabilir. İyileşme süreci içerisinde operasyon bölgesindeki dikişlerin alınması bir haftayı bulmaktadır. İyileşme sürecini doktorun önerdiği tavsiyelere uymak ve ağır egzersizler olmamak şartıyla egzersiz yapmak hızlandıracaktır.

Karın germe ameliyatı avantajları nelerdir?

Karın germe ameliyatı kişilere şikayet ettikleri durumlar ile ilgili pek çok avantaj sunmaktadır. Karın germe ameliyatı avantajları şunlardır:

 • Operasyon ile beraber gergin ve fit bir vücut elde edilir.
 • Sarkmalar ve fazla yağların oluşması ile bozulan deri bütünlüğü toplanmış olur.
 • Oluşan deformiteler yerini estetik bir görünüme bırakır.
 • Yara izi çok fazla görünmez.
 • Hastalar için risk teşkil edebilecek düzeyde bir operasyon değildir.

Karın germe ameliyatı zararlı mı?

Karın germe ameliyatı her ameliyat türünde olduğu gibi ufak çaplı olsa da risk taşımaktadır fakat enfeksiyon gelişmesine önlem olarak antibiyotikler kullanılmaktadır. Operasyon bölgesinde biriken sıvıya karşı ise drenler kullanılır ve fazla kan, sıvı vücuttan atılmaktadır. Düzenli kontrol ve düzenli ilaç alımı ile risk oluşumu önlenebilir.

Karın germe ameliyatı ne kadar sürer?

Abdominoplasti olarak anılan karın germe ameliyatı; estetik operasyonlar grubunda yer alan bir işlem olup, karın bölgesi deformasyonunu ve sarkmaları yok etmek amacı ile uygulanmaktadır. Zamanla karın bölgesinde sarkmalar, çeşitli nedenlerden dolayı deformiteler, kırışıklık ve buruşmalar meydana gelebilir ve bu durum da kişilerin psikolojik yönden etkilenmelerine sebebiyet vermektedir. Günümüz estetik operasyonları oldukça gelişmiş ve hastalara sunulacak sonuçlar da bununla beraber gelişmiştir. Karın germe ameliyatı, karın bölgesinde meydana gelmiş sarkık derilerin alınmasını amaçlamaktadır. Genellikle sezaryen kesisi denilen bölgeden çizgiler çizilerek göbek deliğinin üzerinde kalan deriler gerdirilerek aşağı doğru çekilmektedir. Göbek bölgesinde yağlanma mevcut ise karın germe ameliyatı sırasında liposuction operasyonu da uygulanabilir. İstenilen görünüm elde edildikten sonra estetik dikişler ile operasyon sonlandırılır. Karın germe ameliyatı öncesi ve sonrası hastalar birtakım endişeler duyabilirler ve haliyle korku da yaşamaktadırlar. Karın germe ameliyatı endişe ve korku duyulacak bir operasyon değildir aksine hastaları istediği görünüme kavuşturmaktadır. Karın germe ameliyatı sonrası ağrı ve şişlik gözlenmesi normal bir durumdur ve iyileşme süreci içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır. Ayrıca hastalar beslenmelerine de oldukça dikkat etmelidirler. Karın germe ameliyatı sonrası kişiler için endişeli olabilmektedir ve bir an önce estetik bir görünüme kavuşmayı amaçlamaktadır. Karın germe ameliyatının ardından iyileşme süreci içerisinde kişiler önerilenlere harfiyen uyarlarsa bu süreç hızlanacak ve hem fiziksel yönden hem de psikolojik yönden rahatlayacaktır. Karın germe ameliyatı yaklaşık olarak 3-3.5 saat gibi bir zaman diliminde tamamlanmaktadır ve eğer yağ alma işlemi de yapılacaksa bu süre uzayabilir.

Karın germe ameliyatı kimler için uygundur?

Karın germe ameliyatları belirli prensipleri barındırmaktadır ve her kişiye uygulanmaz. Karın bölgesinde sarkma, deformite, kırışıklık gibi durumları yaşayan herkes karın germe ameliyatı yaptırmak isteyebilir. Karın germe ameliyatı için uygun olan kişiler; sağlık durumu gayet iyi, gelecekte hamilelik planlamayan ve karın bölgesi operasyonu geçirmemiş olan kişilerdir.

Karın germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Karın germe ameliyatı geçirmiş olan kişiler operasyondan sonraki hayatlarında her konuda daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Ameliyat sonrası iyileşme sürecine dikkatli davranmaları pozitif yönde etki edecektir. Karın germe ameliyatı sonrası kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır:

 • Ani hareketlerden kaçınılmalıdır.
 • Hasta fiziksel hareketlerine dikkat etmelidir.
 • Doktor tarafından verilen ilaçlar özenle kullanılmalıdır.
 • Hasta yediklerine ve içtiklerine de dikkat etmelidir.
 • Operasyon sonrası kontroller aksatılmamalıdır.

Karın germe estetiği riskleri nelerdir?

Karın germe estetikleri; karın bölgesinde biriken fazla yağların, deri fazlalıklarının ve sarkan derilerin alınması adına uygulanan bir estetik operasyonudur. Abdominoplasti olarak adlandırılan karın germe estetiğinde amaç deforme olan karın bölgesini estetik bir hale getirmektir. Özellikle kadınlarda hamilelik sonrası karın bölgesinde sarkma, karın duvarının öne doğru gelmesi, bolluk ve çatlakların oluşması kadınlar için bir sorun haline gelir ve estetik işlemlerine başvururlar. Karın germe operasyonları alanında uzman doktorlar tarafından detaylı bir muayenenin ardından planlı olarak yapılmaktadır. Karın germe operasyonları süresi kişiden kişiye değişmektedir çünkü herkesin vücut yapısı aynı oranda değildir. Karın germe ameliyatında sezaryen izi denilen bölgeden yanlara doğru çizilen çizgiler üzerinden hareket edilmektedir ve üst kısımda kalan fazla deriler alınarak üst deri alta doğru çekilmektedir. Ameliyat sırasında yapılan dikişler estetik dikiş olduğu için dikiş izi kalması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Karın germe estetiği yaptırmaya karar veren kişiler ameliyatın herhangi bir riski olup olmadığı hakkında şüpheye düşmektedir. Her cerrahi operasyonda ufak da olsa komplikasyonlar gelişebilmektedir. Karın germe estetiğinde; yara yeri enfeksiyonu, vücut sıvı birikimi, kan pıhtısı atması, kan birikimi gibi komplikasyonlar görülebilmektedir.

Abdominoplasti sonrası korse kullanılmalı mı?

Abdominoplasti sonrası korse kullanımı oldukça önemlidir ve hem operasyon yerini dış etkilerden korumakta hem karın düzlüğünü sağlamaktadır. Operasyon sonrası iyileşme sürecine etki edecek olan korse, işlemden sonraki ilk 3 haftada kullanılmalıdır.

Abdominoplasti sonrası dikişler ne zaman iyileşir?

Abdominoplasti sonrası kişiler bir an önce normal yaşamlarına devam etmek isterler. Abdominoplasti sonrası dikişler 7-10 gün içerisinde iyileşmektedir.

Abdominoplasti sonrası ödem nasıl atılır?

Karın germe ameliyatı sonrası hastalar çok dikkatli olmalıdır. Abdominoplasti ameliyatı sonrası kişiler ne kadar kendilerine dikkat ederse bir o kadar çabuk iyileşme sağlayacaktırlar. Operasyon sonrası gelişen ödemin atılması için bir takım uygulamalar yapılmalıdır ve uygulandıktan sonra etkileri görülmektedir. Abdominoplasti sonrası ödemin atılması için bol su içilmeli çünkü ödemin başlıca düşmanlarından biri sudur, tuz kullanımı kısıtlanmalı, alkol ve sigaradan uzak durulmalı ve bitki çayları tüketilmelidir.

Abdominoplasti sonrası şişlik ne zaman geçer?

Abdominoplasti ameliyatı sonrası ufak çaplı komplikasyonlar gelişebilir ve şişlik de bunlardan biridir. Abdominoplasti sonrası operasyon bölgesinde oluşan şişliklerin geçmesi 2 ay gibi bir süreyi bulmaktadır. Tabi ki bu süreç işlemin derinliğine göre değişebilmektedir. Karın germe estetiği sırasında bir müdahale yapıldığı için deri tarafından bu işleme bir tepki olarak şişlikler oluşabilir. Tabi ki korkulacak bir durum değildir ve doktor tavsiyesi ya da bitkisel takviyelerle şişlikler giderilmeye çalışılmaktadır.

Karın germe ameliyatı fiyatları ne kadar?

Karın germe estetiği fiyatları hastanın tıbbi durumu ve operasyonun yapılacağı hastane göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Karın germe, abdominoplasti fiyatları, karın germe ameliyatı, karın germe fiyatları hakkında detaylı bilgi için hastanemiz estetik cerrahi servisi ile iletişime geçebilir aynı zamanda whatsapp hattımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Son yılların en gözde uzmanlık alanlarından olan estetik cerrahi, ülkemizde en iyi şekilde uygulanmaktadır. İçerisinde birden çok dal ve uzmanlık alanı bulunduran estetik cerrahiye önceki dönemlerde daha çok kadınlar ilgi gösteriyordu. Ancak zaman geçtikçe erkekler de bu alana ilgi göstermeye başladılar.

Estetik cerrahi vücutta görsel açıdan rahatsızlık duyulan herhangi bir bölge ile ilgilenebilir. Baştan başlayarak bedenin neredeyse her bölgesi ile ilgili estetik operasyonlar düzenleyebilen çok geniş bir alanı temsil ediyor.

Son dönemlerde kadınlar sıklıkla karın germe ameliyatı yaptırmaktadırlar. Özellikle fazla kiloların verilmesi, hızlı zayıflama sonucunda ya da hamilelik sonrasında oluşan göbeklenmeyi ve fazla derileri ortadan kaldırmak için uygulanan karın gerdirme, vücuda ciddi anlamda şekil vermektedir.  Göbek bölgesinde sarkmış durumda olan karının aşağıya doğru gerdirilmesi ve fazla derinin alınması ile gerçekleşen operasyonda karın bölgesinden yağ alımı da yapılabilmektedir.

Karın germe ameliyatından sonra kaç kilo gider?

Karın germe ameliyatı öncesinde kişilerin en fazla merak ettiği konulardan birisi de operasyon sonunda verilecek kilolardır. Bu durum kişiden kişiye değişmekle birlikte doktorlar ortalama hesap yapabilmektedirler. Etkili bir karın germe ameliyatından sonra kişilerde ortalama olarak 30 kilo ve üzerinde zayıflama gerçekleşmektedir. Bu durum fazla derini atılması ile gerçekleşir. Buna ek olarak bel ve çevresinde de incelme görülür. Bu noktada bel çevresinde 4 ila 6 beden arasında değişim gözlemlenebilir.

Karın germe ameliyatı kaç kez yapılır?

Kişiler çoğunlukla karın germe ameliyatlarının tek seferde yapıldığını düşünmektedir. Ancak ilerleyen süreçlerde yeniden karın sarkması söz konusu olursa germe faktörü tekrar masaya yatırılabilir. Bu bağlamda uzman hekimler karın germe ameliyatlarını en son operasyondan bir yıl geçtiyse tekrar yapabilmektedirler. Bu noktada şu uyarının yapılması lazım, ikinci germede karın yağlarını da aldırmak istiyorsanız bu oldukça sınırlı bir düzeyde yapılabilecektir. Dolayısıyla ikinci kez bu ameliyatı yaptırmak isteyenler konuyu doğru bir şekilde anlamalıdır.

Karın germe ameliyatında iz kalır mı?

Estetik bir müdahale olduğunda akıllardaki ilk soru iz kalıp kalmadığıdır. Karın germe operasyonunda da bu soru haliyle sorulmaktadır. Karın germe ameliyatında genellikle iz kalmaktadır. Bu iz çoğunlukla bikini bölgesinde kaldığı için fazla sorun edilmeyebilir. Bunun dışında oluşan iz bir süre sonra solmaya da başlar ancak tamamen ortadan kaybolmaz. Bu bağlamda karın germe operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin konuya dikkat etmeleri gerekmektedir.

Karın germe ameliyatı ağrılı mı?

Karın germe işlemi sanıldığı kadar ağrılı bir işlem değildir. Genellikle lokal anestezi altında yapılsa da zaman zaman hastanın durumuna göre genel anestezi de verilebilir. Lokal olarak uyuşturulan bölgeler yaklaşık olarak 10 saat boyunca herhangi bir sızı hissetmediği için ameliyat sırasında ve sonrasında ağrılı durumlar gözlenmemektedir. Dolayısıyla karın germe ameliyatını gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

.

Abdominoplasti Nedir?

Tıp dilinde abdominoplasti olarak adlandırılan karın germe estetiği; karın bölgesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen fazla yağlanma, sarkıklar ve deri fazlalığı durumlarının giderilmesi adına uygulanan bir operasyondur.

Karın Germe Ameliyatı

Mini abdominoplasti ameliyatları 1-2 saat gibi bir sürede tamamlanırken geniş kapsamlı abdominoplasti ameliyatları 2-4 saat gibi bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe estetiği ameliyatı hastanın tıbbi durumu ve operasyonun yapılacağı hastane göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Karın germe, abdominoplasti fiyatları, karın germe ameliyatı, karın germe fiyatları hakkında detaylı bilgi için hastanemiz estetik cerrahi servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Estetik Cerrahi

  Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

  Merkezimizden Fotoğraflar